SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
10822 Cevap851983 Görüntüleme79 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     136 [138] 140 141 142 143 144 145      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

18 Mesaj
2 Ağustos 2011; 10:37:09 

Herkese hayırlı ramazanlar.

Öncelikle sıkıntılarımdan dolayı acilen cevap ayzabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

yaklaşık 6 ay öncesinde 2000 model otomatik bir scenic rxe aldım. Herkes gibi çok büyük bir hevesle, hoşuma giderek aldım. yalnız son bir aydır yaşadığım sıkıntılar beni çileden çıkarttı.

öncelikle otomatik vites arıza lambası yandı. bu lamba her yandığında arabanın çekişi düşüyor müthiş bir hırıltı yapıyor. servise soruyorsun basınç hatası 2000 lira.

yakıttan yana iyice dertlenir oldum. önceki arabamla tabi arada kg farkı olan bir araba 300 kg kadar bir depo lpg ile 600 km giderken 380 km zorla gittim hemde 100 ü dahi geçmedim. her türlü pintiliği yaparak.

şimdi bir de hırıltı sorunum başladı. araç d,r,1,2 ve p konumlarında rolantide veya yavaşlarken müthiş bir hırıltı ve titreme yapıyor fakat n konumunda tık yok ses duyamazsınız. bunun sebebini çok merak ediyorum yardımcı olacaklar şimdidden çok sağolun!

he birde sunroof varki herşeyi sağlam ama tamir masrafı 1000 tl olan sunroof.

kısacası scenicle tanıştım tanışalı sürekli bir kara bulut tepemde geziyor gibi.

111 Mesaj
3 Ağustos 2011; 10:39:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bupbup

Herkese hayırlı ramazanlar.

Öncelikle sıkıntılarımdan dolayı acilen cevap ayzabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

yaklaşık 6 ay öncesinde 2000 model otomatik bir scenic rxe aldım. Herkes gibi çok büyük bir hevesle, hoşuma giderek aldım. yalnız son bir aydır yaşadığım sıkıntılar beni çileden çıkarttı.

öncelikle otomatik vites arıza lambası yandı. bu lamba her yandığında arabanın çekişi düşüyor müthiş bir hırıltı yapıyor. servise soruyorsun basınç hatası 2000 lira.

yakıttan yana iyice dertlenir oldum. önceki arabamla tabi arada kg farkı olan bir araba 300 kg kadar bir depo lpg ile 600 km giderken 380 km zorla gittim hemde 100 ü dahi geçmedim. her türlü pintiliği yaparak.

şimdi bir de hırıltı sorunum başladı. araç d,r,1,2 ve p konumlarında rolantide veya yavaşlarken müthiş bir hırıltı ve titreme yapıyor fakat n konumunda tık yok ses duyamazsınız. bunun sebebini çok merak ediyorum yardımcı olacaklar şimdidden çok sağolun!

he birde sunroof varki herşeyi sağlam ama tamir masrafı 1000 tl olan sunroof.

kısacası scenicle tanıştım tanışalı sürekli bir kara bulut tepemde geziyor gibi.

Merhaba nerede yaşıyorsunuz?İstanbuldamı?
2000tl otomatik vites servis ücreti çok fazla.
İstanbulsa iyi ve insaflı bir servis ismi verebilirim.

5 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:40:32 

slm arkadaşlar, bundan iki ay önce aracıma Aldesa Marka sıralı sistem tüp taktırdım, LPG takıldıktan sonra yaklaşık 4000 km yol yaptım, aracım şu anda şehir içi 270-- 280 kr civarı yakıyor. Sizce bu normalmi ? Lpg kullanan arkadaşlar degerlerini verebilirmi. yakıt dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bu değerleride şehir içinde aracımı çok sakin sürerek kaydettim. seri kullanımda 300 kr üzerine çıkacağını tahmin ediyorum. aracımın bütün bakımları tam, buji ve kabloları v.s hepsi değişmiş durumda. taktırdığım yere her gittiğimde klasik cevaplar verip, bilgisayara bağlayıp yazılımın ve aracın normal olduğunu söylüyolar, bende aracımla ilgili bir problemin olmadığını bildiğimi, yakıtın başka araçlardan fazla olduğunu söylüyorum. Bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese Teşekkür ederim.
ANKARA LPG LİTRE FİYATI 2.250
ARACIM 2006 SCENİC privilege 1.6 tiptronik

3153 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: minopsina

slm arkadaşlar, bundan iki ay önce aracıma Aldesa Marka sıralı sistem tüp taktırdım, LPG takıldıktan sonra yaklaşık 4000 km yol yaptım, aracım şu anda şehir içi 270-- 280 kr civarı yakıyor. Sizce bu normalmi ? Lpg kullanan arkadaşlar degerlerini verebilirmi. yakıt dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bu değerleride şehir içinde aracımı çok sakin sürerek kaydettim. seri kullanımda 300 kr üzerine çıkacağını tahmin ediyorum. aracımın bütün bakımları tam, buji ve kabloları v.s hepsi değişmiş durumda. taktırdığım yere her gittiğimde klasik cevaplar verip, bilgisayara bağlayıp yazılımın ve aracın normal olduğunu söylüyolar, bende aracımla ilgili bir problemin olmadığını bildiğimi, yakıtın başka araçlardan fazla olduğunu söylüyorum. Bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese Teşekkür ederim.
ANKARA LPG LİTRE FİYATI 2.250
ARACIM 2006 SCENİC privilege 1.6 tiptronik

Bence Çok yakıyor....

Bende Aldesa sıralı sistem var Hiç sorun çıkarmadı.Ayrıca km 20 kuruş yakıyor...

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

15 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:38:10 

İyi günler 2004 model Renault Scenic imi satıyorum.Aracımda kaza,boya,değişen yoktur.Aracım Orjinal ANKARA arabasıdır.
Detaylı bilgi için ; http://www.sahibinden.c...ll-full-53840639/detay/

====== RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN =======

459 Mesaj
6 Ağustos 2011; 17:25:32 

quote:

Orijinalden alıntı: wantedcan06

İyi günler 2004 model Renault Scenic imi satıyorum.Aracımda kaza,boya,değişen yoktur.Aracım Orjinal ANKARA arabasıdır.
Detaylı bilgi için ; http://www.sahibinden.c...ll-full-53840639/detay/

====== RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN =======

Satma nedenınız nedır?

15 Mesaj
6 Ağustos 2011; 23:19:41 

quote:

Orijinalden alıntı: xvet

Satma nedenınız nedır?

Satma nedenim , kredi borcumu kapatmak. Araba ile ilgili hiç sorunum yok. Dört dörtlük araba.

