- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
11316 Cevap934623 Görüntüleme90 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

30 Mesaj
2 Nisan 2008; 14:06:51 

2003 model Scenic Dynamic 1,6 almak üzereyim.
Araç 47000 km'de ve 22500YTL.
Fiyat nasıl ve aracı incelerken özellikle dikkat etmem gereken noktalar var mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gökhan Güngör

Narlıdere İZMİR

05423701969

3495 Mesaj
2 Nisan 2008; 19:08:58 

Arkadaşım fiyat biraz pahalı gibi geldi, 2003 dynamic ler güzel arabadır deri koltuk, 6 hava yastığı, otomatik klima var diye biliyorum, bizim kasların en kronik sorunu ateşleme bobinleridir, bunun dışında arka koltuklardan ve ön göğüsten tıkırtılar gelebilir, cam krikolarında sorun olabilir,basit görünen bazı ayrıntılar için serviste çok para istenebilir o yüzden camların tamamını ve sunroof ları iyi kontrol et, onun dışında ikinci el araba alınırkenki genel ilkeler geçerli.

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

20 Mesaj
2 Nisan 2008; 21:46:23 

arkadaşlar 2008 SCENİC II privilage dci 100 HP. açılır tavan aracımı iş kurma sebebi ile satmak durumundayım. satmayı düşündüğüm fiyat 43000 ytl olup 4 adet pirelli sotto zero kar lastiği hediye edilecektir. ilgilenenler 0 505 329 10 95- 0532 725 55 25
serdar karataş

1 Mesaj
2 Nisan 2008; 22:35:01 

Merhaba Sevgili Scenic Sever arkadaşlarımız.
2003 model dinamic 1.6 16 V 120000 km de otomatık arabam var.
Otomatik şanzumanın bakım ve yağ değişimi hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum .
Hepinize sevgi ve esenlikler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ümit_45 -- 2 Nisan 2008; 22:37:12 >

231 Mesaj
2 Nisan 2008; 22:39:41 

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

nolldu yaww içeri sumu doldu
getir şu aracınıda bandırmada deneyelim

Ön değilde arka sanruftan aldı. İlerde öndende bir sorun olur mutlaka. Şu an yalova esen köyde seminerdeyiz. Bi ara geleceğiz. Daha L200 denemedik.

231 Mesaj
2 Nisan 2008; 22:43:20 

Arkadaşlar klüp olayını çok iyi diyorsunuzda ben fazla uğraşamam okul işi baya uğraştırıyor. Yapacak gönüllü varsa desteklerim.

1.6 dynamiq bozkır yeşili 2003 balıkesir merkez

2 Mesaj
2 Nisan 2008; 23:19:40 

MERHABALAR
benim 2004 scenic 2 otomatik 1.6 pri aracım var
alırken oldukça araştırma yaptım
bagaj ve kullanım olarak çok rahat
kıyaslama olmaz ama benim daha önce corsa 2001 1.4 vardı
scenic daha ağır bir araç ve tüketimi yüksek
hızlanma olarakta büyük beklentilere girmememe rağmen gayet tatminkar
tabii ki clio yada corsa gibi beklentileriniz olmasın
düz vites scenic kullanmadım ama otomatik çok rahat ve iç hacmi görüş açısı diğer araçlarla kıyaslanmaz bence aracın bir içine girin
selamlar
quote:

Orjinalden alıntı: hellock

Arkadaşlar merhabalar,

2 gün önce Eskişehir yolundaki Renault'a giderek ailedeki çok eskimiş iki aracı değiştirme kararı aldık. 1996 Laguna ve 1998 Clio...

Laguna I Laguna III ile değişecek ve bununla ilgili test izlenimlerimi foruma yazdım.. (merak edenler için)

Bende evleneceğim için Clioyu elden çıkartıp Bir Scenic almak istiyorum. Bununla ilgili bir sorum olacak sizlere. İlgilenirseniz teşekkür ederim.

