Şimdi Ara

Yerli girişimden ezber bozan Drone modeli Ape X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Drone dendiği zaman akla gelen önemli firmalar DJI, Parrot gibi isimlerde oluşuyor ancak ülkemizde de bu alanda dikkat çekici gelişmeler mevcut. Yerli girişim Ape Drone ezber bozacak bir model geliştirdi. Ape X adını taşıyan 4 pervaneli Drone modeli dayanıklılık ve yenilikçi kontroller ile ses getirmeyi hedefliyor.

Ape X özellikleri ve fiyatı

8cm x 18cm boyutları ile oldukça küçük olan Ape X, pervanelerini katlayınca kolayca çantanıza sığabilecek hale geliyor. Tek şarj ile 20 dakika havada kalabilen model 1Kg de ağırlık taşıyabiliyor.

Üzerinde uzun süre çalışılan Drone modelinin en dikkat çekici tarafı kumandası. 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan MIME kumanda alışık olduğumuz kontrolcülerin çok ötesinde.

Ayrıca Bkz.DJI Mavic Air daha hafif ve daha küçük

Apple TV kumandasına benzeyen MIME kontrolcü hareket algılama yeteneğine sahip ve Drone’u bu şekilde yönlendirebiliyorsunuz. Ayrıca joystick tarzındaki tuş ve diğer tuşlar hassas bir komuta sağlıyor. Doğru açıyı bulduğunuzda kumanda yeşil ışık ile sizi yönlendiriyor. Ekip cihazı kontrol etmenin çok kolay olduğunu ifade ediyor.

Ekip düşmelere karşı gerçekten dayanabilecek bir materyal bulamadığı için modeli 4 adet ultrason engel tanıma sensörü ile donatmış. Normalde üst seviye modellerde 1 veya 2 tane yer alan sensörler Ape X modeline ayrıcalık katıyor. Bu sayede kullanıcı ilerlemeye zorlasa bile Ape X mutlaka önündeki engelleri aşıyor.

Cihazın uçuş kartı tasarımı ve yazılımı Ape Drone tarafından geliştirilmiş. Bu bakımdan yeni modüller eklemek mümkün. Ayrıca fabrika çıkışı kilitli gelen yarış modunu PC üzerinden açarak saatte 90km hıza erişmeniz mümkün.

Drone üzerinde 4K kayıt yapabilen bir kamera da bulunuyor. Görüntüleri canlı olarak sanal gerçeklik gözlüğüne aktarabiliyorsunuz. Projenin en önemli tarafı elektronik aksamların üretiminin ve montajının ülkemizde yapılacak olması.

Ape X projesi Arıkovanı platformunda rekor bir bağışa ulaştı. 1450TL ve üzeri bağışlarda ürün hediye. Yaz aylarında satışa çıktığında fiyatı 2250TL olacak.

• Bunu geliştiren arkadaşların dolar milyarderi olmak gibi bir hedefleri yok ,
    fiyatlandırmada da 500 dolar eşiğinin altında kalmışlar ki bu global pazarda oldukça rekabetçi bir miktar ,ürünün sunduğu avantajlara gelince de kanımca şu an nihai tüketiciye yönelik en iyi drone.

400$ altında bir fiyat ile ;
    -kontrolü çok basitleştirilmiş
    -yer kaplamayan
    -ağırlık taşıyabilen
    -4k kamerası olan ,Yarım saat kayıt alınabilen
    burası en can alıcı yerlerinden biri
    -27 DAKİKA OPERASYON SÜRESİ olan
    -1.şahıs modunda kullanılabilir ;(Vr gözlük ile anlık )
    -kolay taşınabilir
    -kolay kullanılabilir
    -dayanıklı
    harikulade forma sahip bir drone ediniyorsunuz.

Reklamcılar,
    Film yapımcıları
    Ormancılar
    İtfaiye
    Belediyeler
    Güvenlik kurumları
    Üniversiteler
    İçerik üreticiler
    vs.r v.sr kullanım alanı çoğaltılabilir...

Ben bir tane kapmayı düşünüyorum..

Arkadaşlara da tebrikler ,harika iş çıkarmışlar.
    https://arikovani.com/projeler/ape-0-kuresel-drone/detay?gclid=CjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2QjKI36mui7MoYHF-yOO7pQfYBb0M25rI03r--83eZLHqpzyCQN9rBoC1i4QAvD_BwE#yorumlar?utm_source=Googleadwords&utm_medium=Search&utm_term=Bpn-Marcom&utm_content=Text&utm_campaign=Ape-X-Drone
  • Evet ürün yerli ama bana göre fiyatı yabancı olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Evet ürün yerli ama bana göre fiyatı yabancı olmuş...

Niyeymiş ? Çin gibi ucuz iş gücümüz mü var ? Amerika gibi teknolojimiz mi var ? Almanlar gibi gelişmiş bir sanayimiz mi var ? Fiyat gayet yerli, sunduğu özelliklerde cabası. Birkez olsun yerli girişimleri destekleyin.