345 Mesaj
7 Ağustos 2011; 23:40:49 

herşeyi sağlam olan sunroofun tamir masrafı nasıl 1000tl olur. sunroofun sıkıntısı nedır düğmeye bastığında hareket yok ama kontak lambalarında hafıf bır sonukleşme oluyorsa muhtemel dişli arızasıdır. onuda 150tl ye yaptırırsın.

giden her gun ömürden gider............
TOYOTA VERSO 1.6 COMFORT EXTRA 2008 G.GRİ
SAMSUNG 51D550 PLASMA

464 Mesaj
8 Ağustos 2011; 4:09:45 

mrb arkadaslar...2004 model scenic 2 1.6 dinamic kullanıcsıyım... aracı tek kullandıgım için satmayı planlıorum yerine daha küçük bi araba olan ford fiesta almayı düşünüorum...aracı babamda devraldım yani ilk kullanıcısı sayılırız;) aracım 62.000 km de...manisada yasıorum ilgilenen arkadaşlarla burdan iletişime geçebiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakkos -- 8 Ağustos 2011; 4:10:49 >

2012 VW POLO 1.4 COMFORTLINE 85 PS refleks gümüş

238 Mesaj
8 Ağustos 2011; 23:30:53 

Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun sorun yaşayanlara da bir an önce sorunlarından kurtulmalarını dilerim. İnşallah kazasız belasız sürüş oluruz hepimiz için.

Mart ayından beri 2006 1.6 Privilege BVA kullanıyorum uzun süredir foruma girmemiştim son kaldığım yerden itibaren tüm mesajları okudum. Bu süre içerisinde yaşadığım tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

Öncelikle çok şükür bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım ve hala araçtan çok memnunum. Bazı arkadaşlar demişler bağımlılık yapıyor kullandıktan sonra başka araç beğenemedim diye gerçekten öyle bir şey. Arada bir ilanlara bakıyorum bir değişiklik olsun değiştireyim diye fakat kıyaslarken yakıt tüketimi haricinde Scenic'e devam diyorum. Artık sadece Scenic'in en üst modellerine bakınıyorum.

Kullandıkça insan yeni özelliklerini keşfediyor. Aracı eşim de araç kullansın diye almıştım bir türlü manuel vitesi halledememişti. Daha önceki aracımız Megan I olduğu için genelde kıyaslamalarımız da hep onunla oldu.

* Geçen hafta boş ve sakin bir yolda aracı kullanması için eşime verdim. "Al biraz da ben yan koltuğun keyfini çıkarayım" dedim. Orasını burasını kurcalarken Koltuğu yatırdım, daha önce hiç farketmediğim bir özelliğini gördüm sağ taraftaki ön koltuk tamamiyle arka tarafa yattı. Yatırırken son noktada biraz daha fazla bastırdığınızda tam olarak yatıyor ve resmen yatak oluyor. Bir de Cam tavanı açtım ooohhh gerçekten mükemmel bir keyif. Bu aracı uzun yolda insan karavan niyetine bile kullanabilir.

* Arka koltukların altına klima bağlantısı var yani arkaya da hava üflüyor ancak ön taraf kadar fazla değil. Üflemeyi ayaklara ayarlayıp ısıyı düşürdüğünüzde arkada da hissediliyor ancak ne yaptıysam ön taraf kadar olmadı. Farklı bir ayarı mı var ya da sorun mu bilmiyorum ancak bu özellik te hoşuma gitti.

* Aracı eşim kullanırken bir defa yolda viraj dönerken hafif dengeyi kaybetti. O sırada Denge kontrol sistemi denilen sistem devreye girdi sanırım ve araç kendini anında toparladı ve tabi bunda eşimin soğukkanlılığı da etkili oldu.

* Yokuşlarda veya sollamalarda BVA otomatik vites gerçekten mükemmel normalde 60'la rampa çıkarken illede hızlı gitmeniz gerekiyorsa veya sollama yapmanı gerekiyorsa gaza biraz daha fazla basmanız yeterli anında 90-100'ü görüyorsunuz. Tabi buna bağlı olarak ta yakıt tüketimi bir anda 8-9'lardan 20'lere dayanıyor. Tırmanışlarda çok rahat istediğim aracı geçebiliyorum. Hatta eminim çoğu şaşırmıştır. Çok çabuk hızlanıyor zaten araç devrini alıp hızlanınca hemen vites değiştiriyor o da sizi en azından bir süre daha götürüyor. Bu gibi durumlarda motor sesi de doğal olarak artıyor ancak ben hep diyorum "Hazır olun şimdi Turboya geçiyoruz" diye : )

** Yalnız aracın hoş olmayan bir yanı var. Yokuşlarda park etmek zorunda kaldığınızda çalıştırıp ta doğal olarak P'den D'ye almanız gerektiğinde R'yi geçerken Küütt diye bir ses ve aracı sarsıyor. Veya ileri giderken geri gitmeniz gerektiğinde R'ye aldığınızda gene aynı şekilde Küütt ve sarsıntı. Bunun nedeni nedir acaba doğal mı?

** Bir de şimdi aklıma geldi Bu aracın motoru kesinlikle 5 ve 6. cı vitesi kaldıracak güçte. Chip Tuning'le Vites sayısını artırmak mümkün mü? Bir ara forumda bir arkadaş denemiş ve sorun yaşamıştı sanırım. Chip Tuning'i servis yapar mı? Veya nerede yaptırabiliriz? Kaça malolur?

Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim.

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

3153 Mesaj
8 Ağustos 2011; 23:40:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Akrep_Kral

Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun sorun yaşayanlara da bir an önce sorunlarından kurtulmalarını dilerim. İnşallah kazasız belasız sürüş oluruz hepimiz için.

Mart ayından beri 2006 1.6 Privilege BVA kullanıyorum uzun süredir foruma girmemiştim son kaldığım yerden itibaren tüm mesajları okudum. Bu süre içerisinde yaşadığım tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

Öncelikle çok şükür bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım ve hala araçtan çok memnunum. Bazı arkadaşlar demişler bağımlılık yapıyor kullandıktan sonra başka araç beğenemedim diye gerçekten öyle bir şey. Arada bir ilanlara bakıyorum bir değişiklik olsun değiştireyim diye fakat kıyaslarken yakıt tüketimi haricinde Scenic'e devam diyorum. Artık sadece Scenic'in en üst modellerine bakınıyorum.

Kullandıkça insan yeni özelliklerini keşfediyor. Aracı eşim de araç kullansın diye almıştım bir türlü manuel vitesi halledememişti. Daha önceki aracımız Megan I olduğu için genelde kıyaslamalarımız da hep onunla oldu.

