Şimdi Ara

Sahte uzay istasyonunda 14 gün geçirene tam 3500 dolar teklif ediyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), simule uzay istasyonunda 14 gün geçirmek isteyenlere tam 380.000 yen, yani yaklaşık 3500 dolar teklif ediyor. Astronotları için Uluslararası Uzay İstasyonu'nu en iyi şekilde simule edebilecek bir ortam oluşturmak isteyen uzay ajansı, 14 gün 13 gece boyunca dış dünyayla tüm iletişmini kesmeye gönüllü olan 55 yaşın altında 8 kişiyi işe alacak.

JAXA'nın seçeceği bu 8 kişi görevlerini Tsukuba Uzay Merkezi'nde gerçekleştirecek. 14 günlük görev sürelerinin tamamını mikrogravite ortamda geçirecek olan gönüllüler, görev boyunca JAXA'nın kendilerinden istediği bazı işlemleri yerine getirecekler. JAXA, vereceği bu görevlerle birlikte bir astronotun günlük yaşamını simule etmeye çalışacak ve süreç boyunca 8 gönüllünün stres seviyelerini ölçecek.

JAXA'nın bu ilginç çalışmasında görev almak isteyen gönüllüler, Japonya Klinik Gönüllü Ağı'nın (Japan Clinical Volunteer Network) internet sitesi üzerinden başvurularını yapabiliyor. Başvurular 20-55 yaş aralığında ve sağlığı yerinde olan herkese açık. JCVN ayrıca Japonya vatandaşı olmayanlar için de herhangi bir sınırlama koymamış. 

• Ayda 7000$. Bugünkü kurla yaklaşık 26.000TL. Ne 14 günü, valla gidip 1 sene takılabilirim. Nasıl olsa içeride masrafta yok. İçerde sonuçta arıtıp kendi idrarını içiriyorlar. Yemeye içmeye üste para alacak halleri yok. 1 senede 300.000TL yi cebime koyar dönerim. Temiz para. İstanbul'un göbeğinde yaşamdan sonra uzaymış, uzay simülasyonuymuş adama koyar mı? Nasıl streslenilmediğine şaşar kalırlar. Hatta dönmeye yakın stres bastı diye şok olurlar.
  • 3500 dolar az gibi...İşi yapacak olanların, ilaç deneklerinden pek de bir farkı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayda 7000$. Bugünkü kurla yaklaşık 26.000TL. Ne 14 günü, valla gidip 1 sene takılabilirim. Nasıl olsa içeride masrafta yok. İçerde sonuçta arıtıp kendi idrarını içiriyorlar. Yemeye içmeye üste para alacak halleri yok. 1 senede 300.000TL yi cebime koyar dönerim. Temiz para. İstanbul'un göbeğinde yaşamdan sonra uzaymış, uzay simülasyonuymuş adama koyar mı? Nasıl streslenilmediğine şaşar kalırlar. Hatta dönmeye yakın stres bastı diye şok olurlar.

• Başlık biraz saçma olmuş sanki? Sahte yerine yapay yazsanız daha iyi olmaz mı ? Sanki milleti kandırıyorlarmış gibi bir izlenim uyandırıyor. İyi click bait gerçi , tebrik ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guray Senova

Başlık biraz saçma olmuş sanki? Sahte yerine yapay yazsanız daha iyi olmaz mı ? Sanki milleti kandırıyorlarmış gibi bir izlenim uyandırıyor. İyi click bait gerçi , tebrik ederim.

Bütün uzay istasyonları yapay değil mi?
  • Japoncam olsaydı başvurucaktım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu böyle bir teknoloji foruma ergen ergen hayata bakış yapan zihniyet yakışmıyor. Elinde hamburger ve bira ile klavye başında, hayattan kopuk, bencilce hayat geçiren, hevesine göre yaşamayı fikir zanneden fikir fakirleri, küçümsedikleri Suriyeli fakirlerden daha fakir zavallılardır.

• Beni koysunlar 10 yıl durmaya razıyım. Sonra Japon kızlarla günümü gün ederim. The Last Samurai gibi keyfime bakarım

• beni listenin başına yazın.... 14 gün neki ben bir ay kalırım. sigara serbest :)

• Ben talibim :)

(1 yıldır işsiz mühendis)

• Başlık: Sahte Uzay İstasyonu
    İçerik: Simüle Uzay İstasyonu

Saçma sapan iş yapıyorsunuz ya
  • Hocam bu fake.

Edit: Uzay istasyonu yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 5 Şubat 2018; 0:38:42 >
  • uzayda olmayan uzay istasyonunda mikrograviteyi nasıl sağlayacaklarmış? gece antigravite kaynakları mı icat edildi nedir?
    Kesin Elon Musk. Kesin o asdasdasdasd...

• Hani nerde?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke gidebilsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GAMBIT G kullanıcısına yanıt
    Yapay GAMBIT evet. Orda kasıt ettiğim farklı birşeydi. Ve yapay yazılmış olsa okuyucu ne kasıt edildiğini daha iyi anlardı. Simule de denebilirdi belki. Espri yapacağına yada güleceğine belki başka bir kelime önerseydin daha iyi olurdu. Şimdi sana ne cevap vereceğimi bilemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.