Şimdi Ara

Musk: Model Y'nin üretim planı 3 ila 6 ay içerisinde açıklanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tesla’nın tamamen elektrikli compact SUV aracı Model Y’yi ne zaman satışa sunacağı henüz tam olarak netleşmiş değil. Ancak, son dönemde SpaceX ile gündemde olan Elon Musk yeni aracını da unutmadı ve zaman çizelgesiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar kafa karıştırdı 

Model Y’nin üretimiyle ilgili daha önce yapılan açıklamalar oldukça kafa karıştırıcıydı. Musk ilk olarak aracın pazara daha hızlı girebilmesi için Model 3’ün platformunun kullanılacağını belirtmişti. Geçtiğimiz yıl ise yaptığı sürpriz bir açıklamayla Model Y’nin yeni bir platform üzerine inşa edileceğini ve 2019’un sonlarında üretimine başlanacağını açıklamıştı. Sonra yine bu açıklamasından vazgeçerek Model 3’le ilgili olan orijinal plana geri döndü.

Dün şirketin finansal sonuçlarının yayınlanmasının ardından yapılan konferans görüşmesinde yeni açıklamalarda bulunan Musk, Model Y için sermaye yatırımının, yani aracın üretimi için yatırımın 2018 sonunda başlayacağını belirtti.

Yeni bir fabrikada üretilebilir 

Musk ayrıca, konum da dahil olmak üzere üretim planlarının da önümüzdeki 3 ila 6 ay içerisinde ortaya çıkacağını söyledi. Yeni compact SUV modelinin üretimi için yeni bir fabrikanın da sinyallerini verdi.

Son olarak, Model 3’ten Model Y’ye geçişte büyük bir üretim verimliliği artışı planladıklarını belirten Musk, daha az yatırımla yıllık üretim kapasitesini ikiye katlayarak 1 milyona çıkarmak istediklerini belirtti.

• Model S 3 X Y tamamlanıyor

• nonpoint N kullanıcısına yanıt
    Harbi cok se ksi hakkini vermek lazim ...
  • gelsin de üzerine yeni vergiler bindirelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlaşıldı model 3 ler teslim edilmeyecek yeni kaynak lazım pardon kerizler lazım :D yeni bir jet fadıl geliyor.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    Jet Fadıl'ın kendine ait uzay araştırma ve roket üretme, bankacılık uygulaması, dünya çapında elektrikli araba devrimini başlatan firması vardı zaten..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben başka bir yerde yeni platform ile model 3 platformu hybrid i olacak diye okumuştum ama bakalım normalde model y diğer firmaların kullandığı kare bataryalarla uretilecekti sonra model 3 altyapısında olacak dedi elon bakalım tanıtım gelene kadar fazla bilgi ogrenemeyecegiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 8 Şubat 2018; 23:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Jet Fadıl'ın kendine ait uzay araştırma ve roket üretme, bankacılık uygulaması, dünya çapında elektrikli araba devrimini başlatan firması vardı zaten..

fazlası vardı eksiği yoktu. şirket kurmak kadar kolay bir şey yok. istersen sana cennet cehennem den yer satan emlak şirketi kurayım elonda kimmiş ?
  • şu arabanın fiyatı hariç sembolden ne farkı var.

• Araba daha ortada yok uretim plani aciklanacak. Komiksin tesla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

şu arabanın fiyatı hariç sembolden ne farkı var.

Senin Dacia bile daha iyidir

• Önce Model 3'ün hedefini tuttur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 bin dolar olsun bari hayalini kuralım lütfen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Araba daha ortada yok uretim plani aciklanacak. Komiksin tesla.

Yerli arabaya ne diyeceksin? Fabrika yok daha ksjdfgksdfkljgjkslf
  • benim arkadaşımda 20113 model vardı tesla s 2017 yılında servise gönderdik yurtdışına herşeyi yenileriyle değiştirdiler yazılım balata camlar adamlar arabayı test edip eksik ne varsa yenilediler sadece 800 euro aldılar arkasında duruyolar arabaların ama daha büyük fabrikalar lazım işçide çıkartılar bakalım ne olacak bende almayı planlıyordum 110 bin tl ayırmıştım ama biraz daha meblağ gerekecek sanırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.