* Geçen hafta boş ve sakin bir yolda aracı kullanması için eşime verdim. "Al biraz da ben yan koltuğun keyfini çıkarayım" dedim. Orasını burasını kurcalarken Koltuğu yatırdım, daha önce hiç farketmediğim bir özelliğini gördüm sağ taraftaki ön koltuk tamamiyle arka tarafa yattı. Yatırırken son noktada biraz daha fazla bastırdığınızda tam olarak yatıyor ve resmen yatak oluyor. Bir de Cam tavanı açtım ooohhh gerçekten mükemmel bir keyif. Bu aracı uzun yolda insan karavan niyetine bile kullanabilir.

* Arka koltukların altına klima bağlantısı var yani arkaya da hava üflüyor ancak ön taraf kadar fazla değil. Üflemeyi ayaklara ayarlayıp ısıyı düşürdüğünüzde arkada da hissediliyor ancak ne yaptıysam ön taraf kadar olmadı. Farklı bir ayarı mı var ya da sorun mu bilmiyorum ancak bu özellik te hoşuma gitti.

* Aracı eşim kullanırken bir defa yolda viraj dönerken hafif dengeyi kaybetti. O sırada Denge kontrol sistemi denilen sistem devreye girdi sanırım ve araç kendini anında toparladı ve tabi bunda eşimin soğukkanlılığı da etkili oldu.

* Yokuşlarda veya sollamalarda BVA otomatik vites gerçekten mükemmel normalde 60'la rampa çıkarken illede hızlı gitmeniz gerekiyorsa veya sollama yapmanı gerekiyorsa gaza biraz daha fazla basmanız yeterli anında 90-100'ü görüyorsunuz. Tabi buna bağlı olarak ta yakıt tüketimi bir anda 8-9'lardan 20'lere dayanıyor. Tırmanışlarda çok rahat istediğim aracı geçebiliyorum. Hatta eminim çoğu şaşırmıştır. Çok çabuk hızlanıyor zaten araç devrini alıp hızlanınca hemen vites değiştiriyor o da sizi en azından bir süre daha götürüyor. Bu gibi durumlarda motor sesi de doğal olarak artıyor ancak ben hep diyorum "Hazır olun şimdi Turboya geçiyoruz" diye : )

** Yalnız aracın hoş olmayan bir yanı var. Yokuşlarda park etmek zorunda kaldığınızda çalıştırıp ta doğal olarak P'den D'ye almanız gerektiğinde R'yi geçerken Küütt diye bir ses ve aracı sarsıyor. Veya ileri giderken geri gitmeniz gerektiğinde R'ye aldığınızda gene aynı şekilde Küütt ve sarsıntı. Bunun nedeni nedir acaba doğal mı?

** Bir de şimdi aklıma geldi Bu aracın motoru kesinlikle 5 ve 6. cı vitesi kaldıracak güçte. Chip Tuning'le Vites sayısını artırmak mümkün mü? Bir ara forumda bir arkadaş denemiş ve sorun yaşamıştı sanırım. Chip Tuning'i servis yapar mı? Veya nerede yaptırabiliriz? Kaça malolur?

Bende ScenicII aracımı Satıyorum.3-4 ay içinde.Çok mutsuzum.Satmamın Sebebi ise Eşim ehliyet Aldı.Ve Scenic süremiyor.Manuel Oldugu için çok zorlanıyor.Bende biraz Arabaları Kavrasın Diye küçük Otomatik bir araba alıcam.En fazla 1 sene Sonra Yine scenic e dönücem.Artık vazgeçemiyorum.....Ne yapayım.

Geçenlerde Komşumun 2006 Golf u ne Bindim.İçimden Dedim Bunlar arabamı....Sanki Koltuk yok yere oturuyoruz.Konsol Yukarda Önü Zor görüyorum.Ve Çok tekirgin Hissediyorum kendimi Heran Kaza olacak gibi.Ama sonra arabama Biniyorum arabalara Tepeden bakmak Neymiş öyle anlıyorum....

Şunada ekliyim : Sizin araba Otomatik oldugu için Chip Tuning olmuyor.Araba Birçok hata veriyor.Forumda Birisi yaptırmıştı O bakımdan Biliyorum..

49 Mesaj
9 Ağustos 2011; 0:58:13 

selam arkadaşlar uzun süredir girmemiştim 2002rxt yi sattım 2007sportwey modelini aldım scenic 2 daha da hoşuma gitti çok sessiz bir araba performasıda fena deyil 1.6 motora göre ben birşey sorcam doğuda görev yaptığımız için buralarda renault servisi yok hava filitresi dıkandı değiştirmek için sanayiye gittim hava filitresinin yerini usta bulamadı nerde olduğunu söylerseniz sevinirim scenic 1 de ortada belliydi bunda görün müyor şimdiden teşekür ederim hayırlı ramazanlar

3153 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:17:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cerrah05

selam arkadaşlar uzun süredir girmemiştim 2002rxt yi sattım 2007sportwey modelini aldım scenic 2 daha da hoşuma gitti çok sessiz bir araba performasıda fena deyil 1.6 motora göre ben birşey sorcam doğuda görev yaptığımız için buralarda renault servisi yok hava filitresi dıkandı değiştirmek için sanayiye gittim hava filitresinin yerini usta bulamadı nerde olduğunu söylerseniz sevinirim scenic 1 de ortada belliydi bunda görün müyor şimdiden teşekür ederim hayırlı ramazanlar

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

238 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Bende ScenicII aracımı Satıyorum.3-4 ay içinde.Çok mutsuzum.Satmamın Sebebi ise Eşim ehliyet Aldı.Ve Scenic süremiyor.Manuel Oldugu için çok zorlanıyor.Bende biraz Arabaları Kavrasın Diye küçük Otomatik bir araba alıcam.En fazla 1 sene Sonra Yine scenic e dönücem.Artık vazgeçemiyorum.....Ne yapayım.

Geçenlerde Komşumun 2006 Golf u ne Bindim.İçimden Dedim Bunlar arabamı....Sanki Koltuk yok yere oturuyoruz.Konsol Yukarda Önü Zor görüyorum.Ve Çok tekirgin Hissediyorum kendimi Heran Kaza olacak gibi.Ama sonra arabama Biniyorum arabalara Tepeden bakmak Neymiş öyle anlıyorum....

Şunada ekliyim : Sizin araba Otomatik oldugu için Chip Tuning olmuyor.Araba Birçok hata veriyor.Forumda Birisi yaptırmıştı O bakımdan Biliyorum..

Eşinizin Scenic Manuel vitesi kullanmakta zorlanması gerçekten doğal. Benim ilk test ettiğim araç manuel vitesli idi ben bile tedirgin oldum o araçta gerçi kullanan da çok hor kullanmış ama Megandan sonra o araç bana her an elimden kayıp gidecek gibi gelmişti. Ama şu an kullandığım otomatik vitesi test ederken "Oohhh be dedim" çok fark var aralarında. Tabi benim test ettiğim manul vitesli de bir sorun yoksa.