Öncelikle söylemeliyimki (forumda genelde tartışması yapılıyor) tercihim 1.6 Benzinli. Dizel düşünmüyor o yüzden hiç bu konuya girmeyelim.

Arkadaşlar, 1.6 Benzinli Scenic Previlage oldukça hoşuma gitti.
Biliyorum bu bir aile arabası ve hız için tasarlanmamış. Benim kararsızlığım şanzıman seçiminde.
Gönlüm otomatikden yana.. cruise control + otomatik şanzıman uzun yolda inanılmaz rahat olur.

ama beni endişelendiren performansa ne kadar yansır. 1.6 manuel test verilerinde 0/100km 12.5 iken (çokda iyi değil) otomatik de 0/100km 14.3 saniye.
Otomatik kullananların fikirlerine ve görüşlerine ihtiyacım var. Yokuşta nasıl, kamyon otobüs sollarken nasıl. Keşke manuel alsaydım dediğiniz oldumu. Dediğim gibi esasen gönlüm otomatikden yana ama çok negatiflik yaratıyorsa birdaha düşünebilirim...

Teşekkürler...

2 Mesaj
2 Nisan 2008; 23:45:12 

Merhabalar
öncelikle ikizler hayırlı olsun
ben de bir ikiz babasıyım
araç ile ilgili araştırınca en uygunu scenic oldu
hem bagaj olarak hemde arka üçlüde anne ve bebekler rahat seyahat edilebiliyor
pusetler bagajda kalabiliyor ve bagajda yer kalıyor
içi gerçekten ferah ve bebekleri koltuğa oturturken ve koltuktan alırken hiç zorlanmıyosun
aracın güvenlik seviyesi üst düzeyde ve yol tutuşu gerçekten iyi
yakıt tüketimi fazla ama bu da aracın ağırlığıyla alakalı
benim daha önce corsa vardı 2001 model
mecburen scenic e geçtim ancak gerek kullanım gerekse ihtiyaçları karşılaması açısında memnunum
ancak ikinci el alıcksanız iyi kontrol ettirin ve muhakak yol testi yapın
selamlar

quote]Orjinalden alıntı: secomen34

arkadaşlar clio sahibiyim.ikiz bebeklerim olduğu için arabamı değiştirip scenic almayı düşünüyorum.malüm bagaj ihtiyacı fazla oluyor.yanlız dün birşey dikkatimi çekti.internetten iki tane 2004 model scenic 2 ilanına baktım.bu araçlardan bir tanesinin arka kapıdaki kelebek camı diğerine göre büyüktü...(daha önceden de bir sürü ilana bakmıştım ama dikkat etmemiştim)...dolayısıyla bagajıda büyüktür diye düşündüm.acaba bu scenicin hangi modeli bilgi verebilirseniz sevinirim

[/quote]

24 Mesaj
3 Nisan 2008; 8:27:05 

Tekne1 hocam peki kasislerden gelen sesi nasıl kestiniz yoksa halen devam ediyormu o bölgeye gres yağ sürsek olurmu ne yapmalıyım

2004 Scenic II Priv. 1.6 16V BVA (Safir Mavi) /ANKARA
2001 Honda Civic 1.6 İES 120Bg. (Metalik Gri) /ANKARA

21 Mesaj
3 Nisan 2008; 9:55:41 

hocam o sesler kendiliğinden gitti yani havalar ısınınca
ama bu aralar sabahları yapıyo yani aracın motoro ısısı yükselince veya havalar iyileşince keser
kışın yine aynı olcak, açıkçası çözümünü bulmak gibi bi gayretimde olmadı, ama araştırabiliriz...

3495 Mesaj
3 Nisan 2008; 11:07:36 

Üçüzleri olan (2,5 yaşında) çok yakın bir arkadaşım var, biri focus diğeri scenic II olmak üzere 2 araçları var, kızlar focusa binmeyi reddediyomuş bana çok ilginç geldi. Sanırım Scenicin arka koltuklarında iken etrafı rahatça görebildikleri için daha fazla seviyorlar.

