Şimdi Ara

## 23 Nisan ATi R600 Bayramı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ATi Radeon X2900XTX şematik diagram

ATi'nin çok uzun süredir merak ve heyecanla beklenen tamamen yeni bir mimari üzerine kurgulanmış yeni nesil grafik işlemcisi R600 ve türevleri ile mobil DX10 dstekli grafik işlemcilerde artık sona yaklaşılıyor. Son gelen bilgilere göre AMD-ATi yeni nesil grafik işlemcilerini bizim için ayrı bir önemi olan 23 Nisan ve 24 Nisan tarihleri arasında Afrika'da duyurmayı planlıyor. Hatta gelen bilgilere göre, firma R600 lansmanını Tunus'ta yapacak ve bu lansmanın AMD-ATi adına şimdiye kadar yapılmış en büyük organizasyon olacağı söyleniyor.

Giriş, orta ve üst segmentlerde yer alacak tüm modellerin gün yüzüne çıkması beklenen lansman ile birlikte AMD-ATi'nin "stream computig" adı verilen gpu'ya yaptıırılması planan ek görevlere yönelik "FireStreams ve Stream Processor" teknolojilerinin de detaylı olarak ortaya çıkması bekleniyor. Ayrıca 80nm üretim teknolojisi ile üretilen R600 ile birlikte en azından ilk etapta sınırlı sayıda üretileceği söylenen 65nm'lik ersiyonun da lansman da oraya çıkabileceği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Mart 2007; 20:33:12 >

• çifte bayram olucak DERMİŞİM kart çıkmıycak boşa heveslenmeyin
  • 19 mayıs olsa düşünürdüm belki ama 23 nisan
  • Off be nVIDIA aldı başını gitti ama ATI daha yeni .. .. . ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

19 mayıs olsa düşünürdüm belki ama 23 nisan

• R600 için çok bekledik. İnşallah süper bi seri olur ve bizi hayal kırıklığına uğratmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackrewolf

Off be nVIDIA aldı başını gitti ama ATI daha yeni .. .. . ..

NVIDIA aldı basnı gıttıde sonucta 8800 serısı alanlar faydasını gordumu..Yanı ortada daha uygulama yokken neye yarar...Acaba Atı'mı gec cıkardı Nvıdıa'mı erken cıkardı..
  • r600 ün çıkmasına az kalmış.....
  • Görüdüğünüz üzere 23 nisanda tanıtılacak kart için haber yapılırken bile doğru düzgün resim konulamıyor.Ne efsane be...
    Umarım ertelenmez.İyi yada kötü nasıl olursa olsun çıksın artık şu kart
  • opt170 + r600 agp yapacam ilerde
  • intel indiriminin ertesi günü yani
    bu arada bence lansmanı İstanbulda yapmalılar

edit:yazımhatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmemis -- 23 Mart 2007; 21:53:44 >
  • Mübarek r600 haberi olunca millet konuya doluşuyor;

Bu konudaki kullanıcılar: F@ruk, nForcer, Mathias, ceyhuntechno, kızılejder, tylredurden_, rmemis, salenko, foxwoods, kosova123, Deniz Aru, Turin T, çekirge1, jason bourne, memorize, traton

Efsane olmaya aday r600'ü hala bekliyoruz kaç ay oldu sayamadım ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 24 Mart 2007; 1:22:12 >
  • nvidia küt diye 8900ü çıkartırsa atinin mezarına bi kürek toprakta ben atarım..bu arada nvidia 8800den ne hayır görüldü deniliyor fakat 2.el 1950xtx 400ytl, SIFIR 8800gts 500ytl yani bu kartı alanlar dx9 içinde aldılar elbette hmde ileriye dönük hızlı bi kart bence çok uygun fiyatıyla alınacak en güzel kart..
  • izin vermiyorum çıkmasına.mail gönderdim ve cevap geldi..işte cevap:(türkçe çevirimi)

-çokta tınn..
  • r600 fiyaskosu
  • Arkası yarın gibi oldu bu kart da...

Umarım sonu mutlu biter!
  • 23 Nisan'a az kaldı desenize. Teknik özellikler bakımından R600 önde görünüyor ancak Dx10 konusunda NVidia-Ati seçiminde benim için asıl kriter uygun fiyatlı olması.
  • Bu 23nisan da amma çok şey oluyor.
    1)Bizim ufaklıkların bayramı var
    2)Heroes'un verdiği 1 aylık ara bitiyor 19. bölüm geliyor.
    3)R600 lansmanı yapılıyor.
    Hadi hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: signomis

quote:

NVIDIA aldı basnı gıttıde sonucta 8800 serısı alanlar faydasını gordumu..Yanı ortada daha uygulama yokken neye yarar...Acaba Atı'mı gec cıkardı Nvıdıa'mı erken cıkardı..

8800 alanında nVIDIA'nın başarısı görmezden gelmek aptallık olur. nVIDIA piyasayı 8800 doldurdu. 7800 Serisindede aynısı olmuştu
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: signomis

quote:

8800 alanında nVIDIA'nın başarısı görmezden gelmek aptallık olur. nVIDIA piyasayı 8800 doldurdu. 7800 Serisindede aynısı olmuştu

320MB da nvidia yı son derece başarılı gördüm(zaten bu yüzden aldım) diğer iki kart bence ölmeye mahkum ama 320MB 8800GTS,herkesin gözdesi zaten
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.