Şimdi Ara

Sonsuz döngüye giren telefonlar yüzünden LG tazminat ödeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2015 yılından bu yana LG’nin başını ağrıtan en önemli problem olan telefonlarındaki sonsuz döngü şikayetleri nihayet uzlaşmaya bağlandı. LG mağdur telefon kullanıcılarına tazminat ödemeyi kabul etti.

Sonsuz döngü sorunu

Sonsuz döngü davası firmanın 2015 yılında satışa sunduğu LG G4 modeline kadar gidiyor. Bazı kullanıcılar telefonlarının sebepsiz olarak sonsuz döngüye girdiğini ve bir türlü açılmadığını şikayet etmeye başlamıştı.

LG bu hatayı gideremediği gibi sonraki modelleri etkilemesine de engel olamadı. LG Nexus 5X, LG G5, LG V10, LG V20 modellerinde de aynı sorunu yaşayan kullanıcılar oldu. Sorun ise işlemcinin zayıf lehimlenmesinden kaynaklanıyordu ve telefonların donmasına veya tekrar tekrar başlamasına neden oluyordu.  

Ayrıca Bkz.LG genel olarak karda mobil olarak zararda

2016 yılında mağdur olan LG G4 ve LG V10 kullanıcıları ABD’de LG’ye karşı dava açmıştı. Sonrasında LG Nexus 5X, LG G5, LG V20 modelleri de davaya dahil edildi. Bu hafta ise LG’nin davalı taraf ile uzlaşma masasına oturduğu haberi geldi.

Uzlaşma hükümlerine göre mağdur kullanıcılara 425$ nakit veya yeni bir LG telefon satın alımında 700$ indirim çeki verilecek. Dava kapsamında mağdur kişilerin ispat anlamında bir form doldurması gerekiyor.

Eğer 12 Şubat’a kadar forumu dolduramazlarsa yine de 100$ nakit veya 200$ indirim çeki almaya hak kazanacaklar. Ödemelerin Mart ayında başlayacağı belirtiliyor. 

• G3'ten sonra bozuldu valla
  • 435 $ nakit veya 700 $ indirim , darısı Iphone kullanıcılarının başına.

• Sadece Amerikan'lara.

• Acaba bunları aldıkları telefon başına mı veriyorlar? Düşünsene gariban ucuza G4 G5 V10 alıcam derken...

• Bize niye vermiyorlar g2 de aynı sorunu yaşıyordum :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizde dolduralım şu formu aynı problemi bizlerde yaşıyoruz. Benimde 2016 yılında aldığım bir G4 cihazım var, demek ki ses çıkarmak gerekiyor illaki hakkımızı almak için..

• LG'nin mobilde işini bitiren model oldu G4. G4 yüzünden sonraki modellere kimse bakmadı. Zaten Türkiye'den çekildiler gibi bir şey oldu şuan.

Turkcell harici hiç bir mağazada resmi garantili LG telefon bulunmuyor.
  • Benim g flex2 de bu yüzden çöp oldu. Biz ne yapalım?

• Biz icralarda sürünelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Y -- 2 Şubat 2018; 14:45:56 >
  • Hukukun üstünlüğü olduğu ülkelerde böyle her hakkını savunabilirsin. Türkiye'de açsan bu davayı takmazlar bile seni.

• Adamlar hala 4399 TL satış fiyatıyla V30 satmaya hangi yüzle çalışıyorlar kimse anlamış değil şaka gibi gerçekten,piyasada bugüne kadar G4'ü olup bootloop veya ghostscreen problemi yaşamayan yoktur heralde.4399 değil 3399 olsa yine satmaz bu saatten sonra.İkincisi Türkiye gibi geri ülkelerde LG'yi şikayet etmeye kalksan dilekçen bile kabul görmez.Çünkü devletin adalet anlayışında bu tarz şeyler yok ve burda birçok kişi THH'ye başvurup mücadele etmiştir para iadesi almıştır ama herkes ayrı ayrı şikayet başvurularıyla parasını alabildi,burda bir ortak platform olması lazım ki aynı Amerika'da olduğu gibi insanlar bu kadar sıkıntıya düşmeden adalet vasıtasıyla sorununu zaman kaybı olmadan çözebilsin.

• Bize niye yok. G2 vardı ekranı sarardı yeni ekran almak zorunda kaldım.
    G4 üm içindeki resimleri aktaramadan gitti. Mağdur oldum.
    Bize de hakkımızı versin.

• Türkiye'de dava açsan, mahkemeyi meşgul ediyorsun diye üstüne para cezası verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ghost screen sorunuyla başvurduğum Trabzon(Akçaabat) Thh beni sorumlu tutmuştu. Tam bir hukuk üstünlüğü örneği??

• Bu ayın 4 dünde g6 aldım.inşallah burnumdan gelmez.

• çift SIM 'li LG G4 H818P S/N 603, nisan başı garantisi son, bootloop olursa başvuracağım.
    kamera görüntüsü kıvırtarak belly dance ediyor, v6.0 Marshmallow 'a güncellemek üzereyim.
  • Sonra neden kaç çeyrektir lg mobil bölüm zarar açıklıyor! Al sana neden, G4 te ki kronik sıkıntıyı çözmek yerine V10, G5. V20 ye taşıdılar. Kalite kontrol mekanizması sıfır! Bundan sonra lg ye 1 kuruş bile harcamam.

• bu form nereden dolduruluyor? garantisi olup olmama zorunluluğu varmı?
  • Ben de G3'ümü bootloop'a kurban verdim garantisi bittikten 2 ay sonra.

600 lira istediler anakart için, yaptırmadım. Şimdiki aklım olsa THH'ne giderdim ama iş işten geçti artık.

Umarım bu tazminatın Türkiye ayağı da olur. 24 ay boyunca ayda 106 lira cihaz bedeli ödediğim telefon iki sene sonra elimde can verdi, halen daha içim yanıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.