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

24 Mesaj
3 Nisan 2008; 12:54:38 

* Tekne1 hocam sen bu sorunu nerden öğrendin? yani sesin amotisör lastklerinden geldiğini kim söyledi. Servisinden mi öğrendin? çözüm için lastikleri söksek olurmu çok gereklimidir acaba??

* Birde arka orta koltuk gıcırdıyor hafif sallanıyor bununla ilgili bir çözüm varmı başına gelen ve kedisi çözüm üreten arkadaşlardan yardım istiyorum.

* Arkadaşlar bir sorum daha olacak dikiz aynasından sabahları ve aksam karanlıkta ses artıyor fanlardan olabileceği söylenmişti sizin başınıza böyle bir durum geldimi fanları temizletsem olurmu ne yapmalıyım veya sizin araçlarınızdan böyle bir ses geliyormu çözüm bulan arkadaşlardan yardım istiyorum.

3495 Mesaj
3 Nisan 2008; 13:45:51 

Otobüs gibi ferah araba, otobüslerinde koltuklarından sesler geliyor diye bu arka koltuklardan gelen sesleri takmıyorum Sonuçta koltuklar sabit değil tek tek hareket edebilmesi ve sökülmesi gerekiyor bu tür koltukların tamamı ses yapar diye düşünüyorum.

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1511 Mesaj
3 Nisan 2008; 18:47:06 

ya aranızda yazacak gönüllü yokmu? kir-pi sen yazsan olmazmı?

3495 Mesaj
3 Nisan 2008; 20:41:02 

quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

ya aranızda yazacak gönüllü yokmu? kir-pi sen yazsan olmazmı?

Hocam neyi yazmamızı istiyorsun anlayamadım?

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

930 Mesaj
4 Nisan 2008; 8:46:57 

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Hocam neyi yazmamızı istiyorsun anlayamadım?

Scenic kullanıcılarının listesini...
Hangi üye hangi model, renk, yıl vs. Scenic kullanıyor gibi

"yapan kadar, bilip susan da suçlu..."

416 Mesaj
4 Nisan 2008; 9:38:59 

KARDEŞ DİKİZ AYNASINDAN SES GELME MESELESİNİ ANLAMADIM.
Bİ DE YENİ ARABA DAN ARKA KOLTUKTAN NASIL SES GELİR..
PEK AKLIMA YATMADI....

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim çakmak

* Tekne1 hocam sen bu sorunu nerden öğrendin? yani sesin amotisör lastklerinden geldiğini kim söyledi. Servisinden mi öğrendin? çözüm için lastikleri söksek olurmu çok gereklimidir acaba??

* Birde arka orta koltuk gıcırdıyor hafif sallanıyor bununla ilgili bir çözüm varmı başına gelen ve kedisi çözüm üreten arkadaşlardan yardım istiyorum.

* Arkadaşlar bir sorum daha olacak dikiz aynasından sabahları ve aksam karanlıkta ses artıyor fanlardan olabileceği söylenmişti sizin başınıza böyle bir durum geldimi fanları temizletsem olurmu ne yapmalıyım veya sizin araçlarınızdan böyle bir ses geliyormu çözüm bulan arkadaşlardan yardım istiyorum.

VARLIĞIMLA MUTLU OLMAYANI
YOKLUĞUMLA TERBİYE EDERİM. . .

FISTIK YEŞİLİ 2001 SCENİC
OMVL LPG KİT - ANKARA

24 Mesaj
4 Nisan 2008; 12:52:50 

ilker3838 hocam aynadan akşam hava kararmaya başlayınca dızzzzzzzzzzz diye bir ses geliyor fanlardan olabileceği söylenmişti bu fanların fiyatlarını bilern varmı daha önce başına gelipte yaptıran varmı acaba?

Birde hocam arka orta koltuktan hafif sallanma sesi geliyor gıcır gıcır diye bu sesi nasıl kesecem bilmiyorum??