Bir de eklemeyi unuttum Sceniclerin Suspansiyon sistemi gerçekten çok güzel tüm araçları zorlayacak zor zeminler haricinde insan üzerinde tüyden minder olan salıncağa binmiş gibi hissediyor kendisini. Meganla katur kutur gittiğim yerlerde sadece salınıyorum.

Yalnız bu keyfin bedeli olsa gerek sanırım biraz da aracın genişliğinin de etkisi aracın altı tümseklerde çok sürtüyor o yüzden çok dikkatli olmak gerekiyor. Sürüş keyfini bozan tek olumsuzluk bu. Araçta 16" lastik var 17 " kullanan var mı acaba? Bir de diğer mesajda bahsettiğim Yokuşta geri vitesteki sorunu yaşayan var mı acaba?

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

238 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:26:44 

Resimler için teşekkürler Level123 Bende merak ediyordum nerede bu filtre diye

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

49 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:31:04 

resimler için teşekürler eksik olma üstdat yarın gideyimde söyleyeyim ustaya

3153 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:51:42 

Önemli değil paylaştıgım iyi oldu Foruma faydası olur...

665 Mesaj
9 Ağustos 2011; 10:53:11 

quote:

Merhaba Akrep_Kral. Yokuşlarda durduğunda vites geçişlerinin sarsıntılı olması vites sistemindan kaynaklanan bir durum ve normal. Benim Scenic'tede oluyor, Hanım kulladığı otomatik vites Modus'tada.. Ancak bunun önüne geçmenin bir yolu var. Oda şöyle; Aracı P 'ye aldıktan sonra ayağını Fren pedalından çekmeden arabanı stop edersen, Otomatik park freni devreye girer. Böylece Park vitesine yük binmez. Sende arabanı yeniden çalıştırıp P'den R 'ya yada D 'ye aldığında KÜT sesi ve vuruntu olmaz.

Chip tuning olayına gelince. Bu yolla vites sayısını da arttıramazsın vites oranlarınıda değiştiremezsin. Bu yolla sadece Benzin Enjeksiyon zamanını, miktarını, Turbo basıncını (Turbo diesel arabalarda) yeniden programlamak içindir. Bu şekilde sadece motor gücü ile oynayabilirsin. Gelelim bizim arabaların durumuna. Daha önce Chip tuning yaptırıp sonrada geri dönüş yapan bendim. Bu işi yeğenim profesyonel olarak yapıyor. Maslak sanayii'de iş yeri var. O yapmıştı. Ancak Aracın otomatik vites oluşundan dolayı Tork konvertörünün olması vites sisteminin artan motor gücüne uyum sağlayamamasına sebep oldu. Bu yüzden araç zorlandığında (tam gaz gidişte) üst devirlere çıkıldığında ve bir üst vitese geçilmesi gerektiğinde vites kutusu arızası vermeye başladı. Bu arıza ile birlikte enjeksiyon hatası, ASR ESP hatası, arka arkaya çıkıyordu. Bende Eski haline çevirmek zorunda kaldım. Aracın vites sistemi yeni nesil EDC yada DSG şanzıman olsa bu sorun olmuyormuş ama bizim kullandığımız sistemlerde maalesef durum böyle. Zaten araba benzinli olduğundan artan güç çok fazla olmuyor. Benimkisi 136 HP'den 145 HP'ye çıkmıştı. Oysa dizel olsa çok daha fazla fark oluyor.

Herkese Hayırlı Ramazanlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

238 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:02:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

Merhaba Akrep_Kral. Yokuşlarda durduğunda vites geçişlerinin sarsıntılı olması vites sistemindan kaynaklanan bir durum ve normal. Benim Scenic'tede oluyor, Hanım kulladığı otomatik vites Modus'tada.. Ancak bunun önüne geçmenin bir yolu var. Oda şöyle; Aracı P 'ye aldıktan sonra ayağını Fren pedalından çekmeden arabanı stop edersen, Otomatik park freni devreye girer. Böylece Park vitesine yük binmez. Sende arabanı yeniden çalıştırıp P'den R 'ya yada D 'ye aldığında KÜT sesi ve vuruntu olmaz.

Chip tuning olayına gelince. Bu yolla vites sayısını da arttıramazsın vites oranlarınıda değiştiremezsin. Bu yolla sadece Benzin Enjeksiyon zamanını, miktarını, Turbo basıncını (Turbo diesel arabalarda) yeniden programlamak içindir. Bu şekilde sadece motor gücü ile oynayabilirsin. Gelelim bizim arabaların durumuna. Daha önce Chip tuning yaptırıp sonrada geri dönüş yapan bendim. Bu işi yeğenim profesyonel olarak yapıyor. Maslak sanayii'de iş yeri var. O yapmıştı. Ancak Aracın otomatik vites oluşundan dolayı Tork konvertörünün olması vites sisteminin artan motor gücüne uyum sağlayamamasına sebep oldu. Bu yüzden araç zorlandığında (tam gaz gidişte) üst devirlere çıkıldığında ve bir üst vitese geçilmesi gerektiğinde vites kutusu arızası vermeye başladı. Bu arıza ile birlikte enjeksiyon hatası, ASR ESP hatası, arka arkaya çıkıyordu. Bende Eski haline çevirmek zorunda kaldım. Aracın vites sistemi yeni nesil EDC yada DSG şanzıman olsa bu sorun olmuyormuş ama bizim kullandığımız sistemlerde maalesef durum böyle. Zaten araba benzinli olduğundan artan güç çok fazla olmuyor. Benimkisi 136 HP'den 145 HP'ye çıkmıştı. Oysa dizel olsa çok daha fazla fark oluyor.

Herkese Hayırlı Ramazanlar.

Teşekkürler bilgi ve pratik çözüm için. Açıkçası bu kür sesi beni bir hayli endişelendirmeye başlamıştı. En azından normal olduğunu öğrenmek içimi rahatlattı.
Çözüm önerini direksiyona geçtiğimde yokuşta durarak bir deniyeyim.

Peki araçtaki şanzıman sistemini EDC ile değiştirme şansımız var mı?

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

665 Mesaj
10 Ağustos 2011; 10:56:58 

quote:

Peki araçtaki şanzıman sistemini EDC ile değiştirme şansımız var mı?

