Şimdi Ara

Yakında Apple ID ile sitelere giriş yapmak mümkün olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Günümüzde kullanıcı adı ve şifre ile girmeyi gerektiren forum gibi pek çok siteye Google, Facebook, Twitter hesaplarını kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Bu listeye Apple da eklenmek üzere.

Sadece Apple ID yeterli

iOS 11.3 beta kodlarında ortaya çıkarılan yeni özellik web sitelerine Apple ID kullanarak giriş yapmanıza imkân tanıyacak. SecureChannel adı verilen bu özellik Apple ID entegrasyonu yapan web sitelerinin iCloud üzerinde belirli verilere erişmesine izin veriyor.

Kullanıcının adı, soyadı ve email adresine erişen web sitesi bunu Apple ID ile doğruladıktan sonra login olmaya imkân tanıyacak. Ayrıca doğrudan Apple ID tuşunun yanı sıra QR kodu okutarak da kullanıcı giriş yapabilecek.

Ayrıca Bkz.UNICEF için sanal madencilik yapabilirsiniz

Sürekli yeni kullanıcı adı ve şifre belirlemek istemeyenler için veya her siteye göre belirleyince artık şifresini unutmaya başlayanlar için bu tür sosyal platform hesapları ile giriş yapmak oldukça cezbedici oluyor. Bugün milyonlarca sitede Google veya Facebook hesabınızla kolay bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Apple bu sayede kullanıcıların daha fazla etkileşime girmesini de sağlamış olacak.

SecureChannel özelliği kesin olarak iOS 11.3 ile birlikte mi aktif olacak bilinmiyor. Hizmetin çalışması için web sitelerinin de bunu entegre etmesi gerekiyor ki genele hitap edecek şekilde bir tanıtımın yapılması şart gibi. Bu bakımdan WWDC konferansında bir tanıtım olabilir. 

• bundan 2 sene evvel samsung galaxy s6 ımla samsung internet taraycısından birçok siteye kullanıcı adım yerine parmak izi okuyucusuyla giriş yapabiliyordum. şimdi bunun yenilik olarak lanse edilmesi komik değil de nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: buraxus

bundan 2 sene evvel samsung galaxy s6 ımla samsung internet taraycısından birçok siteye kullanıcı adım yerine parmak izi okuyucusuyla giriş yapabiliyordum. şimdi bunun yenilik olarak lanse edilmesi komik değil de nedir ?

Siz çok yanlış gelmişsiniz haberi yeniden okuyun derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı bir atılım olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boragungoren

quote:

Orijinalden alıntı: buraxus

bundan 2 sene evvel samsung galaxy s6 ımla samsung internet taraycısından birçok siteye kullanıcı adım yerine parmak izi okuyucusuyla giriş yapabiliyordum. şimdi bunun yenilik olarak lanse edilmesi komik değil de nedir ?

Siz çok yanlış gelmişsiniz haberi yeniden okuyun derim

Bende ilk okuduğumda Face ID gibi bir şeyle giriş yapılacak sandım. Meğer Google hesabı, Facebook hesabı gibi Apple hesabıymış.

Apple ID deyince Touch ID, Face ID gibi güvenlik önlemi sandım.

Yani kayıtlı bir şifreyi hatırlama işlemi değil, daha önce kaydınızın olmadığı sitede size hesap açıyor (Apple hesabıyla)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vay güzelmiş deneyen oldu mu

• Nezaman gelir acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.