Şimdi Ara

Microsoft, EA’yi satın alıyor iddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Oyun dünyası bugün önemli bir iddia ile çalkalanmaya başladı. Microsoft’un Xbox One platformunu canlandırmak adına ünlü oyun geliştiricisi EA’yi satın almak istediği konuşuluyor.

Pek çok alternatif var

Firmaya yakın kaynakların verdiği bilgilere göre EA planı hali hazırda masada. Eğer bu gerçekleşmezse diğer bir ünlü geliştirici Valve ve son dönemin yükselen ismi Güney Koreli PUBG Corp. gündeme gelecek.

Microsoft’un toplamda 130 milyar dolar değerinde bir nakit birikimi mevcut. EA’in piyasaya değeri ise yaklaşık 35 milyar dolar civarında. Trump hükümetinin deniz aşırı nakit birikimlerine yönelik yaptığı vergi iyileştirmesini de düşünürsek Microsoft’un mutlaka bir hamle yapması bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Ortaya çıkan kontrolcü patentleri yeni PS VR kaskına işaret ediyor

Son dönemde Xbox One platformuna yönelik özel oyunların eksikliği eleştiri konusu olmuştu. Microsoft yapacağı hamle ile bu eksikliği gidermiş olacak. Ayrıca aylık abonelik üzerinden oyun oynamaya izin veren Xbox One Pass platformu için de elde edilecek geniş oyun kütüphanesi ateşleyici etken olacak ve çok cazip bir platform haline gelmesini sağlayacak.

Şimdilik herhangi bir cepheden resmi açıklama gelmiş değil bu bakımdan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Kaynaklar ise en geç Şubat ayının sonlarına doğru firmanın bir açıklama yapacağını düşünüyor.

• Fiyat politikası açısından ea mı daha kötü yoksa Microsoft mu karar veremedim al birini vur ötekine. Değişen bir şey olmaz. Steam den uzak dursunda gerisi önemli değil.

• Playstation için çok ama çok büyük bir yıkım olur. Sadece fifa ele alınsa Sony ne yapar bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence baya iyi olur Xbox açısından.
    Ama bu kadar büyük bir firmayı alabilir mi ? Bilemiyorum..
  • Piyasada dengeleri baya baya değiştirecek bir hamle olur...

• EA yi alması mantıklı olan biz oyuncular için kötülüğün efendisi EA dan kurtulmuş oluruz ama Microsoft tarafından aynı politikalar ile devam ederse kötü olur

PUBG ufak lokma olur bence

Eğer Valve ı alırsa Steam = MS Store olur pek iyi olmaz

Ama Ben MS de CEO olsam hem EA yi hem Valve ı alırım

PC oyunculuğu nu komple ele geçiririm

• bizim dobiş ölene kadar valve yi satmaz.

microsoft alsın ea yi sonrada sen kar getirmiyon diye kapatsın ilahi adalet yerini bulsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandcross -- 30 Ocak 2018; 18:56:52 >
  • Olm gene Microsoft bir firmayı batırmaya hazırlanıyo laaa..

• Microsoft yazilim konusunda ne kadar buyukse EA da oyun kisminda o kadar buyuk ne kadar alacak firma microsoft'ta olsa EA yi alabilecegini dusunmuyorum. Tabi piyasa fiyatinin cok ustunde cilgin bir fiyat vermezse.

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Playstation için çok ama çok büyük bir yıkım olur. Sadece fifa ele alınsa Sony ne yapar bilemiyorum.

bence hiç bişe olmaz.
    sony pes' e destek verir ve muhteşem pes oyunu ortaya çıkar.
    ayrıca ea 70 milyon civarı ps4 platformuna oyun satmayarak kendini fazlasıyla baltalar.
  • eee özel oyun üretmezsen böyle olur kekosoft ama böyle atılımlar güzel PS tekel olursa bu kalitedeki oyunları mumla ararız artık yada oynamak için kredi çekmek zorunda kalırız :)

http://images.sgcafe.net/2013/06/7.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 30 Ocak 2018; 20:26:28 >
  • Valve satılık mı ki Microsoft alsın?

• Microsoft aldığı firmaları batırmakla meşhur. EA da oyun piyasasında en açgözlü şirket olmakla meşhur.
    Nice güzel oyunu, sırf para hırsından piyasaya yarım yamalak erken sürdürüp, sonra da iş yapmadı diye, hem oyunu iptal edip, hem oyunu yapan ekipleri dağıtmıştır.

Ben Microsoft EA yı alsın isterim. Alsın EA yı batırsın. Ondan sonra zaten bir daha gaming piyasasına girmez. Hem EA dan kurtuluruz, hem Microsofttan.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 30 Ocak 2018; 21:45:21 >
  • Microsoft'un kendi oyun studyolarıda var esasında...EA gibi ( veya bir başka )bir firmayı alarak ps elindeki kozu azaltmaya çalışacak gibi..

• 35 milyar dolara falan gerek yok Elop'u göndersinler daha ucuza kapatırlar bence.

• Adamlar Steam'i alsa sadece windows 10'da çalışan dolar ile oyun satan açgözlü bir uygulama yaparlar.

Kimi satın alırlarsa alsınlar batıracaklar gözüken o.

• 130 milyar dolar ABD dışında bulunan ülkeye sokmak istedikleri para diye belirtenler var. Trump ın ülkeye parayı getir az vergi ver hamlesine sonra Apple 250 milyar dolar sokmayı planlıyor o parayla netflix i alacak haberleri var bunun MS versiyonu da bu hamleler. Pubg zaten cepte görülüyordur bence öncelik olarak valve olacaktır. Steam Linux Mac gibi rakip platformlara da oyun sağlayan bir sistem MS steam hamlesiyle diğer platform kullanıcılarından bile para kazanır üstelik suyun başında olmuş olur. EA ile ilişkileri zaten iyi EA satın alımı sonrası oyunların çıkışıyla direkt gamepass sistemine eklenmesi oyun sektörünün dinamiklerini tamamen değiştirecek bir olay olur. Hem aylık üyelik hem oyun içi mikro ödemeler ile kazanç inanılmaz olacaktır çok yüksek kullanıcı, üye sayısına ulaşacaktır. Disney in FOX u satın alımı film sektöründe yaptığı sükseyi MS oyun sektöründe hem valve hem de EA satın alımıyla yapmayı planlıyor da olabilir. MS söz konusu 3 firmayı da satın alırsa ben çok fazla şaşırmam açıkçası. Her biri için ayrı ayrı motivasyonları var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• EA'yı alırsa ve Fifa PSe çıkmazsa işler değişir aga...
  • Mikemmel ikili, inteli de ekle üçü bir arada...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.