Şimdi Ara

Microsoft, Opera'da Edge tarayıcısının reklamını göstermeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft, Windows 10'un masaüstündeki pop-up'lar da dahil olmak üzere Edge tarayıcısının reklamını yapmak için oldukça tartışmalı yollara başvurmuştu. Yazılım devi şimdi ise daha agresif bir strateji benimsemekle suçlanıyor.

Reddit platformunda yayınlanan bir gönderi, Windows 10 işletim sisteminin, Opera tarayıcısında Edge'in reklamını göstermek için otomatik olarak yeni bir sekme açtığını ortaya çıkardı.

Ayrıca Bkz.Facebook kripto para reklamlarına yasak getirdi
    Açılan sekmedeki reklamın ilginç bir şekilde Opera hakkında hiçbir şey içermediğini görüyoruz. Aksine dünyanın bir numaralı tarayıcısı olan Google Chrome'la Edge'in kıyaslandığını görüyoruz. Ekranda büyük puntolarla "Microsoft Edge, Google Chrome'dan daha güvenlidir" yazıyor.

Opera'nın esamesi yok

Diğer metinde ise sosyal mühendisliğe dayalı kötü amaçlı yazılımları engelleme konusunda Microsoft Edge'in Chrome ve Firefox'u geride bıraktığı vurgulanmış. Daha önce de belirttiğimiz gibi reklam Opera içerisinde gösterilmesine rağmen bu tarayıcıdan bahsedilmemesi son derece ilginç.

Reklamın sadece bazı kullanıcılarda mı yoksa Opera'nın yüklü olduğu tüm Windows 10'lu sistemlerde mi gösterildiği belli değil. Microsoft'un da henüz iddialar ile ilgili yorum yapmadığını belirtmekte fayda var.

• edge bende çalışmıyor bile. Opera 1000 basar buna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • microsoft windows 7 den sonra kafasına göre at koşturuyor ne kullanıcıları dinlediği var ne de geri dönüşleri takıyor baştaki 3-5 tane yönetici kafasına ne eserse onu yapıyor.
  • Opera kullanıyorum yıllardır Windows10'da başıma hiç böyle bir şey gelmedi umarım gelmez de.

• Chrome'da yapsınlar o reklamı. :))

• Şu microsoft'un edge/ie belası tamamen rafa kalksa web dünyası çağ atlar.

Çok uzaklara bakmaya gerek yok.https://caniuse.com/ 'da son model edge'in bile durumu ortada. Firefox'un, Chrome'un 6'da biri kadar. Web dünyasını 6 kat zorluyor. Çünkü gelişmiş tüm kodlar, chrome da, firefox ta çalışıyor, ama ie/edge algılayamıyor. Microsoft bu işi bıraksa, web yazılım fiyatları yarı yarıya düşer :D o derece. Neredeyse 2 kat kod yazılıyor sırf edge de az çok anlayabilsin diye.

Bu rezalete bir de reklam veriyor olmaları şaka gibi.

• opera chromium tabanlı değil mi ? windows chrome sanıyordur onu

• Bu reklam şekli ile çok zor dava geleceği kabak gibi ortada bu kadar amatörce bir hatayı yapmazlar diye düşünüyorum.

• İsterse Mozilla Firefox'da çıkarsın. Zaten fazla açtığım da yok. Linux dağıtımımın yanında arada sırada işe yaradığı için duruyor.
    Bu arada Microsoft Edge, ne Google Chrome'dan ne de Mozilla Firefox'dan daha güvenlidir.
  • Mikisofta para lazım olmuş yine.

• ben memnunum chrom belasından kurtuldum edge daha hafif daha hızlı bana öle geldi

• Edge beğeniyorum, Chrome'dan daha fazla açıkçası. Ancak henüz mobil cihazlara gelmemiş olması sebebiyle senkronize olamıyor bir de azla sekme açıldığında yeni sayfalarda sapıtabiliyor.

• Edge ilk çıktığında bende beğenmiştim. Kullandım bir süre. Geri bildirimde ve özellik talebinde dahi bulundum. Ama baktım ki Microsoft'tan bir nane olmayacak, bıraktım. Sadece Windows güncellemeleriyle 6 ayda bir güncellenen tarayıcı mı olur?

Şu an Chromium tabanlı Vivaldi kullanıyorum. Gayet memnunum. Opera, Firefox ve Chrome'a göre kat be kat ileride.
  • Bu Opera, ful VPN hizmeti veriyorum söylemiyle kullanıcı çektikten sonra VPN hızını komik rakamlara sınırlayan tarayıcı. :)

• uBlock Origin yüklü hiçbir halt yapamaz
  • Opera zaten Chrome, şaşıracak bir durum yok. Bu bir şey bile değil. Google arama motorunda "Chrome yükle, chrome yükle." diye ağlıyordu en son.

• az reklam vardı zaten bu da iyi olmuş

• Kendi calisanlari bile sunumda sorun cikariyor diye Edge yerine Chrome kullaniyor. Edge'nin tek islevi diger tarayicilari indirmek.

• Sisteminde spyware ile yaşamayı seven sizsiniz. Linux dünyasına hepniz davetlisiniz..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.