Şimdi Ara

Bitcoin'in ticaret hacmi bir ayda yüzde 27 eridi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz yıl kasım ayında başlayan yükselişini aralık ayında değerini 20.000$'ın üstüne çıkararak taçlandıran Bitcoin, 2018'e iyi bir başlangıç yapmadı. Yeni yılın ilk gününde 13.500$ değerine ve 224 milyar dolar ticaret hacmine sahip olan Bitcoin, ay içinde değerini 17.800$'a ticaret hacmini ise 280 milyar dolara çıkarmayı başarsa da yaklaşık 10 gündür devam eden düşüş sürecinde ciddi değer kaybına uğradı. Ocak ayının son gününü 10.000$'ın altında kapatan Bitcoin bir ay içinde yüzde 30'a varan değer kaybıyla aylık bazda tarihindeki en büyük düşüşü yaşadı.

Beklenen olmadı 

Dün gün içinde yüzde 6 civarında değer kaybı yaşayan Bitcoin'in değeri 9600$'a kadar gerilerken dolaşımdaki bütün Bitcoin'lerin toplam değeri değeri de 165 milyar dolara düştü. Yatırım şirketi Oanda'nın Pasifik Bölge Sorumlusu Stephen Innes Bloomberg'e yaptığı açıklamalarla Bitcoin'in değeri ilk kez 10.000$'a düştüğünde kripto para topluluklarının, bu değerin direnç noktası olduğunu ve Bitcoin'in tekrar yükseleceğini düşündüklerini dile getirdi. Bitcoin'deki düşüşü diğer yatırımlardaki düşüşle karşılaştıran Innes, ''Riskli varlıklar hakkında konuşulduğunda ve bir şeyin değeri yüzde 50 oranında düştüğünde insanlar bana bunun daha da değer kaybedeceğini söylüyor.'' dedi ve Bitcoin topluluklarının ise Bitcoin değer kaybettikçe satın almaya devam ettiklerini ve bunun son derece tehlikeli olduğunu belirtti. 

Ayrıca Bkz.KODAKCoin'e ilgi büyük: 40.000'den fazla yatırımcı başvurdu 
    Aralık ayında ABD'deki borsaların Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatmasıyla birlikte Bitcoin rekora koşarken ocak ayındaki olumsuz haberlerin düşüşü de beraberinde getirdiği düşünülüyor. Güney Kore'den gelen yasaklama iddiaları, dünya genelinde vergilendirme çalışmaları ve Hindistan'ın Bitcoin'le ilişkili banka hesaplarını dondurması gibi haberler Bitcoin'in değerini olumsuz yönde etkilemiş gibi görünüyor.

Piyasadaki etkinliği azaldı 

Tabi Bitcoin'deki düşüş genel olarak kripto para piyasasını da olumsuz etkilemiş durumda. Ay başında 600 milyar dolarlık hacme sahip olan kripto para piyasasının şu anki hacmi 480 milyar dolar seviyesinde. Bununla birlikte Bitcoin'in kripto para piyasasındaki payı da azalmış durumda. 1 Ocak tarihinde piyasanın yüzde 39'unu oluşturan Bitcoin mevcut değeriyle kripto para piyasasının yüzde 33.2'sini oluşturuyor. Ay başında piyasanın yüzde 12'sini oluşturan Ether ise şu an yüzde 22'lik oranıyla Bitcoin'i takip ediyor. 