1511 Mesaj
4 Nisan 2008; 18:44:43 

ya söyleyin kim yazacak listeyi ben yazamam

7131 Mesaj
4 Nisan 2008; 19:52:39 

2004 SCENİC II privilage
bunda arka kapılarda ve arka tarafta hoparlör olmuyormu?
cd çalar standart değilmi?
bu privilage en üst versiyon değilmi?

1511 Mesaj
4 Nisan 2008; 20:16:42 

doğru privilege en üst versiyondur.ama bazıları kaset çalarlı gördügüm kadarıyla.aracı aldığın bayiye sor. hopörlerde var ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1646 -- 26 Nisan 2008; 22:56:19 >

3495 Mesaj
5 Nisan 2008; 10:48:48 

Privilage en üst versiyon olduğundan CD çalar standart olması lazım, ayrıca 2002 Scenic RXT de bile arkada hoparlör var 2004 privilage de neden olmasın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

21 Mesaj
5 Nisan 2008; 23:33:02 

hocam servisle işim olmaz
ankarada çok güvendiğim sağlam bi ustam var bu arabaları da iyi tanır.
lastiklerden ses gelme olayını o söyledi, yapılabailecekte herhangi bişey yok sanırım, fanlardan ses gelmesi ise benimde aracımda oluyo ama pek takmıyorum o kadar :)

quote:

789 Mesaj
6 Nisan 2008; 17:47:05 

Ben 2007 Grand Scenic kullanıyorum cd çalar standart zaten bildiğim kadarı ile kaset çalar ise yok artık ,Cd çalar mp3 lü olarak geliyor,bu nedenle ben 6lı cd changer ve tekli xenoon farlar için 2400 YTL civarındaki paketi almak istememiştim bunun yerine ESP ve tavan paketli olan aracı yaklaşık 3 hafta beklemiştim. Bu pakette belki Kaset çalar vardır.Önceki Meganda bu paket vardı palet kapsamında mp3 olmayan cd çalar, 6lı changer ve kaset radyo ile xenon far ve far yıkama sistemi geliyordu.

12 Mesaj
7 Nisan 2008; 0:26:51 

merhabalar, 2004 scenic privilage aldım amma kullanım kitabı fransızca. Nette bakmadığım yer kalmadı sadece ispanyolca pdf formatında bir kitap bulabildim :).gerçi formu bastan sona okuyunca oldukça şey ögrendim ama yinede yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim(renault 'a maili attım ilgileneceklerini söylediler.)

lokosit in sordugu scenic benim scenic hakikatten privillage modeli ama arkada speaker yok ve kaset çalarlı :)

scenic II privilege 2004 1.6 16v

7131 Mesaj
7 Nisan 2008; 0:28:41 

quote:

Orjinalden alıntı: tiesto_rise

merhabalar, 2004 scenic privilage aldım amma kullanım kitabı fransızca. Nette bakmadığım yer kalmadı sadece ispanyolca pdf formatında bir kitap bulabildim :).gerçi formu bastan sona okuyunca oldukça şey ögrendim ama yinede yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim(renault 'a maili attım ilgileneceklerini söylediler.)

lokosit in sordugu scenic benim scenic hakikatten privillage modeli ama arkada speaker yok ve kaset çalarlı :)

wayy kurban telefonun niye kapalı:))

kardeş renault o hoparlör boşluklarını boşuna boş bırakmaz muhtemelen bi işe yarıyordur.
mesela oralarda cd lerini muhafaza edebilirsin . hmmm ama araçta cd çalar yok odan cd taşımaya gerek yok, olmadı yaa. ama en iyi şekilde değerlendiririz o boşluklar:)
gel ben sana 2 tane pioneer 200w hoparlör vereyim sen onları tak. sonrada gittigidiyordan orjinal renault mp3 playerini buldukmu bu iş tamamdır.
kullanma klavuzunu napcen ben sana anlatırım cuma günü

hamsimannn nerdesin yaww bu işi sen çözersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 7 Nisan 2008; 0:47:46 >

24 Mesaj
7 Nisan 2008; 10:30:09 

alsidoga Bey;
Merhabalar öncelikle teşekkür ederim inşallah sizde bir scenic alır ve aramıza katılırsınız.

