Şimdi Ara

VIDEO KAYDETMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
39.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde yağmur hızıyla yağan video kaydetme sorunsalı üzerine bir çalışma.
    Lütfen bu konuda açılan topicleri buraya yönlendirelim.
    Bir kısmı Alıntı from L.J. in DH blog, bir kısmı da kendi çalışmam.

Öncelikle Fraps'i kendi sitesinden download ediyoruz.
    http://www2.fraps.com/setup.exe
    Yukarıda verdiğim link Fraps'in ücretsiz sürümü olup 30sn lik kesintisiz kayıt olanağı sağlar sanırım 1vs1 leriniz için yeterli olacaktır. Sınırsız kayıt yapan tam sürümü paralı. Nette illegal olarak tam sürümleri dolaşıyor. Ama biz korsan programa karşıyız değil mi?
    Genel ayarlar

VIDEO KAYDETMEK

Buradan
    "Start fraps minimized" Fraps çalıştığında sağ alt köşee (Taskbar) ikon olarak görürsünüz. Ayar değişiklikleri için iki kere tıklarsınız menüler gelir. Bu durumda program aktiftir. Her türkü kayıt vs yapabilirsiniz.
    "Fraps windows always on top" Bunu işaretlerseniz fraps penceresi bütün pencerelerin üstünde olur. Ayar ekranı daima elinizin altındadır. Tavsiye etmem.
    "Run fraps when windows starts" Eğer bunu tıklarsanız her windows açıldığında fraps otomatik çalışır. Sağ altta simgesini görürsünüz. Böylece her oyun açmadan önce Fraps ı başlatmanız gerekmez.
    "Display status on keyboard LCD" Size gelmez işaretlemeyin.

Video ayarları

VIDEO KAYDETMEK

Resimdeki ayarlar idealdir. Sadece FPS yi 30 olarak değiştirin. Eğer sisteminiz zayıfsa "half size, no sound, ve 25 fps" yapın.

Fraps sağ alt köşedeyken oyun içinde F9 ile kaydı başlatıyorsunuz. Birkaz deneme yapıp sizin sisteminiz için ideal ayarları bulun. Menüler yeterince basit zaten.

SS ayarları.

VIDEO KAYDETMEK

Herşey gayet net zaten. JPG yi seçin. Oyunda F10 ile SS alın.

Gelelim Fraps ile ilgili sorunlarımıza.
    1. Fraps Makinayı Çok Kasıyor:
    Bu sorunu resimdeki ayar penceresinin aynısını yaparak giderebilirsiniz. Sesi kapatın ve half-size boyutta kayıt yapın, zaten videoyu küçültürken netlikten ödün vericeksiniz bu yüzden kaliteyi yüksek tutmaya çalışmanın çok anlamı yok.
     VIDEO KAYDETMEK

Resimdeki altı kırmızı çizili bölümleri işaretleyerek kayıt yapınız yani 25-30 FPS'nin üstüne çıkmadan, half-size olarak kayıt yapınız ayrıca Record Sound seçeneğini işaretlemez iseniz videonuz başta sessiz olacaktır.
    2. Çektiğim Videoların Boyutu Çok Büyük:
    Çekilen videoları Windows Movie Maker programı ile küçültebilirsiniz. Bu program Windows XP ile beraber sunulmaktadır. Şimdi nasıl küçülteceğimizi resimlerle belirtelim.
    Önce Movie Maker'ı açıyoruz.
    Daha sonra resimdeki gibi küçültmek istediğimiz Fraps kaydımızı ok işaretindeki gibi mouse ile sürüklüyoruz.
     VIDEO KAYDETMEK

Daha sonra gene resimdeki gibi ok yönünde kaydımızı film şeridine mouse ile sürüklüyoruz.
     VIDEO KAYDETMEK

Şimdide dosya sekmesinden Film Dosyasını Kaydet seçeneğine tıklıyoruz.
     VIDEO KAYDETMEK

Daha sonra ise Bilgisayarım seçeneğini tıklayıp ileri diyoruz. Daha sonra nereye kaydedeceğimizi belirleyip tekrar ileri diyoruz ve karşımıza video kalite/boyutları ile ilgili seçenek geliyor. Resimdeki işaretli kısma tıklıyoruz.
     VIDEO KAYDETMEK

Çıkan 3 seçenekten ortadakini işaretleyip videoyu istediğimiz boyuta indirebiliyoruz. Ancak dikkat edin boyutu düşürdükçe netlik azalacaktır. Bu yüzden bikaç farklı boyutta kaydetmeyi deneyerek istediğiniz ölçü ve netlikte videonuzu kaydedebilirsiniz size kalmış bunu birçok kez deneyebilme şansınız var.
     VIDEO KAYDETMEK

VIDEO YA SES YAZI VE EFEKT EKLEMEK

Alıntı from Karşıyakalı.

Programımızın adı Windows Movie Maker
    http://www.download.com/3000-2194-10165075.html

Setup olayı kolay zaten.Setup u bitirdik ama programı nasıl kullanıcaz?
    işte bu sefer resimler gelior.Öncelikle program files den(veya nereye kaydettiyseniz ordan) programı açın.Karşınıza böyle bir görüntü çıkacaktır.

VIDEO KAYDETMEK

Burda napıcaz peki?ilk önce sol kısımda bulunan video yakala bölümne tıklıycaz.Burdan da video al kısmına tıklıycaz...

