Şimdi Ara

2019 Ford Transit Connect 7 kişilik versiyonuyla tanıtıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ford’un 2013 yılında ikinci neslini tanıttığı Transit Connect modeli yeni makyajlanmış yüzüyle yeniden karşımıza çıktı. Şirketin geniş aileleri hedeflediği yeni versiyonda pek çok yenilik bulunuyor.

2019 model Ford Transit Connect’in getirdiği yenilikler arasında iki yeni motor, yeni şanzıman, yeniden tasarlanan iç ve dış tasarımla birlikte yeni arka süspansiyon yer alıyor. Bunun yanı sıra yeni teknolojilerle donatılan araçta artık daha kolay ayarlanabilen koltuklar ve yedi adet yeni sürücü asistanı özelliği de bulunuyor.

Kısa ve uzun aks mesafesi seçenekleriyle sunulan yeni modelde 5,6, ve 7 olmak üzere toplam üç adet koltuk sayısı seçeneği sunuluyor. Ayrıca, ticari versiyonda yer alan 180 derece açılabilen arka kapıların artık binek versiyona taşındığını da görmekteyiz.

İki yeni motor seçeneği 

Aracın yeni motor seçenekleri arasında 2.0 litre direkt enjeksiyonlu esnek yakıtlı dört silindir motor yer alıyor. Henüz detaylı veriler açıklanmasa da bu motorun tıpkı Fokus’taki gibi 160hp güç ve 200Nm tork üreteceği düşünülüyor. Seçeneklerden asıl ilginç olanı ise sınıfta bir ilk olan ve EcoBlue olarak adlandırılan 1.5 litre turbo dizel motor oldu. Start-stop özelliğine sahip araçta motorlar sayesinde üretilen güç yere 8 ileri otomatik şanzıman ile aktarılıyor.

10 cihaza kadar 4G LTE modem 

2019 Transit Connect’in yenilenen iç tasarımında 6.5 inç bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. En son SYNC3 bağlantı desteği bulunan bu sistemde FordPass akıllı telefon uygulaması, Amazon Alexa uyumluluğu, ve 10 cihaza kadar 4G LTE modem desteği de sunuluyor. Kablosuz şarj özelliğinin de sunulduğu araçta iki adet USB girişi, navigasyon ve 9 hoparlörlü ses sistemi yer alıyor.

Yeni sürücü asistanı özellikleri arasında standart olarak otomatik acil fren ve yaya algılama özelliğine sahip arka çarpışma uyarısı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarısı ve şerit takip gibi güvenlik sistemleri de yer alıyor.

2018’in üçüncü çeyreğinde 2019 model olarak Amerika’da satışa sunulması beklenen yeni Transit Connect XL, XLT, ve Titanium donanım paketleriyle satışa sunulacak. Satış fiyatı ise yaklaşık $27,000’dan başlayarak $32,000’a kadar değişecek.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Kurye varken tutmaz bu araba tutmadı da zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Respectformuslims

Kurye varken tutmaz bu araba tutmadı da zaten.

Evet bu son kasa connectler hiç yok neredeyse. Her taraf eski connect ve kurye dolu

• quote:

2. nesil Connect'in tutulmamasının nedeni yurt dışından ithal edildiği için yüksek olan fiyatıydı. Doblo ile yarışamadı.

• Fiyatı çok yüksek ondan iş yapmıyor birde çok yakıyor diye duydum onun dışında piyasadaki en iyi panelvan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bir önceki kasa(2009 model makyajlı kasa)var 1800 cc.Yeni connect eğer 2000 cc 8 ileri kombinsyonla da gelirse güzel olur.Sadece MTV biraz artar ama 1500'lükten iyi gider.Bir de fiyatı uygun olursa alınır.
  • Siz yurtdışı haberi Türkçeye cevirmissiniz. Türkiye'de satılan 5 kişilik binek gelse min. 135 binden başlar. Makyajlı kasa, 7 kişi farkı, güncel kurla bu modelin 1.5 i min. 150 binden başlar ki bunlar iyi tahminler. Bu paralara 8+1 hususi ruhsatlı minibüsler var. Cam tavanli, otomatik vitesli, arka süspansiyon havalı. Olu dogacagindan gelme şansı yok bana göre. Ticari olarak 7 kişilik gelme olasılığı yok maalesef. Kuryeyi otomatik yaparlarsa dengeleri değiştirilerek yoksa ticari araçlar günden güne eriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

quote:

2. nesil Connect'in tutulmamasının nedeni yurt dışından ithal edildiği için yüksek olan fiyatıydı. Doblo ile yarışamadı.

Sadece Doblo'yla mı? Caddy'de var.( Bu arada Connect'le aynı paralara satılıyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 9 Şubat 2018; 0:28:31 >
  • odun gibi araba yapmışlar yine. kurye ve fiorino daha estetik duruyor mu kasalarda
  • Güzel olmuş.

Ayrıca bu araçlar yurt dışında C Station araçlar ile benzer fiyatta iken ülkemizde daha az ÖTV nedeniyle ucuz satılıyor.Bizim ülkede çok mantıklı araç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ticari araçda Ford candır biraz pahalıdır ama kemiklidir.

• Tourneo Connect LWB ilk ve 2. nesilde Hem binek hemde ticari amaçla kullandık,kullanıyoruz. Biraz fazla yakıyor, gürültülü ama memnunuz. Son nesilde uzun şasilisi gelmediği için değişim yapamadık , araç fiyatları uçtu gitti. 60-65 bin lira falandı Titanium paket , şimdi 100 bin küsür tl.

Artık 1.5 tdci motorlu park sensörlü , bluetooth lu versiyona ihtiyacımız var, Umarım ford tr getirir de alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 9 Şubat 2018; 15:38:39 >
  • Kurye dediğiniz kangoo mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Kurye dediğiniz kangoo mu?

Bunu soracaktım ben de. Kurye ne ola ki?
  • Courier modeli yanlış yazmadıysam

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Kurye dediğiniz kangoo mu?

Bunu soracaktım ben de. Kurye ne ola ki?

"Ford Tourneo Courier"demek istemiş bence

• Şu sonradan tablet takılmış gibi dokunmatik panel tipini sevmeyen tek ben miyim? partner varken tutunamıyor bu araç
  • Çakma Doblo olmuş biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Şu sonradan tablet takılmış gibi dokunmatik panel tipini sevmeyen tek ben miyim? partner varken tutunamıyor bu araç

Partner varken?Connect'in rakibi,Volkswagen Caddy'dir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 14 Şubat 2018; 12:5:7 >
  • Gönlümüzde Doblo'nun yeri ayrıdır.

Connect'in önceki kasası çok tuttu evet hemde emsallerine göre fazla yakmasına rağmen.

Kim ne derse desin bana göre GLX paketli 110'luk connect bence hala güzel ve tatmin edici.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.