1- LPG olarak değerlendirirsek ben tartarini diye bir marka taktırdım memnunum çekişinde bir sıkıntım yok, şuanda 0,18 civarı yakıyor tabi benim arbam otomatik vites ve bu arabaların ağırlığı 1370 kg. kış koşullarında ve 4 vakumlu lastik var bu nedenle normal diye düşünüyorum. yazın yakıtın dahada düşeceğini tahmin ediyorum. fakat lpg yi iyi bir ustaya taktırmanızı tavsite ederim.

2- Aracı almadan önce servisine veya bildiğin iyi bir ustaya göstermeni tavsiye ederim tüm elektronik aksamı ve yürüyenini göster kaportaya tabiiki baktıracaksın onu yazmıyorum ben memnunum aracımdan tümüyle bir konfor sunuyor. Benim aracım 2004 Scenic Privilege ESP,ASR+Otomatik el freni+ 6'lı CD Changer+ Otomatik Far ve Far yıkama+Yağmur Sensörü+Cam Tavan+BVA+LPG yani full bir araba en dolu modeli diye Biliyorum.

NOT: Alacağınız aracınıza iyi baktırın problem yaşamayın ben tavsiye ediyorum şimdiden hayırlı olsun

24 Mesaj
7 Nisan 2008; 11:49:01 

Tekne 1 hocam;[/size]

1- Ön Amortisör lastiklerini elimle yukarı ittim sonra opetten aldığım gres yağı ile yağladım ses kesildi.

2- Sanruf açık vaziteyye yolda giderken tıkırtı yapıyordu ve titriyordu rayları gresle yağladım ve eklem kıvrımlarına kontak sprey sıktım sorun kalmadı. ses de kesildi.

3- aynadan gelen sesi ankara çetaş a gidip sordum bir arıza olmadığını sıcaklık temostat fanlarından geldiğini ve normal olduğunu söylediler. yenisini takarız fakat yine ses yapar dediler bir arıza olmadığını öğrendim.

4- Arka orta koltuktan gelen ses olayınıda koltuğu kaldırdım, iki adet yuvarlak yaylı menteşe ile sabitleniyor menteşelerin takıldığı deliklerin etrafına tapışkanlı keçelerden kesip sardım ve menteşelerin yaylarını gresle yağladım ses kesildi tıkırtı bile yok.

5- Orta konsolun kapağı hafif sert açılıyordu oranında raylarına biraz gres yürdüm ve şimdi çok iyi rahat açılıp kapanıyor.

1511 Mesaj
7 Nisan 2008; 18:39:09 

allah aşkına yazsın birisi şu listeyi ya hadi

3 Mesaj
7 Nisan 2008; 22:31:37 

slmlar arkadaşlar...

be 2000-2001 scenic almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır...

2001 Scenic RXT arıyorum...

175 Mesaj
7 Nisan 2008; 22:45:12 

quote:

Orjinalden alıntı: tiesto_rise

Bir yıldır bekliyorum servisten kitapcık için yardımcı olacaklarını söylemişlerdi ama nafile..fakat zaman içersinde bir çok seyi kesvederek öğrenebiliyorsun..benim arabadada maalesef arka kapılarda hoperlör yok..içleri boş..

2004 Scenic II Priv. 1.6 16V BVA

21 Mesaj
7 Nisan 2008; 23:11:30 

ibrahim hocam maaşallah
baya iyi iş çıkarmışsınız
ya bi arada benimkine yapsak şunları :)
bu arala malum biliyosunuz havalar yağmurlu ve soğuk içimden gelmiyor arabayla uğraşmak

231 Mesaj
9 Nisan 2008; 14:38:49 

epeydir internete giremedim iş güç abi süper diyaloglar oluşmuş.
Lökosit dediğingibi her boşluğu biz bişeylerle doldururuz.
Sen arabayımı değiştirdin yoksa ikincimi?
Hayrına şu listeyi biri yapsada herkesi kurtarsa.
Herkese çok selamlar.

