Şimdi Ara

Bi' Fikir Bi' Şirket için başvurular başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • "Bi' fikrim var ama nasıl hayata geçirsem?" mi diyorsun? Üzerinde çalıştığın bir fikrin var ama nasıl şirketleşeceğini bilemiyor musun? Girişimcilik dünyasında teknoloji alanında sen de yerini almak istiyor musun? O zaman teknoloji tabanlı iş modeli yarışması Bi' Fikir Bi' Şirket tam sana göre! Bi' Fikir Bi' Şirket başvuruları başladı.

Hemen bi' fikirle sen de başvurunu yap, birçok ödül kazanma şansını yakala ve teknolojik girişimler arasında yerini al. Başvurular 9 Şubat tarihine kadar alınacak.

Fikrin KWORKS tarafından değerlendirilecek ve ön elemeyi geçen adaylara yatırımcılardan oluşan juri üyelerine yapacakları sunumlardan önce KWORKS'te 17 Şubat'tan itibaren 3 haftasonu boyunca sürecek eğitim programı uygulanacak.

Eğitim programının ardından finale kalan adaylar 17-18 Mart'ta Sevgi Gönül Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek Gear Up Teknolojik Girişimcilik Zirvesi etkinliğinde final sunumlarını gerçekleştirecekler.

Finalistleri birbirinden güzel ödüller bekliyor:

• İlk 3 takıma KWORKS Hızlandırma Programına davet

• İlk 3 takıma Microsoft BizSpark Programına katılma hakkı

• Yarışma kazananına Üstün Patent'ten patent masraflarının karşılanması

• İlk 3 takıma Keiretsu Forum Melek Yatırım Ağından mentorluk

• İlk 3 takıma Startup Hukuku'ndan 5000 TL'ye kadar kurulum desteği

• İlk 3 takıma KolektifHouse'tan 1 ay boyunca Gezgin, ofis ve sabit masa fiyatlarında indirim

• Tüm finalistlere KolektifHouse'tan 1 ay boyunca +%25 Gezgin indirimi

• Tüm finalistler için Growth Circuit'tan Accelerator programına katılma şansı

• Gözünü sevdiğim.. Banamı öyle geldi bilmiyorum ama bu ödüllerin nasıl bir cezbedici tarafı var? Normalde fikirlerin hayata geçirilmesinin önünde 2 büyük engel olur; birisi para, diğeri de kalifiye eleman. Burda verileceği söylenen desteklerin bana nasıl bir faydası olacak? Niyet iyi de.. işte..

• quote:

Orijinalden alıntı: sadrag

Gözünü sevdiğim.. Banamı öyle geldi bilmiyorum ama bu ödüllerin nasıl bir cezbedici tarafı var? Normalde fikirlerin hayata geçirilmesinin önünde 2 büyük engel olur; birisi para, diğeri de kalifiye eleman. Burda verileceği söylenen desteklerin bana nasıl bir faydası olacak? Niyet iyi de.. işte..

Sonuna kadar haklısın ve niyet o kadar da iyi olmayabilir. Çünkü adamların verdiği ödüller proje için yeterli değil, belki de iyi fikirleri bulup kendileri nemalanmak niyetindedirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanos

quote:

Gözünü sevdiğim.. Banamı öyle geldi bilmiyorum ama bu ödüllerin nasıl bir cezbedici tarafı var? Normalde fikirlerin hayata geçirilmesinin önünde 2 büyük engel olur; birisi para, diğeri de kalifiye eleman. Burda verileceği söylenen desteklerin bana nasıl bir faydası olacak? Niyet iyi de.. işte..

Sonuna kadar haklısın ve niyet o kadar da iyi olmayabilir. Çünkü adamların verdiği ödüller proje için yeterli değil, belki de iyi fikirleri bulup kendileri nemalanmak niyetindedirler.

Kimse bozulmasın ama destekten çok köstek gibi duruyor. İyi olduğunu düşündüğüm fikirlerim var ancak bunları böyle herkese açık tarzda ve ödülü ıvır zıvır olan bir programda asla sunmam.

Buradan tavsiyem fikirlerinizi sadece güvenilir kişi ve kurumlarla paylaşın. Bu ülke gelişemiyorsa bunun en büyük sebebi doğru yer ve kişilerin desteklenmiyor olması. Dün kosgebe gittim, şu destekten faydalanmak istiyorum dedim, adam bana onun fizibilitesi 80bin tutar onu boşver diyor şaka gibi :/

Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Patentin alınacağı yazıldığı için niyet iyi diye düşündüm. Ama "fikir hırsızlığı" endişesi bendede var. Kosgeb aklımdaydı ama yazılan olay -her ne kadar şaşırmasamda- umut kırıcı oldu. Velhasıl, her ne olursa olsun, pes etmeden kaynak arayışına devam edecez mecbur.
  • quote:

Melek yatırımcıyım diye dolananların bir şeyden anladığı yok. Belli başlı işler var onların bir alana özellişmiş versyonlarını yaptırtıp duruyorlar. Örnek vereyim youtube var güzel, büyük bir site. Mühendislere yönelik youtube gibi bir platform kurucam mühendislere yönelik de şöyle şöyle şeyler olucak dediğin zaman hemen atlıyorlar.

En klasik söylemleri de şu ekip çok önemli ben fikirden önce ekibe önem veririm. Niye böyle diyorlar çünkü gerçekten güzel bir fikrin gerçekleşmesine hiçbir zaman olanak sağlamamışlar ki zaten. Yukardaki örnekteki gibi varolan işleri milyon tane spesifik özelliğe göre her birine ayrı girişim kurdurup duruyorlar. İyi bir yerde okumuş güzel bir fikri olmayan mühendis arkadaşlar da bunlarla bir olup bu milyon tane olan çöp girişimlerden bir tanesini daha hayata geçiriyorlar.

Veya istiyorlar ki projenin her şeyi hazır olsun ben para verip yarısına ortak oluyum onunla da reklam yaparsınız.

Kimse demiyor ki güzel bir fikri olan gelsin bu konuda biz onları işin uzmanlarıyla tanıştıralım ve bu konuda en iyi mühendislerle çalışmanızı sağlayalım. Benim fikrim hakkında etrafımda bu konuda donanımlı bir ekibim olsa o ekiple beraber zaten ne yapar ne eder hayata geçiririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.