Şimdi Ara

Apple, aboneliklere de vergi zammı uyguladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki gün önce Apple'ın App Store'da bulunan ücretli oyun ve uygulamalara bunların yanında uygula içi satın alımlara %18 oranında zam yaptığını duyurmuştuk. Ücretlerde yaşanan bu artışın sebebi ise Apple'ın App Store üzerinden kazandığı gelirin %18'ini vergi vermekle mükellef olmasıydı. Fiyatlarda yaşanan bu artıştan Apple'ın sunmuş olduğu abonelik hizmetleri de nasibini aldı. 

Zamlı Apple Music Ücretlendirmeleri 

Apple tarafından gelen maile göre; 25 Şubat tarihinden itibaren Apple Music yenilemelerinde zamlı tarifenin uygulanacağı belirtiliyor. Daha önce Apple Music bireysel abonelik ücreti 9,99 TL iken yapılan zamla birlikte bu ücret 13,99 TL'ye çekilmiş durumda. Bireysel yıllık abonelik ücreti ise 99 TL'den 139 TL'ye çekilmiş. Aynı şekilde 14,99 TL'ye satışta olan Apple Music aile paketi 20,99 TL'ye ulaşmış. 

Zamlı iCloud Saklama Alanı Ücretlendirmeleri 

Zamlardan etkilenen bir diğer Apple abonelik hizmeti ise iCloud oluyor. Apple tarafından gelen maile göre; 26 Şubat tarihinden itibaren iCloud saklama alanındaki yenilemelerde zamlı tarifenin uygulanacağı belirtiliyor. Ayda 2,99 TL olan 50 GB iCloud saklama alanı 3,99 TL'ye yükseliyor. Daha önce 7,99 TL'den satışta olan 200 GB'lık iCloud depolama alanı ise yapılan zamlar sonucunda 11,99 TL'ye yükseliyor.

Zamların ana kaynağı ise yurt dışında faaliyet gösteren yabancı şirketlerin özellikle de dijital içerikler üzerinden para kazanan mecraların vergi ödemesi gerektiği ile ilgili çalışmaların yürürlüğe girmesinden kaynaklanıyor. Abonelik hizmetlerindeki yeni ücretlerin 25 Şubat 2018 tarihinden itibaren uygulanacağını hatırlatalım.

• Dostum, aziz dostum; kur güncellemesi yapmıyorlar bildiğin çakıyorlar. Apple Music bir servis olduğu ve kontrolü de tamamen Apple'a ait olduğu için istedikleri gibi fiyat belirleyebiliyorlar. Amerika'da fiyat 9,99 dolar. Burada da 9,99 TL iken, vergi de gelince canları sıkılmış fiyatı artırmışlar.

Son zamanlarda Apple'ın hareketlerinden acayip irrite oluyorum. Apple Türkiye ofisinin yaptıkları ise daha bile beter. Servislerinin gitgide kötüleşmesi, fiyatların sürekli artması, getirdikleri aksesuarların fiyatlarının daha da hızlı artması ve çeşitlerinin de azalması ve daha niceleri...

Ben Apple cihazlarımın doğru düzgün çalışmamasından bıktım onlar içine etmekten bıkmadılar. Sonra da basına şaka gibi güvenlik kusurları yansıyıveriyor, bir bakmışsın milletin cihazına keyfince girebiliyorsun.
  • Kimin tavuguna kist dedik, kime ne ettik hergun zam, benzin 6 TL, Apple zam yapar, biri şaka yapıyorsa söylesin.

• Apple Vergi zammi diye yüzde 40lik zam yapmasını açıklayamaz...

• Min %33 zam var. Bunun %18'i kdv e geri kalanı nedir?!!! Kdv yi çakmışken aradan birazda nasiplenelim mi demişler. Koca firma bunu mu fırsat bildi! Yazık....

• Kdv dışında birşeyler de kendileri eklemişler.

• Apple kadar sömüren başka bir şirket daha yok dünyada. Okadar zenginler ki isteseler kdv zammını yüzde 10 yada daha düşük bile yasitabilirlerdi. Bu onlara koymazdı ama onun yerine KDV payının üstünde zam koydular. Nasıl sa Apple müşterisinin gönlü zengin.

• zam yaparken 99 unutmamışlar ulan koskoca apple bile şu saçma sapan numarayı yapıyor.