7131 Mesaj
9 Nisan 2008; 14:47:12 

quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

epeydir internete giremedim iş güç abi süper diyaloglar oluşmuş.
Lökosit dediğingibi her boşluğu biz bişeylerle doldururuz.
Sen arabayımı değiştirdin yoksa ikincimi?
Hayrına şu listeyi biri yapsada herkesi kurtarsa.
Herkese çok selamlar.

merhaba kardeşim
forumda tiesto_rise nickli arkadaş birlikte çalışıyoruz kendisi biraz utangaç onun adına sorayım dedim acilen türkçe yada ingilizce kullanma klavuzu lazım. araçlarınızda teferruatlı maaşallah neresinden ne çıkacağı belli olmuyor kullanma klavuzu olsa iyi olacak

416 Mesaj
9 Nisan 2008; 17:48:05 

valla kardeş ben gene anlamadım...?????
ayna--fan ne alaka şaşırmış durumdayım...
ayna dediğin neresiii??????

koltuklar için belki alt taraftaki kilitleme kancası tam oturmamıştır.
koltukları sök yeniden tak
belki düzelir...

quote:

ilker3838 hocam aynadan akşam hava kararmaya başlayınca dızzzzzzzzzzz diye bir ses geliyor fanlardan olabileceği söylenmişti bu fanların fiyatlarını bilern varmı daha önce başına gelipte yaptıran varmı acaba?

Birde hocam arka orta koltuktan hafif sallanma sesi geliyor gıcır gıcır diye bu sesi nasıl kesecem bilmiyorum??

OMVL LPG KİT - ANKARA

1511 Mesaj
9 Nisan 2008; 18:00:38 

ilker 3838 birsürü gereksiz mesaj yazıyon bence üye listesini sen yaz

416 Mesaj
9 Nisan 2008; 19:09:47 

kardeş hangi konuda yardım istiyorsun????

quote:

Orjinalden alıntı: mustafakemalkaya

slmlar arkadaşlar...

be 2000-2001 scenic almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

OMVL LPG KİT - ANKARA

416 Mesaj
9 Nisan 2008; 20:04:18 

arkadaşlar benim merak ettiğim arıza çıkarmadan önce değişmesi gereken parçalar hakkında
1. arabam 83000 de şu ana kadar rutin km. değişmesi gereken parçaları nelerdir.?
2. polen filitresini kaç km.değişmesi lazım?
3. amortisörlerin ömrü nedir?
4. ankarada önerebileceğiniz servis yada usta varmı??
malum her yere gidilmiyor??
5. sunroof lar için yapılması gereken bakım var mı??
6. carbon clean yaptıran oldumu???
teşekkürler

OMVL LPG KİT - ANKARA

1511 Mesaj
10 Nisan 2008; 20:18:54 

aracı ilk bakıma götürdüm.birde bana yıkamacı servisin arabayı çok kötü yıkadığı bu yüzden fitilin çıktığını söyledi.ama ben inanmıyorum sizce doğrumu???

2 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:23:25 

Arkadaşlar Merhaba.
2 hafta önce scenic 2001 rxt bva aldım. Aracı muayeneye soktuğumda ŞASİ NUMARASI nerede dediler. Ancak şasinin üzerinde mühürlenmiş numarayı bulamadım. Aracı servise götürdüm ancak onlar da bulamadılar.

Bu modeli kullanan arkadaşlar acil yardım edin. ŞASİ NUMARASI NEREDEEEE?

1511 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:35:10 

quote:

Orjinalden alıntı: zekpet

Arkadaşlar Merhaba.
2 hafta önce scenic 2001 rxt bva aldım. Aracı muayeneye soktuğumda ŞASİ NUMARASI nerede dediler. Ancak şasinin üzerinde mühürlenmiş numarayı bulamadım. Aracı servise götürdüm ancak onlar da bulamadılar.

