Şimdi Ara

HTC'nin akıllı telefon bölümünün başkanı Chialin Chang istifa etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC'nin akıllı telefon pazarında son bir kaç yıldır iyi performans göstermediği ortada. Şirketin akıllı telefon bölümünün büyük bir kısmı Google'a satıldıktan sonra bazı üst düzey pozisyonlar gereksiz hale gelmiş gibi görünüyor. HTC, bugün Akıllı Telefon ve Bağlı Cihazlar biriminin başındaki isim olan Chialin Chang'in şirketten ayrıldığını doğruladı. Kendisi daha önce HTC'nin finans direktörü olarak görev yapmıştı.

Ayrıca Bkz.Tim Cook şirket sırrı diyerek hissedarların Apple Park'ı gezmesine izin vermedi
    Tayvan merkezli şirket konuyla ilgili çok fazla bilgi vermezken, yapılan basın açıklamasında sadece Chang'in "kişisel kariyer planı" nedeniyle şirketten ayrılma kararı aldığı belirtildi. Basın bildirisinde görevi kimin devam ettireceği konusunda bilgi verilmemesi Chang'in, bulunduğu pozisyonun gereksiz hale gelmesinden dolayı şirketten ayrılmış olabileceğini düşündürüyor. Oysa ki şirket istifayı öğrendiğinde hızlı bir şekilde koltuğu devralacak yeni ismi belirlemiş olmalıydı ancak şu an için böyle bir şeyin gündemde olmadığını görüyoruz.

HTC U12 şirketin son akıllı telefonu olabilir

HTC, akıllı telefon tasarım ve mühendislik biriminin çoğunu 1.1 milyar dolar karşılığında Google'a satmasına rağmen akıllı telefon pazarından tamamen çekilmemiş durumda. Şirketin önümüzdeki ay yeni amiral gemisi akıllı telefonunu tanıtması bekleniyor ancak bundan sonra HTC'den yeni bir telefon görüp görmeyeceğimiz belli değil. Yani sonuç olarak HTC U12, Tayvanlı şirketin son telefonu olabilir.

• RIP Ha-Ti-Ce

Yalnız üzüldüm bu hale gelmesine one m7 çok güzel telefondu o firma bu hallere nasıl geldi hala anlamış değilim. Gerçi sonları Nokia kadar acıklı olmadı.

• Hani HARAKİRİ?
    Bizde olsa alttaki mühendisler işten atılır baştaki yine dururdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • U11 şirketin kurtuluş planıydı lakin onda da istediklerini alamadılar. u11'lerimizi daha yeni aldık ancak şirkette kötü haberler arka arkaya geliyor. Artık telefonların elimizde patlamaması için dua edeceğiz heralde. Önümüzdeki yıl böyle bir karar alınırsa telefonları elden çıkarmaktan başka çare kalmayacak zira zaten rezalet olan servis, hizmet verememeye başlayacak. Umuyorum Nokia gibi bi kurtuluş reçetesi bulur şirket. İlk kez HTC kullansam da markaya sempatim vardı hep.
  • Blackberry ‘sen sonra şimdi de htc efsaneler bir bir eksiliyor

• Bi boka yaramiyodu zaten..

• üzüldüm lan. masadan birer birer eksiliyor dostlar: şu tasarımla efsaneler arasına girmiştir benim için. 4.3 gibi zamanına göre gayet ideal bi ekran, çift hoparlör, doğru hatırlıyorsam 1 gb ram ile sahip olmak istediğim ilk akıllı telefondu htc one. millet s3 lere s3 minilere iphone 4 lere akın ederken ben bunu baya beğenmiştim ama olmadı. lumia almıştım daha ucuz olduğu için. yine de her şey için teşekkürler koca yürekli firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lg02561 -- 14 Şubat 2018; 21:28:59 >
  • Zamanında ne güzel markaydı be, One M7, X, M8, Desire.. 2011-2013 aralığında çok ilgi görüyordu
    Bende de en çirkini one v vardı beats audio destekli
    HTC'nin akıllı telefon bölümünün başkanı Chialin Chang istifa etti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 ve U11 modelleri ile çok iyi cihaz yaptıkar ama tüketiciler çok ilginçtir ki gidip daha kötü telefonları alıyorlar. Yazık oldu güzelim telefonlara. Adamlar son 2 modelle cidden çok güzel cihazlar yaptılar ama hakettikleri yerde değiller. HTC için üzüldüm doğrusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sempati duyduğum bir markaydı. :(

