Şimdi Ara

Commodore 64 Mini geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bir döneme damgasını vurmuş efsane kişisel bilgisayarı Commodore 64 yeniden aramıza dönüyor. Son dönemin popüler olan retro konsolları günümüze uyarlama trendine Commodore 64 de katılıyor.

Commodore 64 Mini özellikleri ve fiyatı

Commodore 64 Mini olarak satışa sunulacak olan retro konsol haliyle orijinal modelden yarı yarıya daha küçük. HDMI üzerinden harici ekranlara bağlanırken 4:3 görüntü oranı ile en iyi görüntü kalitesini sunmayı amaçlıyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft, EA’yi satın alıyor iddiası

İki adet USB girişi olan konsol bunları klavye ve joystick için kullanıyor. Orijinal modelden yaklaşık 35 yıl sonra piyasaya çıkan mini modelde 64 adet oyun yer alıyor. Bunlar şu şekilde sıralanıyor:

Alleycat

Anarchy

Armalyte – Competition Edition

Avenger

Battle Valley

Boulder Dash

Bounder

California Games

Chip’s Challenge

Confuzion

Cosmic Causeway

Creatures

Cyberdyne Warrior

Cybernoid: The Fighting Machine

Cybernoid II: The Revenge

Deflektor

Everyone’s a Wally

Firelord

Gribbly’s Day Out

Hawkeye

Heartland

Herobotix

Highway Encounter

Hunter’s Moon

Hysteria

IO

Impossible Mission

Impossible Mission II

Jumpman

Mega Apocalypse

Mission A.D.

Monty Mole

Monty on the Run

Nebulus

Netherworld

Nobby the Aardvark

Nodes of Yesod

Paradroid

Pitstop II

Ranarama

Robin of the Wood

Rubicon

Skate Crazy

Skool Daze

Snare

Speedball

Speedball 2 – Brutal Deluxe

Spindizzy

Star Paws

Steel

Street Sports Baseball

Summer Games II

Super Cycle

Temple of Apshai Trilogy

The Arc of Yesod

Thing on a Spring

Thing Bounces Back

Trailblazer

Uchi Mata

Uridium

Who Dares Wins II

Winter Games

World Games

Zynaps

Commodore 64 Mini gelecek ay sonunda 80 Avro fiyat etiketi ile satışa sunulacak. NES, SNES, Mega Drive gibi pek çok rakibin olduğu pazarda bakalım eski efsane ne kadar başarılı olacak?

• Kaset sarmadan . Kafa ayarı yapmadan oynanmaz. Heygidi Amiga 500 üm. Xcopy oyun kopyaladığım zamanlar. Özledim Vallahi.

• River Raid nasıl olmaz bu listede?

• Android telefon ile nintendo,mame,ps1-2,psp,atari ,sega genesis vs hepsini emulatör ile oynayabiliyorken satacağını sanmam ama tabi uğraşmak istemeyip direk almak isteyen de olabilir benim de psone'ım duruyor misal hatta oyunlardan birini Türkiye'de olmadığından almak için Almanya'dan sipariş vermek zorunda kalmıştım. Ateri salonunda yıllarca oynadığım oyundu. Ancak O bile yıllar evveldi 10-15 yıl önce almıştım. Hala duruyor ancak tekrar oynamam telefondan oynuyorum hala orası ayrı çünkü ekranı ufak yani 40'inç TV'de kalite namına hiçbir şey yok. Ama telefonda kullanırken yeni çıkan oyunlara bin basar orası ayrı :)

• Fiyatı sadece koleksiyoncuların alıcağı düzeyde. Bu fiyatın neredeyse yarısına retro pi 3 sistem alınır. Üstelik sadece Commode 64 değil 10 larca çeşitli eski konsolu oynatabilirsin. Üstelik hiçbir elektronik bilgi de gerektirmiyor. Kur oyna. Kısaca , fiyatı çok fazla, anca koleksiyoncular alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guray Senova

Fiyatı sadece koleksiyoncuların alıcağı düzeyde. Bu fiyatın neredeyse yarısına retro pi 3 sistem alınır. Üstelik sadece Commode 64 değil 10 larca çeşitli eski konsolu oynatabilirsin. Üstelik hiçbir elektronik bilgi de gerektirmiyor. Kur oyna. Kısaca , fiyatı çok fazla, anca koleksiyoncular alır.

Nes classic 200$'a satılıyor. Alan alıyor. Zaten amaç sadece oyun oynamak olsa pi'ye bile gerek yok... Etrafta bir sürü emulatörler var. Ben yüklemedim ama ücretsiz olanlar da iş görür herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Bu tür oyunlar için özel sistem almak isteyenlerin alternatifini söyledim.

"Nes classic 200$'a satılıyor. Alan alıyor. Zaten amaç sadece oyun oynamak olsa pi'ye bile gerek yok."

Evet burda benim dediğimi sen de söylüyorsun. Amaç sadece oyunlar değil ve anca koleksiyoncu arkadaşlar alır bu tür bir sistemi bu fiyata. Nostalji yaşamak isteyen kişilere göre bir sistem hiç olmamış. Tanıtım filminde böyle reklam ediyorlar aleti. Yazmamın amacı da oydu zaten.

• Bu ne be. En güzel oyunlar yok.

Gianna Sisters,
    Montezuma's Revenge,
    International Karate,
    Zaxxon,
    Ghost 'n Goblins,
    Wizard Of Wor,
    Krakout,
    River Raid,
    Choplifter,
    MYTH,
    Prince Of Percia,
    Buggy Boy...

bunlar olsa alırdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 4 Şubat 2018; 2:15:9 >
  • hey gidi günler hey be :(

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Bu ne be. En güzel oyunlar yok.