Bu modeli kullanan arkadaşlar acil yardım edin. ŞASİ NUMARASI NEREDEEEE?

ruhsatta yazması lazım.

2 Mesaj
10 Nisan 2008; 22:37:26 

karoserde mühürlenmiş olan şasi numarasından bahsediyorum. Ruhsattaki numarayla karşılaştırıyorlar muayenede.
quote:

ruhsatta yazması lazım.

12388 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:25:31 

Renault'un bütün modellerinde koltuk sorunu var.Bir müddet gıcırdıyor sonra kendi kendine geçiyor.Çok aptal birşey gıcık olup duruyorsunuz.

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M

416 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:41:28 

arkadaşlar nerelerdesiniz
malesef çok zayıf kalıyoruz........
ne sorulara cevap yazıyorsunuz
ne de soru yazıyorsunuz
bu gidişle kapanır scenic topiği
yok sa artık scenic sevmiyor musunuz...............???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

OMVL LPG KİT - ANKARA

1511 Mesaj
11 Nisan 2008; 20:48:44 

ben birsürü soru sordum fikir belirttim.ama sallayan yok .arkadaşlar lütfen biraz daha sorulara açık olalım.

1511 Mesaj
12 Nisan 2008; 19:44:42 

karoserde mühürlenmiş olan şasi numarasından bahsediyorum. Ruhsattaki numarayla karşılaştırıyorlar muayenede.

satın aldığın adama sorman lazımdı.boyattıysa gitmiş olabilir.üzgünüm...

1511 Mesaj
13 Nisan 2008; 1:21:53 

ben bir organizyon yapabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar scenic severlere özel. bir tarih belirleyelim.ve orada olalım.Ne dersiniz?

3 Mesaj
13 Nisan 2008; 16:40:35 

slm arkadaşlar...

aradığım scenic 2000 veya 2001 model

SORULARIM

1- arasında donanım olarak bir fark varmı?
2- her scenin 2 sunroof'lumu?
3- her scenic elektrikli sunroof'lumu?
4- yol bilgisayarının özellikleri nelerdir?
5- kullanan aradaşlar LPG'li ve Benzinli şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor?(1,6 motor)
6- 2000 veya 2001 model 1.6 Scenic motorlu taşıtlar vergisi ne kadardır?
7- 2000 veya 2001 1.6 RXT 4 hava yastığı,ABS,yol bilgisayarı,LPG,klima,4 cam otomatik vs.vs.... özellikleri olan bir Scenic ortalama ne kadardır?
8- ciddi ciddi bu arabaya niyetlendim çevrenizde satan varsa yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler...
sabırla bekliyorum cevapları...

32 Mesaj
13 Nisan 2008; 18:02:39 

quote:

ben bir organizyon yapabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar scenic severlere özel. bir tarih belirleyelim.ve orada olalım.Ne dersiniz?

Serdar kardeşim. Sen git biz geliriz. Ama mutlaka bekle bizi.

2007 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE+ 1.5 DCİ 100 BG.
AT+ESP+ELEGP KUMSAL BEJ

12388 Mesaj
13 Nisan 2008; 23:54:45 

O buluşma olayı o kadar kolay değil.Çalışan var çalışmayan var herkesin zamanının olacağını zannetmiyorum ama denemeye değer.
Bende ehliyetimi aldığımda sizlere katılırım =)

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M

930 Mesaj
14 Nisan 2008; 14:24:52 

quote:

slm arkadaşlar...

aradığım scenic 2000 veya 2001 model

SORULARIM

1- arasında donanım olarak bir fark varmı?
2- her scenin 2 sunroof'lumu?
3- her scenic elektrikli sunroof'lumu?
4- yol bilgisayarının özellikleri nelerdir?
5- kullanan aradaşlar LPG'li ve Benzinli şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor?(1,6 motor)
6- 2000 veya 2001 model 1.6 Scenic motorlu taşıtlar vergisi ne kadardır?
7- 2000 veya 2001 1.6 RXT 4 hava yastığı,ABS,yol bilgisayarı,LPG,klima,4 cam otomatik vs.vs.... özellikleri olan bir Scenic ortalama ne kadardır?
8- ciddi ciddi bu arabaya niyetlendim çevrenizde satan varsa yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler...
sabırla bekliyorum cevapları...

