Şimdi Ara

Dell, 13 saatlik pil ömrü sunan Chromebook 5190'ı duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo Chromebook serisinin piyasaya sürülmesinin ardından Dell, Chromebook 5000 serisi kapsamındaki yeni Chromebook 5190 modelini duyurdu. Cihaz geleneksel bir dizüstü bilgisayar olarak tercih edilebilirken aynı zamanda 2’si 1 arada versiyonu da mevcut.

Chromebook 5190, 1366x768 piksel çözünürlüğü destekleyen 11.6 inç HD IPS ekrana sahip. Dört çekirdekli Intel Celeron işlemciyle donatılmış cihazda Google Chrome OS işletim sistemi çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Intel, Meltdown ve Spectre açıklarını ABD hükümetinden önce Çinli şirketlere bildirmiş
    Dizüstü bilgisayarın bellek ve depolama seçenekleri şirket tarafından henüz açıklanmadı ancak Lenovo Chromebook 500e'ye benzer şekilde 4GB LPDDR4 RAM ve 32GB eMMC dahili depolama birimine sahip olmasını bekliyoruz.

Tek şarjla 13 saate kadar pil ömrü

Dell Chromebook 5190'ın bağlantı özellikleri arasında WiFi, Bluetooth ve USB-Type C bulunurken cihazda USB portu, kulaklık girişi ve SD kart okuyucunun da yer alması bekleniyor. Bunun haricinde dizüstü bilgisayarın 13 saate kadar pil ömrü sunduğunu belirtelim. Şirket ayrıca ekran üzerinde çizim yapmak isteyenlere EMR (elektro-manyetik rezonans) Kalem de sunacak.

Eğitim amaçlı tasarlanan dizüstü bilgisayarın fiyatı 289 dolardan başlarken 2’si 1 arada versiyonu tercih edildiğinde bu fiyat değişecek. Sevkiyatların ise Şubat ayında başlaması bekleniyor.

• Bunların workstation olanı yok mu?

• İyi hoşta Türkiye'ye gelmiyor ki bu chromebooklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablet pc arası bir şey gerekli oluyor. Tablette yapamadığım şeyi laptopta yapıyorum ama benım laptop 17.3 inç 3,2 kilo, şarj kablosu da tuğla gibi. Bunlardan lazım bir tane

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rızası için 1366x768 nedir? Amacı nedir? Ya yapın şunu 1920x1080 bitsin işin, ne saçma cihazlar ya. Kocaman cihaz hem Chrome book 13 Saat mı veriyor. Bu Chrome os gerçekten sıfır optimizasyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeamBeam -- 29 Ocak 2018; 22:54:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeamBeam

Allah rızası için 1366x768 nedir? Amacı nedir? Ya yapın şunu 1920x1080 bitsin işin, ne saçma cihazlar ya. Kocaman cihaz hem Chrome book 13 Saat mı veriyor. Bu Chrome os gerçekten sıfır optimizasyon.

niye ki ?
    tastamam sadakavarii olmuş işte
  • Ben gerçekten anlamıyorum. 768p nedir? Ekranlar büyük, telefonlar bile 2k 4k üzerine tüm gün batarya yetiriyor. Kocaman cihaz 13 saat veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.