Şimdi Ara

PS4 Dağıtım Miktarı 76.5 Milyonu Aştı, Sony CEO'su Kazuo Hirai Görevini Devrediyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
       Sony finansal sonuçlarını açıkladığı raporda PlayStation 4'ün dünya genelindeki dağıtım miktarının 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle 76.5 milyona ulaştığını duyurdu.

Rapora göre, 2017 mali yılının üçüncü çeyreğinde 9 milyon adet PlayStation 4 dağıtıldı. Bu miktar bir önceki mali yılın aynı çeyreğinden 700,000 adet daha az. Sony 2017 mali yılını toplamda 19 milyon adet PlayStation 4 dağıtarak kapatmayı planlıyor. Şu ana kadar 2017 mali yılında 16.5 milyon adet PlayStation 4 dağıtıldı.

Ayrıca Sony Corporation CEO'su Kazuo Hirai'nin görevini Kenichiro Yoshida'ya devredileceği de duyuruldu. Görev değişimi 1 Nisan 2018'de gerçekleşecek ve Kazuo Hirai yönetim kurulu başkanı olarak Sony Corporation çatısı altında çalışmaya devam edecek.

• 100 milyona ulaşması fazla sürmez. God of War ve Last of Us 2 ile birlikte 150 milyon bile mümkün, efsane konsol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31 Aralık 2018 de 100 milyon olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: dark dragon

100 milyona ulaşması fazla sürmez. God of War ve Last of Us 2 ile birlikte 150 milyon bile mümkün, efsane konsol.

kafan mi guzel 2 oyunun toplamda o kadar satmasi bile mumkun degil, sen cikmis konsol satisi 150 milyon olacak diyorsun
  • Lyzard kullanıcısına yanıt
    Bu Sony fanları çok sever yüksek atmaları yav he he deyip geç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence malı yıl sonunda yani mart 2019 da 90 milyon kesin, 100 milyon belki... Tabii bu çıkacak oyunların başarısına bağlı.

Bu nesil PS4 un başarısı neredeyse PS2 kadar olacak gibi. Toplamda ne olacak bakalım, cidden merak ediyorum. MS un bu başarısızlıklar silsilesi devam ederse nesil uzar ve 2021 de yeni konsol çıkarsa PS2 nin başarısı egale edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Bu Sony fanları çok sever yüksek atmaları yav he he deyip geç.

• 2019'da 90 milyon, 2020'de 100 milyona ulaşacaktır.
  • Microsoft boşta olan 150 milyar doları ile Sony’nin babasını bile satın alır ya bunlar ex muhabbeti yapsın hala.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Parayı bastırıp seni almış herhalde, tecrübeli gibi konuşuyorsun

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Bana paraları yetmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Bence malı yıl sonunda yani mart 2019 da 90 milyon kesin, 100 milyon belki... Tabii bu çıkacak oyunların başarısına bağlı.

Bu nesil PS4 un başarısı neredeyse PS2 kadar olacak gibi. Toplamda ne olacak bakalım, cidden merak ediyorum. MS un bu başarısızlıklar silsilesi devam ederse nesil uzar ve 2021 de yeni konsol çıkarsa PS2 nin başarısı egale edilebilir.

Bu sene aşırı satış bekliyorum Sony den, böyle bir sene hiç olmadı çünkü. God of War, Detroit, Days Gone, Spider Man, Shadow of the Colossus, Dreams vs gelicek. E3 te the last of us 2 ve deathstranding den gameplay gelirse ve hala bir bloodborne 2 duyurusu bekliyorum, Sony bu sene rekor kırar.

• Nesil uzarsa ki, durum onu gösteriyor bu yıldan çok daha sağlamlarini 2020-2021 de göreceğiz. Yani gerçek fatality ye daha var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 2 Şubat 2018; 22:56:29 >
  • satıslar dahada artar yeni cıkacak olan exlusive oyunlardan dolayı beklenen sonuçlar bunlar normal karsılamak lazım ne kadar cok oyun mevcutsa bir konsolda ne kadar emin adımlarla ilerliyorsa buda zaten satın alınarak kanıtlanan birşey herşey acık ve net kimse kimseyi kırmasın herkes sevdigi konsolu alıp oynayabilir kimse kimseyede birşey diyemez ama gel gelelim nedense burda yine xbox ps4 kanadı kapısmaları başlamıs gs fb bjk ts yada diger takımlar arasındaki atışma neyse buda o şekilde allah kolaylık versin diyelim.
  • Xbox'ın önümüzdeki 10 yıllık planı 4K ve 8K minecraft üzerine şu an.
  • Bu başarısında rakibinin yanlış hamleler yapmasının, sonradan toplamaya çalışsa bile artık oyuncuların gözünde kötü bir ünü olmasının da büyük payı var. Aynı zamanda PC değil sadece konsollarda oyun oynayanlar için Xbox One'ın multi platform oyunlarda performans olarak gerisinde kalması da etkili. Eğer Xbox One bu kadar kötü bir çıkış gerçekleştirmese ve sağlam ex. oyunları olsaydı bu rakamlar PS4 için hayal olurdu.