Bu biraz zor. Sonuçta değiştirmek istediğiniz basit bir parça değil. Komple şanzıman. Yeni nesil olan EDC denen şanzıman sistemi bu motora uyum sağlar mı (Bağlantılar açısından) bilinmez. Hadi oldu diyelim size maliyeti en az 7 ila 10 bin TL'den aşağı olmaz. O yüzden bu aracı bu şekilde kullanıp ilerde yeni araç alacağınız yada değiştireceğiniz zaman EDC şanzımalı bir araç almanız en mantıklısı olacaktır.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

211 Mesaj
10 Ağustos 2011; 12:10:26 

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 9 aydır binmekte olduğumuz Scenic aracımızı satmaya karar verdik. eşiminde kullanabileceği daha küçük bir araç almayı düşünüyoruz. Aracımın ilan linki aşağıdadır. Herkese iyi günler dilerim.

http://www.sahibinden.c...yanlara-56161289/detay/

363 Mesaj
10 Ağustos 2011; 12:22:57 

İkinci el minimum kac model tavsiye edersiniz. Ayrica bu araclarin artilari eksileri, kronik sorunlari varmidir varsa nelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 10 Ağustos 2011; 12:23:52 >

4 Mesaj
11 Ağustos 2011; 0:08:05 

hayırlı ramazanlar.......çoktandır girmiyordum...özlemişim .....tabiki bu birazda scenic in sorunsuz olmasından kaynaklanıyor... tatitlde sahile, ormana, dağa .ormana, kampa gidince bu SCENİC DENEN ARABANIN FARKI ANLAŞILIYOR.....nesini anlatsam; güvenliği,rahatı,geniş görüşü,zulaları,bagajı,kliması,ısıtması,karavan görevi,koltukların sökülmesi,kullanım alternatif çokluğu,vs vs vs..... neyse anlayan anlamıştır..onaylayan kafalarınızı salladığınızı hissediyorum......... Bu arada arka tamponun üzerindeki siyah parça düştü......istanbul avrupa yakası çıkmacı bilen varmı..yada elinde fazla olan.........hepinize ve tüm scenic arabalara saygılarımlara

scenic 2002 otomatik dynamik 1.6 zavolli....istnbl

238 Mesaj
14 Ağustos 2011; 1:56:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

Bu biraz zor. Sonuçta değiştirmek istediğiniz basit bir parça değil. Komple şanzıman. Yeni nesil olan EDC denen şanzıman sistemi bu motora uyum sağlar mı (Bağlantılar açısından) bilinmez. Hadi oldu diyelim size maliyeti en az 7 ila 10 bin TL'den aşağı olmaz. O yüzden bu aracı bu şekilde kullanıp ilerde yeni araç alacağınız yada değiştireceğiniz zaman EDC şanzımalı bir araç almanız en mantıklısı olacaktır.

Teşekkürler bilgiler için Clio98.

Peki sizlerde taban sürtme oluyor mu. Balık avına düşkün olduğum için zaman zaman dere tepe giderim normalde sürtmemesi gereken yerlerde de sürtmeler oluyor. Bunun için daha yüksek lastik takmak araca zarar verir mi? Şu an 16 jant var. 17 kullanan var mı?

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

3153 Mesaj
14 Ağustos 2011; 2:16:28 

quote:

Teşekkürler bilgiler için Clio98.

Peki sizlerde taban sürtme oluyor mu. Balık avına düşkün olduğum için zaman zaman dere tepe giderim normalde sürtmemesi gereken yerlerde de sürtmeler oluyor. Bunun için daha yüksek lastik takmak araca zarar verir mi? Şu an 16 jant var. 17 kullanan var mı?

Benimkide baya sürtüyor altı..Tümseklerde filan zor geçiyorum.Forumlarda görüyorum 17 inç jant takanlar var.Bi sorun olmaz.ama Jantla birlikte lastikte değişmesi lazım.

238 Mesaj
14 Ağustos 2011; 2:34:19 

Evet tabiki jant+Lastik.
Yakıt tüketimini ne kadar olumsuz etkiliyor, aracın gidişini ve güvenliğini ne kadar etkiliyor kullanan varsa öğrenmek lazım.

Araç çok keyifli ancak bu sürtmeler insanı tedirgin ediyor. 17 jant olunca tam Jip olacak herhalde : ))

Akreplerde Ölür
www.akreportalnet.com

665 Mesaj
14 Ağustos 2011; 10:53:16 

quote:

Evet tabiki jant+Lastik.
Yakıt tüketimini ne kadar olumsuz etkiliyor, aracın gidişini ve güvenliğini ne kadar etkiliyor kullanan varsa öğrenmek lazım.

Araç çok keyifli ancak bu sürtmeler insanı tedirgin ediyor. 17 jant olunca tam Jip olacak herhalde : ))

Scenic'ler her ne kadar yerden yüksek araçlar olsalarda aslında altları yere yakın. Özellikle araç yüklüyse ve arkada oturanlar varsa kasislerde altının yere sürttüğü çok olmuştur. Aracı yükseltmenin yolları var. (Lastik ve Jant dışında, Amortisör ve Yay değişimi ile) Ancak bu durumda aracın yol tutuşu ciddi ölçüde zayıflar. 17 inch Jant konusuna gelince Scenic'in jantlarındaki bijon ölçüsü 4 x 100 mm.'dir. 17 nch jantta bu ölçü zor bulunur. Bulsanızda belki bu sefer jantın modelini beğenmeyeceksiniz vs.

Ben şahsi fikrimi söylersem, Tavsiye etmem. Scenic, Scenic'tir ve bu şekilde kullanılması gerekir. Arazi aracına ihtiyacınız varsa bu aracı satar, araziye uygun araç alırsınız. En mantıklısı budur.

410 Mesaj
14 Ağustos 2011; 18:44:18 

ARTIK BENİMDE SCENİC İM VAR 1.6 DİNAMİK

410 Mesaj
14 Ağustos 2011; 18:54:59 

ARKADAŞLAR ARACIM DERİ KOLTUKLUKLU VE 550 KM YOL YAPTIM KLİMA AÇIK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SIRTIM VE BACAK KISIMLARIM TERLEDİ SU GİBİ OLDU BUNU ÖNELMENİN YOLU VAR MI DERİ KOLTUK OLMASI DEZAVANTAJ MI?

410 Mesaj
14 Ağustos 2011; 18:56:10 

ARACIM 2002 1.6 DİNAMİK MODELİ

410 Mesaj
14 Ağustos 2011; 19:09:25 

SANIRIM KİMSE YOK MESAJIMA CEVAP VERECEK EĞER İLGİLENİRSENİZ VE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR

19 Mesaj
14 Ağustos 2011; 22:09:25 

Selam arkadaşlar,
1 hafta önce, yeni scenic 3 aldım. Geçen haftadan beri inceliyorum hiç aracın sarsmasıyla ilgili yorumlar yok. Ben başta tekerleklerin havasından kaynaklanıyor diye düşünüyordum. Forumda ve teknik servise sorduğumda da 'psi' değerleriyle ilgilidir yorumlarını aldım. Ön kapakta yazan değerlere taşıdım fakat değişen bir şey yok. Kayınpederin 2006 model doblosu var, inanın bu kadar sarsmıyor. Hele arka tarafta iyice durum vahim. Habire sallanıyoruz. Amortisörlerde sorun mu var acaba?