Buradan Ape Drone ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu geliştiren arkadaşların dolar milyarderi olmak gibi bir hedefleri yok ,
    fiyatlandırmada da 500 dolar eşiğinin altında kalmışlar ki bu global pazarda oldukça rekabetçi bir miktar ,ürünün sunduğu avantajlara gelince de kanımca şu an nihai tüketiciye yönelik en iyi drone.

400$ altında bir fiyat ile ;
    -kontrolü çok basitleştirilmiş
    -yer kaplamayan
    -ağırlık taşıyabilen
    -4k kamerası olan ,Yarım saat kayıt alınabilen
    burası en can alıcı yerlerinden biri
    -27 DAKİKA OPERASYON SÜRESİ olan
    -1.şahıs modunda kullanılabilir ;(Vr gözlük ile anlık )
    -kolay taşınabilir
    -kolay kullanılabilir
    -dayanıklı
    harikulade forma sahip bir drone ediniyorsunuz.

Reklamcılar,
    Film yapımcıları
    Ormancılar
    İtfaiye
    Belediyeler
    Güvenlik kurumları
    Üniversiteler
    İçerik üreticiler
    vs.r v.sr kullanım alanı çoğaltılabilir...

Ben bir tane kapmayı düşünüyorum..

Arkadaşlara da tebrikler ,harika iş çıkarmışlar.
    https://arikovani.com/projeler/ape-0-kuresel-drone/detay?gclid=CjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2QjKI36mui7MoYHF-yOO7pQfYBb0M25rI03r--83eZLHqpzyCQN9rBoC1i4QAvD_BwE#yorumlar?utm_source=Googleadwords&utm_medium=Search&utm_term=Bpn-Marcom&utm_content=Text&utm_campaign=Ape-X-Drone

• Gayet güzel olmuş umarım devamı gelir 👍🏻

Fiyat konusunda da zamanla daha da düşüreceklerdir ama yerli olduğunu düşünürsek gayet makul 🙂

• Harika bir ürün olmuş , geliştirici ekibi tebrik etmek lazım. Keşke paramız olsa da biz de bir tane edinebilsek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok samimi guzel bi tanıtım yapmıslar..cıkardıkları urun de başarılı gözüküyor fiyatıda muadillerine gore fena değil...arkadasları tebrik etmek ve destek olmak lazım...

• Fiyat pahalı değil, gayet normal böyle bir ürün için.

• iyi projeymiş,ama bu ülkede jet Fadıl gibi adamlar yüzünden ortada olmayan şey için bağış toplayanlara hep ŞÜPHEYLE BAKIYORUM.

• "Lilium Jet" gibi kanatlı dronlar(VTOL)'ın geleceği parlak. Bu türe yoğunlaşmalı.
    Pil teknolojisine çok kaynak harcanıyor. 1000km.menzile 10 yıl içinde ulaşılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=RLqzatnVAfA

• Haber: Yerli Drone
    Yazar: Ekrem71
    Haber içeriğindeki benzetmeler: Apple ürünleri

• çok hoşuma gitti hatta bağış yapmayı bile düşünüyorum.daha da iyi bir hale gelirler umarım .

• şu videodan sonra inanan kalmış mı kendilerine ? hahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 27 Ocak 2018; 18:2:42 >
  • Ürüne her yönüyle bayıldım. Fikri, tasarımı, kontrolcüsü vs. Tek kafama takılan nokta arıkovanı'nda 3 eksenli gimbal yazıyor ama bu tür kamerası içinde olan dronlarda pek etkili olmuyor. Gimbalın hareket alanı neresi çözemedim. Bence mükemmel bir çıkmış tebrikler. 1450 TL'lik destek fiyatından almamak için kendimi zor tutuyorum.
  • Malesef iddiali degil. Zaten desteklemenin de bir anlami yok parcalarin neredeyse tamami ithal ...

Kamera ozelliklerinin detayi SIFIR ve ornek bir kayit videosu bile yok.

Onun yerine su daha mantikli hic olmazsa specs daha detayli ve net .

https://www.dji.com/mavic-air?site=brandsite&from=nav

Daha portatif minicik ve katlanabiliyor ...
  • Dronun elektrik motoru yerine minyatür 2,5 cc motorları bağlarsam kontrol edilebilir mi
    ?

• Helal olsun, ben çok beğendim, özellikle kumandasına bayıldım. Tebrikler.

• tamam her şey iyi güzelde mime kumanda menzili 1km imiş hadi onu geçelim canlı görüntü aktarım menzili ne kadar ? belirtilmemiş 1km kumanda sinyali varsa 500mt ancak (resmi veri olarak) fpv menzili olur ki buda şehir içinde 150mt sonra sinyalin kopmaya başlaması demek olur sinyal kirliliğinden vb. nedenlerden ötürü.

• İlk Yerli yazılım diyor ama sanırım iyi araştırma yapmamışlar. İlk yerli yazılım Altınay Havacılık tarafından yapılıyor yıllardır.

• Başarılar helal olsun..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.