VIDEO KAYDETMEK

burdan size liste gelicek istediğiniz videoyu seçin.

VIDEO KAYDETMEK

karşınızda böle bi görüntü olması lazım...

VIDEO KAYDETMEK

buraya kadar her şey tamamsa zor kısıma geçiyoruzöncelikle başına bir şey koymak istiyorsanız bu adımları sırasıyla yapın:

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

bu işlemleri yapınca karşınıza böle bir görüntü olması gerekir...

VIDEO KAYDETMEK

bundan sonra sırasıyla yukarda bulunan kareleri yerleştiriyoruz

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

şimdi de filmi bitirirken sonuna ne yazıcağımızı seçiyoruz

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

sıra geldi müziğe bu adımları izleyin müzik biraz zor

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

ve size ekstradan bir bilgi bazı videoların şarkılarını beğenmiyorsanız aşşağıdaki işlemleri yapın

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

buraya kadardı son olarak kaydetme bölümüne geldi sıra

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

VIDEO KAYDETMEK

[simage]http://img211.imageshack.us/img211/6218/259fr.jpg [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 30 Mart 2007; 14:31:49 >

• güzel çalışma tbrkler Nomad_Soul
  • Çok güzel olmuş ellerine sağlık
  • eline sağlık emege saygı
  • Eline sağlık Nomad_Soul...

Kafama bir soru takıldı:

Bu video programının Fraps tan farkı ne?
  • çok güzel olmuş ellerine sağlk
  • @Nomad_Soul
    sağol bende video çekmek için frapsı yükledim ama nasıl çalıştığını bilmiyodum gerçekten çok teşekkürler
  • bende fraps kulanıyrum uzun zmandır ama yınede paylasım için sagol
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1mm0rtaL

30 sn ye bişeye yetmez google a BSR görüntü kaydedici yazın çıkanı indirin istediğiniz kadar kayıt yaparsınız

aynı zamanda fraps ps yi kasar

İlk olarak şunu söyliyeyim Fraps adlı video kaydedici program asla ve asla PC leri, p3 leri bile kastırmaz. (Denendi)

Ayriyetten PC nizin ne kadar hızlı olduğunu gösteren bir sayı dan ibaret ibresi vardır... 100 üstü ne Âla.

Ayrıca Nomad mesajını editlerse iyi olur ben link atıyorum şimdi, bende 30 sn ye değil sınırsız çekim yapanı var frapsın, isterse ilk kendi indirsin ve güvenliğini kontrol etsin. Güvenmeyen indirmez zaten.

http://www.dosyaekle.com/do2.php?x=Fraps2[1].8.0_Retail.rar

Ahada link. Bir daha söyliyeyim sınırsız çekim yapıyor bu, ben bunu bi ark dan almıştım, o dedi nettekiler süreli diye bu süresizmiş...

Bi katkım olduysa şimdiden teşekkürler... ( Bol bol çekin işte :) mesela ben 29 dk NFSMW çektim süper bir de dublaj yaptım, program denenmiştir. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LnMsTr2 -- 25 Mart 2007; 3:20:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LnMsTr2

Ayrıca Nomad mesajını editlerse iyi olur ben link atıyorum şimdi, bende 30 sn ye değil sınırsız çekim yapanı var frapsın, isterse ilk kendi indirsin ve güvenliğini kontrol etsin. Güvenmeyen indirmez zaten.

yukarda frapsin fuLL sürümünü verdim arkadaşım indirin,kurun,çekmeye başlayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamidoo86

quote:

Orjinalden alıntı: LnMsTr2

yukarda frapsin fuLL sürümünü verdim arkadaşım indirin,kurun,çekmeye başlayın

Dayı vermedin diyen, veya senin mesajını göz ardı eden yok. Maksat sadece güven. Zaten cevap'tada yazdığım gibi ilk önce Nomad indirsin güvenlik açısından veya başkası.

• Ellerine sağlık Nomad çok teşekkürler..
  • güzel olmuş
  • ellerine sağlık çok güzel olmuş
  • çok donuyo
  • Videos Media Maker kullanmayı biliyorum herşey tamam ama kaydetmek istediğim yere kaydedemiyorum ve bu çektiğim yeri bulamıyorum bunun sebibiyeti videoyu başlatıyorum çalışmasını durdurunca kaydolmuyor ne olduğunu tam olarak yamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can Ertürk -- 19 Mayıs 2007; 22:51:27 >
  • çektiğimiz videolar ve resimler nereye gidiyor acaba söleyebilirmisiniz
  • Başka bir soru daha soracağım 30 saniye yi geçerse çektiğimiz videolar geçersiz mi oluyor yardım lütfen,şimdiden teşekkürler.
  • güzel program ellerinize sağlık topik açan arkadaşa ve full sürmünü koyan arkadaşa teşekkür ediyorum. pc yi kasmayan kaliteli çekim yapan bi program bilmiyorum başka program kullanmadım ama bu program da çok güzel iş görüyo (tabi programa para ödemedik ama yapanlara da tşk etmek lazım buarada )
  • quote:

Orjinalden alıntı: silkroad boy

videolar nereye gidiyor söleyebilirmisinizzzzzzzzzzzzzzzzz

movies sekmesine tıkla sağda View var ordan View'e tıklarsan kayıt yerini gösterir sana
    eğer değiştirmek istersen Change var ordan istediğin yere kayıp yapmasını sağlarsın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.