• Apple savunmuyorum ama bu adamlar bu servisi çıkarttıkların dan beri dolar yükselmesine rağmen ücretleri değişmedi, birde kdv olayı çıkınca bence bunu fırsat bilip eklediler.
    Bu arada kdv işin başlangıcı her şeye ötv ekleyen hükumet 2019 da onu da koymaktan çekinmez nasıl olsa insanlar kabulleniyor...

• apple kdv + olarak da applenin yanında ARM hediye etmişler. firma ismi değişsin bence apple yerine ARM olsun . Kol gibi fiyatlar malum

• MÜS-TA-HAK

• Ali Baba çuvala altın doldururken bu karım için, bu kızım için, bu x için, bu y için diyor tam çuvalı sırtlayacakken bu da paşa gönlüm için diye bir tas daha altın alıyor ya o hesap olmuş :D

• Biri şu nükleerleri bir yerlere atsa da kurtulsak şu dünyadan.

• Ekonomimiz çok yaşa. Fiyatlar neden %18'den daha fazla diyenler, adamlar kur güncellemesi de yapıyorlar.

• "Apple Vergi zammi diye yüzde 40lik zam yapmasını açıklayamaz...", neden açıklayamaz? 18% vergi ödeyecek, kimden çıkartacağını bekliyordunuz ki?

• Günümüzde zam kaçınılmaz bir şey maalesef. Son yıllarda hemen hemen çoğu teknolojik üründe ciddi bir fiyat artışı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Ekonomimiz çok yaşa. Fiyatlar neden %18'den daha fazla diyenler, adamlar kur güncellemesi de yapıyorlar.

Dostum, aziz dostum; kur güncellemesi yapmıyorlar bildiğin çakıyorlar. Apple Music bir servis olduğu ve kontrolü de tamamen Apple'a ait olduğu için istedikleri gibi fiyat belirleyebiliyorlar. Amerika'da fiyat 9,99 dolar. Burada da 9,99 TL iken, vergi de gelince canları sıkılmış fiyatı artırmışlar.

Son zamanlarda Apple'ın hareketlerinden acayip irrite oluyorum. Apple Türkiye ofisinin yaptıkları ise daha bile beter. Servislerinin gitgide kötüleşmesi, fiyatların sürekli artması, getirdikleri aksesuarların fiyatlarının daha da hızlı artması ve çeşitlerinin de azalması ve daha niceleri...

Ben Apple cihazlarımın doğru düzgün çalışmamasından bıktım onlar içine etmekten bıkmadılar. Sonra da basına şaka gibi güvenlik kusurları yansıyıveriyor, bir bakmışsın milletin cihazına keyfince girebiliyorsun.

• Hızlı şarj teknolojisini telefonlarına getiren ama hala eski şarj adaptörler ile birlikte iphone satan firma değil mi apple. Ufacık bir parça olan lightning usb yi 90-100 tl ye satan firma apple. 1-2 yıllık telefonları ıvır zıvır bahaneler ile patates eden firma apple

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Ekonomimiz çok yaşa. Fiyatlar neden %18'den daha fazla diyenler, adamlar kur güncellemesi de yapıyorlar.

Dostum, aziz dostum; kur güncellemesi yapmıyorlar bildiğin çakıyorlar. Apple Music bir servis olduğu ve kontrolü de tamamen Apple'a ait olduğu için istedikleri gibi fiyat belirleyebiliyorlar. Amerika'da fiyat 9,99 dolar. Burada da 9,99 TL iken, vergi de gelince canları sıkılmış fiyatı artırmışlar.

Eee Amerika'da 9,99 dolar yani? Burada da 9,99 tl olarak mı kalacaktı? Hayır. 9,99 dolar olan hizmeti 13,99 tl'ye satmak çakmaksa. He he çakıyorlar, he he.

Kursuz fiyat üzerinden %18 almakla kurlu fiyat üzerinden %18 almak arasında dağlar kadar fark vardır. Neymiş canları sıkılmılmış... Ne olacaktı ki "Hadi Türkiye'ye topril geçelim, onları muaf tutalım." mı diyeceklerdi.

Servisleriyle ilgili ne yaşadın bilmiyorum ama, umarım bir şifası vardır.

• Ben 2 aydır ödemeden kullanıyorum, umarım birden 100 lira girmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple müzik için aile üyeliği farz oldu 13,99 tl ödemektense aile üyeliği alıp 6 kişi kişi başı aylık 3,50 tl ödemek daha mantıklı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.