665 Mesaj
14 Ağustos 2011; 23:01:40 

quote:

Orijinalden alıntı: 283000

ARKADAŞLAR ARACIM DERİ KOLTUKLUKLU VE 550 KM YOL YAPTIM KLİMA AÇIK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SIRTIM VE BACAK KISIMLARIM TERLEDİ SU GİBİ OLDU BUNU ÖNELMENİN YOLU VAR MI DERİ KOLTUK OLMASI DEZAVANTAJ MI?

Öcelikle küçük harfle yazmanızı öneririm. Büyük harf ile yazmak bağırmak anlamı taşır..
Sonuçta burası bir forum ve her sorunuza hemen cevap alamayabileceğiniz gibi hiç cevap alamayabilirsiniz.
Benim arabamda tam deri koltuklu ve yazın meydana gelen terletme olayı normal.

12 Mesaj
14 Ağustos 2011; 23:14:23 

merhaba arkadaşlar!
Bizde aile arabası olarak 2001 scenic otomatik vites kullanıyoruz. Benzinle biraz masraflı oluyor gibi LPG kullanan arkadaşlar varsa ne kadar yakıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim. Hangi marka daha uygun? 100 km kaç kuruş yakar? performans nasıl? benzin harcaması nasıl? ona göre muhasebesini yapıp taktırmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

410 Mesaj
15 Ağustos 2011; 12:25:02 

benim araç 220 kr uzun yolda şehir içi ise 270 yakıyo ilk ölçümlerim bu şekilde lpg 2.41 araç scenic 1.6 dinamik 2002 bu normal mi ?

12 Mesaj
16 Ağustos 2011; 3:04:21 

Merhaba arkadaşlar,
2 aylık araştırma sonucunda artık ben de Scenicli oluyorum galiba.

Sizlere bir kaç sorum olacak, yanıtlayabilirseniz sevinirim.

Öncelikle bu ilk arabam olacak, acemi şöförüm ve araç alım satım işlerinde tamamen tecrübesizim. Üstelik iki çocuk ve kayınvalide ile seyahat edeceğimiz için geniş bir araç lazımdı ve özellikle bu forumda okuduklarım beni düşük bütçemi artırıp temiz bir Scenic aramaya ikna etti.

2001 model 130 küsür bin kmde 1.6 RXT otomatik Scenic için sahibiyle 16bin tlye anlaştık. Araç belden aşağı boyalı, iki ciddi olmayan kazası var değişeni yok. Bu işlerden anlayan iki ayrı arkadaşım aracın temiz olduğuna kanaat getirdi.

Bugün de bir yetkili servise, Ümraniye'deki Örnek Otomotivde ekspertize soktuk. Tam ekspertiz pahalı geldi, ağır bir problem varsa ucuz olanda da çıkacağını düşünüp servise soktum. Belli bir dönem dışında bakımlarının çoğunun serviste yapıldığını, triger kayışı vs. gerekli parçaların hemen hepsinin değiştiğini söylediler. Bilgisayara bağladıklarında da elektronik aksamda bir sorun gözükmedi. Bakan arkadaş sorun çıkabilecek sunroof gibi bir kaç şeyi denedi, sonuç genelde olumluydu. Ancak ister orada ister başka bir yerde tam ekspertizi kesinlikle yaptırmam gerektiğini ısrarla söyledi oradaki arkadaşlar.

Benim arkadaşlar şanzımanın elektronik olduğunu ve ancak serviste bilgisayara bağlandığında bir sorun varsa çıkacağını söylediler ki öyle bir durum yoktu. Sizce şanzıman ve motoru dedikleri gibi kesinlikle göstermeli miyim?
Bu işten iyi anlayan tecrübeli usta tanıdığınız var mı?
Tam ekspertiz için 250-350 tl arası para istiyorlar bu taraftaki servisler daha ucuz yapan bildiğiniz bir yer var mı yoksa ustalara göstermek yeterli olur mu?
Aldıktan sonra neler yapmalıyım (yağ değişimi, filtreler vs.)?
Otomatiklerin yakıt tüketimi 10lt/100kmyi geçer mi? Alır almaz lpg taktırmalı mıyım ve nereyi tavsiye edersiniz?
Arkadaş aracı eşinin üzerine yapmış, sizce vekaletle noterde satış yapmasında sıkıntılı bir durum olur mu?
Bir de aracın vergi borcu/haciz kaydı vs. olup olmadığını nasıl araştırabilirim?

Çok soru sordum biliyorum ancak tecrübesizim, ilk defa araba alıyorum ve çok heyecanlıyım. Hatta almayı bırakın trafiğe çıkacak olmak bile beni korkutuyor ama atlatırım heralde, Zaten ilk bir iki hafta çocuklarla trafiğe çıkmamayı düşünüyorum kendimden emin olana kadar Forumda yazanları okudukça bu arabayı ve onu kullanmayı seveceğimi hissediyorum. Umarım kısa sürede ben de aranıza katılırım.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kazasız sorunsuz Scenicli sürüşler.

459 Mesaj
16 Ağustos 2011; 21:17:50 

Kesınlıkle tam ekspertız yaptrın derım sonradan cıkacak sorunlar baya masraf açar. sonucta renault 9 almıyorsun baya elektronık kapsamlı bı arac alıyorsun o yuzden ıyı baktır derım.

2111 Mesaj
16 Ağustos 2011; 21:31:58 

ayrıca satıcı ile anlaşın bahsettiği dışında sorun çıkarsa satıcı ödesin ekspertiz parasını.sorun yoksa dert etmeyin o parayı.çıkabilicek olası sorunlarda belki de daha fazlası cebinizden çıkıcak.güven çok önemli.

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi
Car:Citroen C2 1.4 HDİ SX 2006 Tyre:Goodyear Efficientgrip
Car Audio:
Pioneer DEH-X3550UI - Sony XM-N1004 - Hertz DSK 165.3 - Alpine SXE-1325S - Kenwood KFC-1012 - 2x1.5mm Speaker Cable - Monster Interconnect
Desktop:
Apple iMac 21.5 Late 2009 - Tablet:Apple iPad 4 16gb Wifi+4G Display:Saba 23" Full Hd Led Power:Monster PowerCenter HT800 Espresso:Delonghi EC200 CD - Sözen El Değirmeni
Satılık bileşenlerim:Kingston V300 120GB - Corsair Carbide 300R - Corsair CX600 - Corsair Hydro H60
Satılık bileşenler için pm atın.