1. 2000 ve 2001 modeller aynı kasadır, donanım farkı aynı modelde bile vardır.
2. Sunrooflu olan olan her Scenic (1998-2003) 2 sunroofludur. Ya yoktur varsa da 2 sunroofludur.
3. 1998-1999 Scenicler manuel sunroofludur. 2000-2003 önler elektrikli, arkalar manueldir. 2004-2008 de tek sunroof vardır(Auto) arka camdır( skydoom)
4. Yol bilgisayarında anlık tüketim, kalan benzin, servis km.si, ortalama tüketim, ortalama hız, tüketilen benzin lt.si ve arıza anında arıza bilgisi(akü zayıf, fren diskleri, yağ seviyesi düşük vs.) vardır.
5. Benzin tüketimini hiç takip edip, hiç çetele tutmadım ama benzinli 1.6 modelde şehiriçi 9-10 sehirlerarası 7-8 tükettiğini söylüyorlar.
6. 100+100 civarı birşeydir.
7. 14.000-16.000 arası temizliğine göre değişir.
8. otomax, araba.com, sahibinden.com gibi sitelerde bol bol bulabilirsin...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

3 Mesaj
14 Nisan 2008; 22:49:06 

teşekkür ederim...

birde arabanın bakımları kaç kilometrede bir ne olur alacağım araçta nelere dikkat etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim...

saygılarımla...

231 Mesaj
15 Nisan 2008; 15:26:51 

Aracın şase numarası kaputu açınca sana göre sol üst taraftaki fitilin altında kalıyor fitili elinle kaldır ve orası tozlu ise temizle.

231 Mesaj
15 Nisan 2008; 15:31:39 

Serdar, şu scenicçiler listesini bizahmet yapsanda kimde ne var nerede oturuyor bilelim. Belki iltişimler güçlenir diyaloglar artar.

930 Mesaj
15 Nisan 2008; 17:52:58 

quote:

teşekkür ederim...

birde arabanın bakımları kaç kilometrede bir ne olur alacağım araçta nelere dikkat etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim...

saygılarımla...

Ben 10.000 km de bakımlarını yaptırıyorum. Ufak çaplı da olsa gözden geçirmekte fayda var.
Can taşıyoruz herşeyden önce evladımızı taşıyoruz
Ama önemli bakımları 30.000 ve 60.000
Bunlar ağır bakımlar, ortalama 500-600 YTL gibi bakım masrafı tutar.
Nelere dikkat etmelisin;
Standart araçlar için geçerli olan her konu bunnun içinde geçerli ama Scenic lere özgü birkaç müzmin sorunu varmı diye bakmakta fayda var.
Örneğin almayı düşündüğünüz 2000-2001 kasalarda bagaja su alma sorunu, Genelde su tahliye borularının tıkanmasından kaynaklı ve atamadığı suyu bagaja yönlendiriyor. Bagaj halısına ve stepne yuvasına bakarsanız, su alıp almadığını anlarsınız.
Sunroof motorunu kontrol edin hem pahalıdır, hemde millet olarak kullanmayı bilmediğimizden aç-kapa aç-kapa çabuk bozarız
Koltuklardan ses gelip gelmediğini kontrol edin, özellikle arka koltuklardan ses şikayeti oldukça fazla.
Bunlar çözülmeyecek sorunlar değil ama alırken bakarsanız, sonradan üzülmezsiniz.

Selamlar

3495 Mesaj