Bu yüzden satış rakamlarına bakarsak işler yolunda gözüküyor ve gelecek bir sürü çok iyi benim de beklediğim ex. oyunları var fakat şu an elimizde olan oyunlara bakınca bu nesil her iki konsolda bekleneni veremedi. Konsolların en iyi geri dönüş almış oyunlarına bakarsak çoğu multi-platform oyunlar. Uncharted 4 bana göre ve birçok serinin hayranına göre 2 ve 3'ün yarattığı etkiyi yaratmadı ve zayıf yönleri vardı. Oynamasam olmazdı diyeceğim sadece 2 oyun var; Persona 5 ve Bloodborne. Onun dışında Yakuza 0 ve Horizon gibi oyunları da beğenmiş olsam bile oynamasam olmazdı diyeceğim oyunlar değil.

Dediğim gibi gelecek oyunları çok büyük potansiyeli olan oyunlar, ben de bekliyorum büyük merakla ve satış rakamları daha da yükselecektir. Fakat şu an için konuşmak gerekirse bu nesil pek de iyi geçmiyor. PS4 başarılı ama çok başarılı değil sadece rakibi aşırı başarısız oldu ve bunu iyi kullandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Bu başarısında rakibinin yanlış hamleler yapmasının, sonradan toplamaya çalışsa bile artık oyuncuların gözünde kötü bir ünü olmasının da büyük payı var. Aynı zamanda PC değil sadece konsollarda oyun oynayanlar için Xbox One'ın multi platform oyunlarda performans olarak gerisinde kalması da etkili. Eğer Xbox One bu kadar kötü bir çıkış gerçekleştirmese ve sağlam ex. oyunları olsaydı bu rakamlar PS4 için hayal olurdu.

Bu yüzden satış rakamlarına bakarsak işler yolunda gözüküyor ve gelecek bir sürü çok iyi benim de beklediğim ex. oyunları var fakat şu an elimizde olan oyunlara bakınca bu nesil her iki konsolda bekleneni veremedi. Konsolların en iyi geri dönüş almış oyunlarına bakarsak çoğu multi-platform oyunlar. Uncharted 4 bana göre ve birçok serinin hayranına göre 2 ve 3'ün yarattığı etkiyi yaratmadı ve zayıf yönleri vardı. Oynamasam olmazdı diyeceğim sadece 2 oyun var; Persona 5 ve Bloodborne. Onun dışında Yakuza 0 ve Horizon gibi oyunları da beğenmiş olsam bile oynamasam olmazdı diyeceğim oyunlar değil.

Dediğim gibi gelecek oyunları çok büyük potansiyeli olan oyunlar, ben de bekliyorum büyük merakla ve satış rakamları daha da yükselecektir. Fakat şu an için konuşmak gerekirse bu nesil pek de iyi geçmiyor. PS4 başarılı ama çok başarılı değil sadece rakibi aşırı başarısız oldu ve bunu iyi kullandı.

Forumda en takdir edilecek kişisiniz hocam en güzel yorum yapanlardan birisiniz bu yüzden sizi tebrik ediyorum. Onun dışında her konuda haklısınız Uncharted'a katılmıyorum sadece. Horizon konusunda da haklısınız çıkmadan önce çok pof poflandı çok reklam yapıldı ama oyun kesinlikle kötü değil en azından farklı bir ip geldi guerila games den bu yüzden tebrik etmek lazım. Killzone serisinden sıkılmıştım. Bilim kurgu sever olarak ben oynarken keyifli saatler geçirdim ama tabi oyunun bir sürü eksikleri vardı bence bu eksikleri ikinci oyun gelirse eğer ki gelicek gibi yeni nesilde o zaman eksiklerini kapatırlar ikinci oyunda. Silah çeşitliliği bana kalırsa en büyük sorundu seni ok kullanmaya zorluyor gerçi ok sevmeyen birisi olarak bu oyunda ben aşırı sevdim.

• PS Vita'yı destekleselerdi, PS Now gibi bir çok kişi için pahalı bir şeye para yatırmasalardı daha iyi olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Project Scorpio

Microsoft boşta olan 150 milyar doları ile Sony’nin babasını bile satın alır ya bunlar ex muhabbeti yapsın hala

Mikisoft önce iptal edilen Scalebound, patlayan Kinect'in hesabını versin. Adamlar Bungie'yi bile ellerinde tutamadı :D Super Lucky Tale çöpü ile çıkış yaptılar. Kendi parası ile bu kadar rezil olan başka bir firma yoktur :D
    PS4 hakkıyla fark attı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.