665 Mesaj
17 Ağustos 2011; 5:10:23 

emredem arkadaşım. 130 bin km eğer gerçek km'si ise çok sayılmaz. Ben 98 model 0 km aldığım Clio 1.6 aracımı 405 bin km kullandım. Sattığımda motoru hala 0 km gibiydi. Ancak diğer arkadaşlarında dediği gibi aracın Scenic oluşu ve en dikkat edilmesi gereken noktası da otomatik oluşu yüzünden çok temkinli davranman gerekiyor. Otomatik viteslerin ömrü manullere göre kısadır. Her ne kadar ekspertiz yaptırırsan yaptır, Benim tahminim otomatik şanzımanı, en fazla 170-200 bin km sorunsuz kullanabilirsin. Daha sonra çıkabilecek sorunlar ise ucuz olmayacaktır. Bu riskleri göze alıyorsan arabayıda beğendiysen alabilirsin.

111 Mesaj
17 Ağustos 2011; 17:21:56 

130000 km otomatik Scenic ile ilgili Şahsi fikrim, çok iyi yol testi yapılması, birkaç defa bu sıcak havalarda sıkışık şehir içi trafiğinde kullanılmasıdır.

Benim arabamda çıkan sorunlar hep sıcak havalarda sıkışık trafikte kullanırken ortaya çıktı,zira 10 yaşında arabalarda kablo bağlantıları konnektörler vs gevşeyip oksitleniyor. Bizde serviste temizletip sıktırıyoruz düzeliyor.

12 Mesaj
18 Ağustos 2011; 15:26:55 

Arkadaşlar merhaba,

Dediğiniz gibi tecrübeli bir arkadaşa yaptırılan yol testi ve tavsiye edilen bir ustaya yaptırılan kontrolden sonra nihayet tatmin olduk cümleten ve aracı aldık.

Dün aracı aldıktan sonra ilk kez direksiyon dersleri dışında araba kullandım hayatımda, eski sahibinin evinden trafik sigortası acentesine 10 dakikada geldim yoğun trafik olan bir yolda. Aracı park edip indim, bir baktım ellerim titriyor nasıl gerilmişsem Akşama kadar artık stresimi attım ve arabadan müthiş keyif alıyorum şu anda. İş yerindeki arkadaşlar da hayran oldular araca, her yerinden bir göz çıkması, pratikliği, donanımı şaşırttı herkesi.

Cevap veren ve ilgilenen herkese gerçekten çok teşekkürler, (her ne kadar tam ekspertiz tavsiyelerini dinlememiş olsam da) çok yardımcı oldunuz. Tam ekspertiz riskini de bilerek aldım, bir de arkadaşın çocukluğundan beri tanıdığı ustaya güvendim. Şimdi sıra yavaş yavaş direksiyon ve yol hakimiyetimi geliştirmekte...

Herkese kazasız belasız arızasız günler dilerim

665 Mesaj
18 Ağustos 2011; 16:48:31 

Emredem kardeşim Güle güle kullanının. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

410 Mesaj
21 Ağustos 2011; 5:24:06 

arkadaşlar 2002 dinamik aracımın debriyaj balatası değişti yüksekten kavrama ve sert olması nedeni ile serviste (aksaray) 860 tl dendi sanayide işçilik dahil 270 verdim valeo marka takıldı çıkan parçada aynıydı ve ilk kez değiştiğini söledi ustam acaba serviste ekstra bişiler mi yapılıyoda bu kadar fark var 2.si triger 105 binde değişmiş araba 125 binde değişmesi gerekirmi ve son olarak otomatik kilitleme yaparken depo kapağı ses yapıyo bariz şekilde duyuluyo yağladım makine yağı ile biraz düzeldi ama yine ses var sizde de o ses var mı nasıl gideririm yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkürler

410 Mesaj
21 Ağustos 2011; 5:29:05 

bu arada arabayı 10 gün önce aldım 125 binde 2002 dinamik deri koltuk 6 hava yastığı v.s hiçbir yeride boya çizik kaza darbe çalışmayan aksam yok ve temiz kullanılmış 19600 verdim fiyat nasıl bu araba için öncesinde symbol vardı bende aradaki fark kıyaslanmaz bile scenic bambaşka bence kullanan bilir hele bide çocuklarımın gözünde en iyi araba bizim:) geri buralarda çok tutulmuyo nedendir bilmem ama bence süper araç....

297 Mesaj
23 Ağustos 2011; 3:26:37 

quote:

Orijinalden alıntı: 283000

bu arada arabayı 10 gün önce aldım 125 binde 2002 dinamik deri koltuk 6 hava yastığı v.s hiçbir yeride boya çizik kaza darbe çalışmayan aksam yok ve temiz kullanılmış 19600 verdim fiyat nasıl bu araba için öncesinde symbol vardı bende aradaki fark kıyaslanmaz bile scenic bambaşka bence kullanan bilir hele bide çocuklarımın gözünde en iyi araba bizim:) geri buralarda çok tutulmuyo nedendir bilmem ama bence süper araç....

fiyat normal sanırım buralarda tutulmuyo dediğiniz neresi?

410 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:49:49 

buralarda tutulmuyo dediğim yer kırşehir ve nevşehir il merkezi olsun ilçe merkezleri olsun çok az ve arabayı bilen neredeyse yok gibi incelediklerinde ise yorumlar hep olumlu

410 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:53:08 

arkadaşlar otomatik kilite aracım açılırken depo kapağında ses geliyor ilk aldığımda da vardı yağladım biraz düzeldi ama ses yine var sizin araçlarda da böle mi yoksa sanayi mi gözüküyo ve debriyaj balatası için yaptığım masrafa yorum yapan olmamış (işçilik dahil 270 marka valeo) cevapların için şimdiden teşekkürler

345 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:49:33 

283000 dostum hayırlı olsun. debrijay balatasını değiştirdikten sonra debriyajda ne kadar bir yumuşama oldu. benim debriyajda kazık gibi de araç 138000 de şu an. bundan öncei servs belgelerinin içinde d.balatası ile ilgili bir kayıt göremedim. belki hala orjinaldir. ama ş.içi canım çıkıyor çok fark ediyorsa gidip bende değiştirteyim.

giden her gun ömürden gider............
TOYOTA VERSO 1.6 COMFORT EXTRA 2008 G.GRİ
SAMSUNG 51D550 PLASMA

