Şimdi Ara

Çerçevesiz Meizu 15 Plus sızmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 18:9 görüntü oranı ya da çerçevesiz şeklinde tabir ettiğini ekran barındıran telefonların sayısı giderek artıyor. Bu alana alt seviyeden giriş yapan Meizu ise yakın zamanda çıtayı üst seviyeye taşıyacak.

Meizu 15 Plus özellikleri ve fiyatı

Meizu 15 ve Meizu 15 Plus adıyla internete sızdırılan yeni seri çok agresif ekran tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Birbirinden farklı ve abartılı görseller olsa da son sızıntılar biraz daha gerçeğe yakın.

Yeni serinin üç çerçevesi çok ince kenarlara sahip. Alt çerçeve ise gerekli sensörler ve parmak izi okuyucu için biraz kalın tutulmuş. Yine de pazardaki pek çok modelden çok daha büyük bir ekran-kasa oranına sahip.

Ayrıca Bkz.iPhone X satış tahminleri düşüyor

Üst seviyeye hitap edeceği için donanımı da buna göre şekillenecek. Snapdragon 845 iddiaları olsa da Meizu bu tür bir ortaklığa hiç girmedi. Firma biraz daha maliyeti düşünerek hareket ediyor. Bu bakımdan Exynos 8895 veya daha eski Exynos 8890 yonga seti şaşırtıcı olmayacaktır.

Serinin birbirinden ne tür farkı olduğu şimdilik bilinmiyor. En yakın ihtimal orijinal modelde 6GB RAM/128GB depolama kapasitesi, Plus modelinde ise 8GB RAM/128GB kapasite olacağı yönünde. Orijinal model 450$, Plus modeli ise 530$-550$ civarında fiyat etiketine sahip olacak.

Özellikle memleketinde daha fazla varlık göstermeye çalışan Meizu, geçen yıl çift ekranlı Pro 7 serisi ile ilgi görmüştü. Meizu 15 serisi ise geçen yıldan daha fazla ses getirecek gibi. Firmanın 15. yılına özel olarak geliştirildiği ifade ediliyor. Serinin gelecek ay tanıtılıp Mart gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

• 8 gb ram, benim masaüstü bilgisayarımda var maşallah
  • Mi max 2 kullanıyorum. Meizu da keşke 6.5 inch telefon çıkarsa. Çerçevesiz olmasına gerek yok ekranı 2k olsun bataryası uzun gitsin yeter. Full hd 6.4 inch için yetersiz

• oyle baslik atiyosunuzki sanki kacak var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

8 gb ram, benim masaüstü bilgisayarımda var maşallah

Benim laptopta 32 GB ram var yeah
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

8 gb ram, benim masaüstü bilgisayarımda var maşallah

Benim laptopta 32 GB ram var yeah

Bizim sistemde 256 var nolmuş ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qooqie

Mi max 2 kullanıyorum. Meizu da keşke 6.5 inch telefon çıkarsa. Çerçevesiz olmasına gerek yok ekranı 2k olsun bataryası uzun gitsin yeter. Full hd 6.4 inch için yetersiz

Evde 40-50 Inc televizyonda full hd yeterli iken 6.4 inç telefonda nasıl yetersiz oluyor aklım almıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Mi max 2 kullanıyorum. Meizu da keşke 6.5 inch telefon çıkarsa. Çerçevesiz olmasına gerek yok ekranı 2k olsun bataryası uzun gitsin yeter. Full hd 6.4 inch için yetersiz

Evde 40-50 Inc televizyonda full hd yeterli iken 6.4 inç telefonda nasıl yetersiz oluyor aklım almıyor.

Televizyonla telefona baktığın mesafe bir mi? Evet bende Mi Max 2 kullanıyorum 6.44 inç için FHD yetersiz. Pixeller çok rahat seçiliyor ve keskinlik kaybı var. Ama. Onun dışında 5.2 inçe kadar FHD yeterli.

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    47 inç tv, full hd, bakma mesafem 3,5 metre minimum.
    6,4 inç telefon, full hd, bakma mesafem 35 santim.

mesafe onda biri, telefon boyutu onda biri olsa demek ki 4,7 inçe kadar kabul oluyor (misal).

mantıksız bir taraf yok.
  • quote:

quote:

Doğru 40 inç Tv de Full HD yeterli ise 6.4 inçte 360p çözünürlük bile fazla Boşuna Çözünürlük diye kasiyorlar

Hocam kaale almayın bu qooqie denen cahili. Kendisi QHD 2k ekranı qHD olan 960x540 ile karıştırıyor. Iphone 6 da s8 den daha iyi ekran olduğunu falan savunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

quote:

quote:

Televizyonla telefona baktığın mesafe bir mi? Evet bende Mi Max 2 kullanıyorum 6.44 inç için FHD yetersiz. Pixeller çok rahat seçiliyor ve keskinlik kaybı var. Ama. Onun dışında 5.2 inçe kadar FHD yeterli.

Keskinlik kaybı yaşamanızin sebebi çözünürlükden çok panel kalitesizliginden. Bende xiaomi kullanıyorum (nerdeyse her modeli elimden geçti) maalesef çok dandik panel kullanıyorlar. F/p olduğu için gözüme batmıyor. Bundan önce oneplus 5 vs birçok amoled kullandım, 6 inç lik huawei telefonlar elime geçti. hiçbirinde herhangi bir eksiklik hissetmedim. Kullanilan panel kaliteli , ozelliklede amoled ekran olursa full hd ekran 7 Inc bile olsa insanı tatmin eder. Lakin doymayan insan için 2k değil 4k bile yetmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

misafir geldiğinde tepsi niyetine üzerine çay koyup servis yapıyor musunuz o tabakla yada tepsiyle?
  • quote:

quote:

Ama hocam ona baktığımız mesafeyle buna baktığımız mesafe bir mi? Bir de 6.4 inç hocam 5.5 olsa anlarım da 6.4 te sıkıntı yaratır bence.
    Telefonu 5 metre öteden kullanıyorsun yani, bide panel kalitesi diyerek konuyu değiştirmiş. Xiaominin bütün telefonlarını kullansan ne olur. Bu ekrana 2k gider

• 18:9 ekran oranı, Samsung'un tamamen ticari politikalarla piyasaya soktuğu, teknolojik olarak insan hayatında yeri olmayan bir şey. İzlediğimiz videolar, filmler o formata uygun değil. Fotoğraflar da aynı şekilde. 5 inçlik bir telefonu 16:9 formatında çerçevesiz yapma şansları yok çünkü kasanın küçülmesi demek bataryanın da küçülmesi ve o telefonun en fazla öğleye kadar kullanılabilmesi demek. Kasanın küçülmemesi için alttan ve üstten incelttikleri yere ekran koyup ve aslında günlük hayatta insan hayatını kolaylaştırmak bir yana daha da zorlaştıracak ucube bir tasarım çıkarttılar ortaya. Ve bu tv kumandası gibi ucube tasarımın hiç yadırganmaması, insanoğlunun nasıl birer tüketim robotuna dönüştüğünün de bir göstergesi. Dikkat ettiyseniz Uzak doğuluların (Japonlar hariç çünkü onların teknolojik gelişimi tüketim çılgınlığından önceydi) insanlık kültürüne kattıkları bir değer yok. Okuduğumuz klasikler, izlediğimiz festival filmleri, müzikler, resimler heykeller... İnsan'a odaklı olmayan bir kültürün teknolojideki yansıması da böyle oluyor maalesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.