Şimdi Ara

AMD Ryzen 2 için ilk anakart mercek altında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD'nin Zen+ mimarisini kullanan yeni nesil masaüstü Ryzen işlemci ailesi yani Ryzen 2000 serisi için tanıtılan ilk anakart Gigabyte'dan geldi. Biz de bu videomuzda anakartı mercek altına aldık, detaylarına yakından baktık. 

• Reis gel artık özlettin kendini mobiliteye hasret kaldım.

• Siteyi tek başına ayakta tutan ADAM selamlar iyi çalışmalar...

• LAN portu hala 1GbE hızında mı? Yoksa 2018 de daha yaygın olarak 10 GbE görebilecekmiyiz?

• Babamın oğlu değil savunayım ama gerçekten samimi ve verdiği bilgilere sonuna kadar güvendiğim tek isim. Ne reklam adamı nede kullandığı ürünü öven biri bu zamana kadar takip ediyor ve taktir ediyorum.

Şaklaban gibi hahaha hihihi ürün tanıtmıyor adam gibi ciddiyet ile tanıtıyor. Sitede yok ki haber beğenme.

Çizgini bozma erdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 23 Ocak 2018; 10:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakemzsr

Siteyi tek başına ayakta tutan ADAM selamlar iyi çalışmalar...

Niye öyle dedinki bide adaşım Mesut var.
  • GEN2 usb 3.1 yok
  • x399 tabanlı tr4 platformu için herhangi bir guncelleme olucakmı bir bilgi aktarıldımı size?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doggymania -- 23 Ocak 2018; 18:40:37 >
  • quote:

Mesut Çevik'in hakkını yemeyelim hocam :)
  • Acaba birinci nesil ryzenler çalışacaktı vu anakartta

• quote:

Orijinalden alıntı: maniague

quote:

Mesut Çevik'in hakkını yemeyelim hocam :)

Alıntıları Göster
    Donanımhaber kullanıcılarına, yani ekmeğini veren adamlara vitaminsizler diyen Mesut mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 9 Nisan 2018; 17:38:33 >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    10 GbE bağlantı şu anda RJ45 soketi ile bakır kablolarla iletilebiliyor. Bu kart ve anakartlara örnekler ise şunlar:

PCI-E kartlar:
    Asus ROG AREION 10G (Cat6 kablo ile)
    ASUS XG-C100 (30 metreden kısa ise Cat5 kablo)
    Intel X540T2

Asus X99-E-10G WS Anakartında dahili RJ45 üzerinden 10GbE var.
    Synology NAS cihazlarının bazı modellerinde

Netgear, Asus v.s. gibi bazı üreticilerin de bunlarla uyumlu RJ45 bakır kablolar üzerinden 10GbE switch ürünleri var.

v.s. liste uzar gider.

Özetle Asus X99 chipsetli 3 yıl önceki anakarta bunu koyduysa neden mevcut güncel donanımlarda bunu görmeyelim?
  • Gigabyte x470 anakart vatanda listelendi

• Acaba b serisi anakartlar ne zaman listelenir , şu an b350 chipsetli bir anakart alıp ryzen 2 işlemciyi çıktığı gibi alıp takıp kullansak mantıklı mıdır ? Çünkü x470 chipsetli anakartla beraber ryzen 2'ler baya masraflı olacak , ryzen 2 için b serisi chipsetlerin çıkmasını çok uzun süre bekleriz gibi geliyor .
  • Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Dostum öyle bir terbiyesizliği olduğunu bilmiyordum Mesut'un, şimdi senden söyledikten sonra araştırdım, hiç beklemeyeceğim bir hareket. Yakışmamış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.