410 Mesaj
2 Eylül 2011; 14:56:30 

debriyaj balatası ilk kez değişmiş çıkan parça valeo ve orjinaldi 125 binde ilk kez değişti ve şimdi çok rahatladı size tavsiyem işi iyi bilen bir ustaya g,tmen,z olacak serviste aynı iş için 850 dediler ben 270 ile hallettim

6 Mesaj
2 Eylül 2011; 17:56:21 

Arkadaşlar ;

Büyük bir bağlılıkla kullanmakta olduğum scenic imi acil olarak nakite çevirmek zorundayım :( Tüm arkadaşlarım istedikleri yere gösterip içleri rahat olarak güvenle satın alabilirler. Linkim aşağıda

http://www.sahibinden.c...-scenic-56597870/detay/

6 Mesaj
2 Eylül 2011; 17:57:28 

Arkadaşlar ;

Büyük bir bağlılıkla kullanmakta olduğum scenic imi acil olarak nakite çevirmek zorundayım :( Tüm arkadaşlarım istedikleri yere gösterip içleri rahat olarak güvenle satın alabilirler. Linkim aşağıda

297 Mesaj
4 Eylül 2011; 0:58:24 

quote:

Orijinalden alıntı: holidayinn

Arkadaşlar ;

bende scenic arıyorum görmüştüm ilanı hayırlı satışlar..

498 Mesaj
5 Eylül 2011; 9:54:01 

arkadaşlar, 3 sene scenic 2 kullandım.. araç aldığımda 30.000 Km de idi ve türkiyede aynısından fazla benzeri yok tu .. lansman aracı idi aldığım.. avrupa donanımı vardı.. 3 senede 120.000 Km yol yaptım.. çok keyif alarak kullandım.. ama yakıtı çok kötü idi.. hiç memnun değldim.. bastığım zamann 30-35 kuruş arası uzun yolda yakıyordu.. ne yaptıysamda uzun yolda 21-22 kr nin altına düşmedi.. araç ile yurt dışına en az 6-7 defa çıktım.. nerede ise türkiyenin tamamını dolaştım.. genelde iş seyahatlerine eşim ve bir oğlumdan oluşan ailemide götürmek zorunda kaldığım için araç gerçekten de çok keyifli idi.. ama son 4-5 ayında artık hergün sanayinin yolunu tutuyordum.. son 1 yılda 3 defa ön takım yaptırmış olmak gerçekten beni çok üzmüştü.. ses izalasyonunun iyi olduğunu söyleyen arkadaşların kesinlikle voswogen kullanmadığını düşünüyorum.. ses izalasyonundan da hiç memnun değildim.. 140 ile giderken motor sesi ve rüzgar sesi bide sunroof ile okadar uğraşmama rağmen onun yaptığı sesten dolayı, içeride konuşulan duyulmuyordu.. çat çat yapan kapılarından da bıkmıştım.. kapı menteşelerini ki tanesi 110 tl +30 boya +20 işçilik değiştirdikten 6 ay sonra bidaha başlıyordu çat çat çat a
araba binmesi sürüşü, çok keyifli idi.. ama sürekli ön takım masrafı çıkartması ve elektronik arızaları ki herbirine en az250 tl veriyordum.. beni gerçekten de bıktırmıştı.. senede 5000 Km ve altı yapan kişiler için 100.000 i geçmiş araba alınabilir.. ama daha fazla yapanlar için kesinlikle 60.000 Km yi geçmemiş bir araba almak daha mantıklı.. ben aracımı 4 parçada çiziklerden dolayı boya vardı, ve bütün bakımları herşeyi zamanında yapılmıştı, çokda temizdi.. 22500 TL ye sattım.. LPG li idi.. ve artık yemin ettim.. bidaha benzinli yada LPG li araba yok..
25000 e aldım ve 1650 TL tüpüne gitti.. çok zarar etmediğimi düşünüyorum.. 120.000 Km için 4000 TL zarar önemli değil..
şimdi vosvogen kullanıyorum.. aracım aldığımda 78000 km de idi şuanda 89000 de 1 ay civarı oldu alalı.. hiç bir donanımı olmaması na rağmen.. wosvogen daha keyifli gibi..

En Kalitelisi.. En ugun Fiyatlısı..

665 Mesaj
6 Eylül 2011; 11:57:11 

Bayram tatilinden dün geldim. gidiş-geliş toplam 1750 km yol yaptım. 150 L. benzin yaktım. (İstnbul-Antalya, Kumluca ) Ortalama olarak 8.5 L/100 km gibi bir değer çıkıyor. Araba 2.0 L, otomatik vites ve 136 HP olduğu düşünülürse bence makul. Üstelik araç dolu, yolun %80'i klimalı ve yer yer 175-180 yaptığım yollar oldu. Otobanlarda da 130 civarı gittim.

51 Mesaj
6 Eylül 2011; 21:02:24 

2004 model scenic 2 privallige modeli sahibiyim ama klimadan hiç memnun değilim hatta klima yüzünden satmayı düşünmeye başlayacağım galiba... o modeli sahip olup klimadan memnun kalan yada kalmayanlar var mı? varsa benimle paylaşabilir misiniz? Çünkü çoğu kez servise götürmeme rağmen çoğu kez klimanız sorun yok deyip gönderdi. Eğer normal ise yaz sıcağında (izmirdeyim) öğlen öüğleden sonra civar iken hava sıcaklığı 30 olduğu ya aşarsa bile klimayı 15 derece (en son olanı) 4.kademede fanı (en son hali) ile bile tam soğutamıyor araba içi orta ılık oluyor o zaman terleyerek sürüyor olmamıza hoşuma gitmedi.. bu mu normal anlamadım gitti... ne yapacağımı şaşırdım yaa

2011 Nissan Note Tekna

3153 Mesaj
6 Eylül 2011; 21:13:12 

quote:

Orijinalden alıntı: denizseven

2004 model scenic 2 privallige modeli sahibiyim ama klimadan hiç memnun değilim hatta klima yüzünden satmayı düşünmeye başlayacağım galiba... o modeli sahip olup klimadan memnun kalan yada kalmayanlar var mı? varsa benimle paylaşabilir misiniz? Çünkü çoğu kez servise götürmeme rağmen çoğu kez klimanız sorun yok deyip gönderdi. Eğer normal ise yaz sıcağında (izmirdeyim) öğlen öüğleden sonra civar iken hava sıcaklığı 30 olduğu ya aşarsa bile klimayı 15 derece (en son olanı) 4.kademede fanı (en son hali) ile bile tam soğutamıyor araba içi orta ılık oluyor o zaman terleyerek sürüyor olmamıza hoşuma gitmedi.. bu mu normal anlamadım gitti... ne yapacağımı şaşırdım yaa

Bütün megane II lerin kliması Yetersiz diyorlar..Benim scenicII ninde Bana yetersiz geliyor sogutma konusunda...