• yok olsunlar millet kart alamıyo

• Biraz daha düşsün de alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

yok olsunlar millet kart alamıyo

Tamam.
  • Teker tekerr gideceksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu dalgalanmalar sayesinde 2 saatte yaklasik 2100tl elde ettim. bakiyorumda yine agliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoinin ekran kartıyla alakası çoktan bitmişti.ekran kartı alanlar etherum ve zcash türevlerini kazıyorlar.
    harici ekran kartı olayı bitti bunu kanıksayın artık
    intel bunun farkına vardı amdden adam topladı bünyesine.
    oyuncuların tek çaresi işlemciyle bütünleşik ekran kartlarıdır, oyuncular bu yönde baskı yapmalıdır.
  • Bitcoin'e laf eden kripto paraları anlamayan her düşüşünde ya ben demiştim diyenlerin zaten piyasada parası yok. Klasik borsa yatırımcısı olup her gün bitcoin uzmanı gibi yorum yapanların da herhangi bir yatırımı yok. Bu düşüşe sebep olanlar ellerindeki bitcoini satanlar. Yani bitcoini mantıklı bulup yatırım yapmış olanlar. Bu insanlar birden bire bitcoinin değerinin 0 olduğuna mı karar verdiğini sanıyorsunuz. Bitcoinin fiyatını etkileyecek kadar elinde bitcoin bulunduranlar piyasayı iyi biliyor. Bitcoinin ciddi bir yükseliş dalgasına geçiceğini düşünüyorlar. Bu yükseliş için düşüşten dönüşünün kuvvetli olması gerektiğini de ne kadar düşerse o kadar yükseliceğini de biliyorlar. O yüzden güçlü olmayan her yükselişte tekrar aşağı yönlü fiyatlıyorlar ta ki herkes düşüşün bittiğine ikna olup almak için yarışmaya başlayana kadar. Her seferinde düşüşünü mantıklı buluyorlar çünkü bitcoini bu sene için 100 000 dolara fiyatlıyorlar. Her düşüş yıl sonu yüksek beklentiye onay onlar için. Balon balon diye dolananlar kendilerine çok güveniyorsa koysunlar bütün paralrını shortlasınlar bitcoini bakalım ne kadar güveniyorlar kendilerine. Şu seviyelerde kaldıraçlı long pozisyon açanları gördüm ben ama bu batcak gitcek diyenlerden göremiyoruz kendine güveneni. Acaba kendileri satmıyor da size mi sattırmaya çalışıyorlar?

• Ekran kartı ağlayıcıları gelir şimdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bitcoin dünya ekonomi tarihinin en büyük balonudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonunda adam akıllı düşüyor. gerçekten güvenenleri göreceğiz.
  • Şuna para verenlere sadece acıyorum.
  • Beter olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

Bitcoinin ekran kartıyla alakası çoktan bitmişti.ekran kartı alanlar etherum ve zcash türevlerini kazıyorlar.
    harici ekran kartı olayı bitti bunu kanıksayın artık
    intel bunun farkına vardı amdden adam topladı bünyesine.
    oyuncuların tek çaresi işlemciyle bütünleşik ekran kartlarıdır, oyuncular bu yönde baskı yapmalıdır.

İşemci ile bütünleşik olunca sorun çözülecek mi yani? Grafik performansı olan şey mining de yapar, böyle olursa işlemcide miningde avantajlı olur bukezde piyasada işlemci bulunmaz.
  • Tekrar artacağı %99 biraz almak lazım.
  • funnel kullanıcısına yanıt
    adamlar ekran kartlarını 10ar 20şer alıyor.o kadar işlemciyi neresine sokacak?
  • Höbeey... batıyolllaaaaa, bitiyollaaa, balon patladüüü...!!!!
    yav nolur yav, biraz bakının.

Alttaki BTC için son bir yıllık grafik, üsttekine ne kadar benziyor dee mi
    yani bitecek mi; üzgünüm ama hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Höbeey... batıyolllaaaaa, bitiyollaaa, balon patladüüü...!!!!
    yav nolur yav, biraz bakının.

Alttaki BTC için son bir yıllık grafik, üsttekine ne kadar benziyor dee mi
    yani bitecek mi; üzgünüm ama hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Şuna para verenlere sadece acıyorum.

2 yil icerisinde bana 1+1 ev alacak para kazandiran bir borsa... bende size aciyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Şuna para verenlere sadece acıyorum.

2 yil icerisinde bana 1+1 ev alacak para kazandiran bir borsa... bende size aciyorum.

Aklını kullanan 2 yıl içinde döviz sayesinde kazanacağını kazandı, yazık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.