Gianna Sisters,
    Montezuma's Revenge,
    International Karate,
    Zaxxon,
    Ghost 'n Goblins,
    Wizard Of Wor,
    Krakout,
    River Raid,
    Choplifter,
    MYTH,
    Prince Of Percia,
    Buggy Boy...

bunlar olsa alırdım...

En basitinden Prince of Persia Ubisoft'un olduğu için lisans ücretlerinde anlaşamamışlardır
  • Şöyle harika müzikleri vardı bu bilgisayarın. Ne zaman çocukluğuma dönsem bir garip mutluluk ve burukluk yaşıyorum. İlk dijital müzikler, ilk grafik çizimleri, BASIC ile ilk programlama deneyimleri :(
    https://www.youtube.com/watch?v=yv5_LsRaPrY
    https://www.youtube.com/watch?v=kcuyUbqX6OU

• lterlemez L kullanıcısına yanıt
    Benimde gözüm ilk onu aradı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja

Şöyle harika müzikleri vardı bu bilgisayarın. Ne zaman çocukluğuma dönsem bir garip mutluluk ve burukluk yaşıyorum. İlk dijital müzikler, ilk grafik çizimleri, BASIC ile ilk programlama deneyimleri :(
    https://www.youtube.com/watch?v=yv5_LsRaPrY
    https://www.youtube.com/watch?v=kcuyUbqX6OU

Dinlerken yarım bırakamıyorum. Çok nostaljik. Yine de en baba müzik MYTH in:

Sadece 2 dakika 3 saniye dinle, ne kadar müthiş bir şey anlarsın...

Bu da Amiga MYTH. Dünyada üstüne oyundaki konu olarak oyun tanımam.

Ankalagan Will Return in "Dawn Of Steel"...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Evet, system 3 firmasının yaptığı oyun, Last Ninja oyununu da bu firma yapmıştı. Amiga 500 de MYTH oynarken ne zevk alırdık. Oyunu bitirmiştim, aradan zaman geçince "tekrar oynasam mı acaba" diye düşünürken "ya bitiremezsem, oynarken ölürsem" gibi korkularla oyunu açmadığım olmuştu. O romalı askerlerin kafaları uçururken " u gılak" gibi acayip bir ses çıkarırlardı.
    Amiga versiyonunun grafikleri, müzikleri, oynanışı, konusu bir harikaydı. Ne gerilirdik oynarken. Üç başlı ejderha, mısır piramitleri, en sonunda uzaya çıkış ! Gerçekten harikaydı. Özveri ile zevk alarak yapılan oyunlar oldukları nasılda belliymiş.
    Bir de C64'den Amiga ya geçince ilk olarak Silk Worm oyununun disketini takmıştık, bir kaç saniye içinde yüklenince nasılda şaşırmıştım.
    Deluxe Paint 4 te Copy-Paste ile Cut-Paste arasındaki farkı öğrenmiştim :) ingilizcemiz yok tabii ki o yaşlarda
    Rick Dangerous ile arkamızdan (indiana jones 2 deki gibi) kaya yuvarlanırdı
    Turrican yine system 3 ün oyunuydu
    Sonra Lotus serisi, özellikle 2. oyun
    Amos Basic ile oyun yapmaya çalışmalar, kendi kendime hazır kodları uğraşıp çözerek komutların nasıl kullanıldığını öğrenmek...
    Çok özlüyorum o zamanları çok, sanırım en çok ta özlediğim o zamanlardaki tertemiz çocuk kalbimiz.

(ANKALAGAN maalesef bir daha geri dönmedi, vaktim olsa ve kodlamayı falan bilsem (C, C++ vb.) ben yapmak isterdim doğrusu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLastNinja -- 4 Şubat 2018; 21:12:2 >

• TheLastNinja T kullanıcısına yanıt
    "Özveri ile zevk alarak yapılan oyunlar oldukları nasılda belliymiş."

Dimi.

Ankalagan'ı ne çok bekledim. Dönmesini çok isterdim.
  • Bunlar bence oyuncak, bunu alana kadar sahibinden den falan 2. el uygun c64 alınıp bu bilgisayarın gerçek deneyimi yaşanabilir.
  • vay ben küçüklüğümüz oyuncağı ama artık oynanırmı bilemedim

• Bir sürü konsolum vardı, keşke dağıtmasaydı. diyorum. Ama akıllandım, bu saatten sonra konsolları satmıyorum. Tüm Emulatörler var ama sistemle oynamak ayrı bir zevk. Rambo oynardık Commodore de. Amiga da Lotus vardı. Hey gidi hey...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Bu ne be. En güzel oyunlar yok.

Gianna Sisters,
    Montezuma's Revenge,
    International Karate,
    Zaxxon,
    Ghost 'n Goblins,
    Wizard Of Wor,
    Krakout,
    River Raid,
    Choplifter,
    MYTH,
    Prince Of Percia,
    Buggy Boy...

bunlar olsa alırdım...

international karete
    wizard of wor
    river raid
    buggy boy

benim de ilk aklıma gelenlerdi.bir de bunlar olmalı bizim zamanın favorilerinden

armalyte
    barbarian
    batman the movie
    commando
    emily huges soccer
    microprose soccer
    pitstop
    robocop
    stormlord

listede çok eksik var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.