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    u11 tipten kaybetti bence. rakiplerine göre çok düşüktü ekran çerçeve oranı. %71 miydi neydi
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    10 un neresi iyiydi hocam alanları kanser etti resmen..
  • Ah ah o m7 mi halen özlüyorum neydi o cihaz ya . Arka kamerası pembe çekiyordu felan filan ama eline aldın mı telefon gibi telefondu. Samsung apple fasa fiso.

• Google çatısına girmeleri dışında çözüm yolu yok sanırım.
    Ki olası bir birleşme (Pixel + HTC Corp.) şeklinde olursa sanırım HTC aradığı can damarını bulur.
    LG, Lenovo ve HTC için kan kaybı durmayacak bu gidişle.
    İşin şakası bir yana Samsung Apple ve Nokia (HMD Global) hariç eski oyunculardan hiçbiri tutunamadı şu listeye Çin menşei firmaların ilerleyişine dur diyemiyor.
    Google eğer HTC yi bünyesine katarsa umarım Pixel serisini de Global olarak satışa sunmaya karar verir ve Pixel Lite adında güzel bir android one cihazı ile de karşılar bizi.

• Google'ın gemisine bindiler, sonra da gemiden iteklendiler
  • Htc yi kendi vatandaşı Taiwanlilar biile kullanmıyor.

Hepsinde iPhone var. Diyorum neden HTC kullanmiyorsun. İyi değil o telefon diyor.

• Ucuza bulup aldığım m8x hâlâ bir çok telefondan daha şık ve android 6 ile de yağ gibi akıyor. Tek eksiği 16 gb rom.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Htc yi kendi vatandaşı Taiwanlilar biile kullanmıyor.

Hepsinde iPhone var. Diyorum neden HTC kullanmiyorsun. İyi değil o telefon diyor.

Çin'in hepsi iPhone kullanıyor. Komple. Çin, Hong Kong, Taiwan.

Aslında bu kadar büyük bir silahı koz olarak kullanabilir Çin hükümeti... Apple çok rahat at koşturuyor burada, zaten gelirlerinin çoğu da Çin'den geliyor.
  • Dünyada her şeyin tersten işlediği gibi telefon işinde de böyle.
    Android"in en iyisini yapıyorlar ama millet gidip yine kötü olanı seçiyor.
    Hele htc kullanmadan htc'ye laf edenler tamamen ahmaklık abidesi.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Onu da bir Çinli ile konuştum.

Dedim apple dünyanin telefonunu satıyor cine. Sadece Beijing de bir sürü apple mağazası var.

Çin hükumeti apple telefonları bir yasaklasa Çinli telefon şirketleri ihya olur. Her şeyi yasaklayan Çin neden bunu yasaklamiyor. Tencent denen şirket cinde ki Google Facebook yasaklamalari sayesinde dünyanın en büyük sosyal medya şirketi oldu sonuçta. Apple i da yasaklasin.

Hatun dedi. Apple i yasaklarsa eğer apple cinde ki tüm fabrikalarını kapatır. Bunu da muhtemelen Çin hükumeti istemez dedi. Yani trump Tim Cook a fabrikalarını cinden taşı dediğinde muhtemelen Cook Çin pazarını kaybetmemek için Trump in teklifini geri çevirdi.

Dediğin gibi cinde gerçekten ciddi bir zenginleşme var. Beyni olduğundan şüpheli olduğum kişiler ciddi paralar kazanıyor orada. Ben anlamadım o ülke çok değişik bir yer.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.