Şimdi Ara

Titreyen Surface Pro 4 ekranına tek çözüm buzluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Zaman zaman üreticilerin cihazlarında oluşan problemlere kayıtsız kalması kullanıcıları ilginç çözümlere yönlendiriyor. Microsoft Surface Pro 4 tablet modelinde ortaya çıkan titreyen ekran sorunu buna son örnek.

Rahatsız edici

Bir süredir gündemde olan bu sorun Microsoft Surface Pro 4 cihazlarının yaklaşık 1 yıllık bir kullanım sonucunda ekranın titremeye başlaması şeklinde ortaya çıkıyor. Titreşim rahatsız edici ve zaman zaman kullanım konusunda da problemler çıkarıyor.

Henüz Microsoft tarafından konuya bir açıklık getirilmedi ve kullanıcılar mağdur durumda. Cihazların tam da garanti sürelerinin dolması sonrasında başlayan bu problem maddi açıdan da kullanıcıları zorluyor çünkü garanti uzatma bedeli 800$’ı buluyor.

Ayrıca Bkz.Özelleştirilmiş yardımcı işlemciye sahip yeni Mac bilgisayarlar yolda

Mağdur kullanıcılar Flickergate adında bir sosyal platform oluşturdu ve problem yaşayanlar burada görsel olarak yaşadıklarını paylaşabiliyor. Bugüne kadar 1800 kişinin bu problemden etkilendiği ifade ediliyor. Bir çözümün şimdilik olmadığı probleme çözüm ise buzlukta bulunmuş.

Bazı kullanıcılar tablet modelini bir süre buzlukta beklettiklerinde titremenin kesildiğini görmüş ancak kullanmaya başladıktan bir süre sonra titreme yeniden kendisini göstermiş. Elbette sürekli buzlukta kullanma imkanı olmadığı için de pek bir işe yaramamış.

Buzluk çözümü sonrasında ekran titreşiminin muhtemelen panel devrelerinin aşırı ısınması veya sızıntı yapması sonucunda oluştuğu düşünülüyor. Bu da yazılımdan ziyade donanım tabanlı bir çözümün bulunmasını gerektiriyor. Microsoft halen bir açıklama yapmış değil.

• Microsoft bu, Win10'a geçin ya da Win10'daysanız güncelleyin. Ie/Edge'yi varsayılan tarayıcı yapın geçer der :D

• Daha çok titremesin soğukta? xd
  • Microsoft kadar sahtekar bir firma yok ya, surface rt almistim ilk ciktiginda o kadar sunu yapcaz bunu yapcaz dediler hic bir destek sunmadilar cihaza kütük gibi kaldi 600 euroya mal oldu bana, sonra cihaza olmayan destegide kesiyoz dediler zaten ne oldugu belirsiz bir cihazdi.

• Hali hazırda ilk çıktığı zamandan beri i5-8GB ram-256 ssd model bir SP4 kullanıyorum ve bahsi geçen sorunla karşılaşmadım.
    Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft Sulu kılıf yapsın kullanıcılar kılıfı buz yapıp kullanmaya başlayabilirler :D
    Surface bilgisayarlarda özellikle malzeme kalitesi çok övülüyordu. Bence marka imajına zarar vermemek için kullanıcılara onarım sözü verlp çözüme kavuştursun.

• O kadar para verip rezil olmak bu olsa gerek.

• bu sorun bazı laptop modellerinde de oluyor. Ayrı ekran kartı çipseti var ise bu cihazda onun yok ise normal çipset içinde ki anakarta bağlanan çipset uçlarında ki lehimlerde sıkıntı vardır.

Söküp yeniden basmak ve lehimlemek gerekir. Arkadaşın biri sırf laptoplara bu işi yapabilmek için özel cihazını almıştı.

Bence şuan microsoft en ucuz yolla nasıl hallederimin derdindedir. Bu kadar bariz bir durumu red edemezler bence. Ayrıca marka imajına ters düşmek istemez şu devirde zaten kan kaybediyorken.

• Buzlu badem o zaman....

• Soğuk lehim oluşmuştur. Diz üstü masaüstü hepsinde oluşabilen bi durum sonuçta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran kartı fırınlamadan sonra tableti buzlukta şoklama olayı da güzel, farklı bir yaklaşım. Keşke kalıcı çözüm olsaydı tabii.

• Bendeki Surface Pro4 I7 Islemci 256 GB SSD 8 GB RAM modeli ve neredeyse 2 yil olacak bir sorun yok.

Sorun sanirim bazi cihazlardan kaynaklaniyor ve Surface modelleri onarimi filan yoktur risklidir o sebeple garanti kapsami ve suresi uzatilan paketler satina alinmalidir.

Benim odedigim cihaz aslinda Surface Pro 3 idi ucretsiz Surface Pro 4 e terfi edildim uzatilmis garanti kapsaminda .

Bu tur cihaz alicaklar en dogrusu uzatilmis garanti hem kirilmaya karsi da kapsiyor .

• acaba tozlanma sonucu soğutma düzgün çalışmaz mı oluyor

• Arkasina buz kalibi bantlasinlar beyin bedava xd

• Aynı sorunu yaşayanlardanım, i7 256gb, 16 gb ram modelinde
    Cihazı almış olduğum İstanbul bilişime gönderdim, garanti kapsamında ekranı değiştirdiler, sorun kalmadı.

Edit: Benim cihazda tam tersi soğukken titreme yapıyordu sıcakken değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnDiViT -- 5 Şubat 2018; 13:57:5 >
  • 3 yıldır kullanıyorum. ne yavaşlama ne bir problem. bir 3 yıl daha gidecek gibi.

• İstanbul bilisimden surface book almistim ilk ciktiginda garantisinin bitmesine 30 gun kala pil sismesi nedeniyle gondermistim degisim cikti pro5 e gectim

Abd de garantinin 1 yil olmasi sikintili elektronik cihazlar icin min 2 hatta 3 yil olmali standart garanti

Bu araca tek kotu sey sanirim artik ist bilisim yeni modelleri getirmiyor insallah pro5 eskiyene kadar microsoft kendisi getirir, cihazla gercekten cok guzel ve parasinin hakkini veriyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.