Şimdi Ara

BMW'den tartışmalı karar: Apple CarPlay yıllık 80 dolara sunulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Verge tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre BMW, kullanıcıların bir defaya mahsus ücret ödeyerek kullanabildikleri CarPlay'i önümüzdeki yıldan itibaren abonelik tabanlı bir hizmet olarak sunmayı planlıyor. BMW Kuzey Amerika teknoloji ürün müdürü Don Smith, otomobil üreticisinin gelecek yıldan başlayarak CarPlay'e erişim için yıllık 80 dolar talep edeceğini söyledi. Yeni BMW sahipleri için ise Apple CarPlay aboneliği ilk yıl ücretsiz olacak.

Ayrıca Bkz.Apple yapay zekalı akıllı diş fırçası satmaya başladı
    BMW halihazırda 2017 model ve daha yeni araçlarda bulunan CarPlay'i kullanmak isteyen sürücülerden 300 dolarlık bir yükseltme ücreti talep ediyor. Smith'e göre aboneliğe dayalı fiyatlandırma sistemine geçilmesi, BMW sahiplerine daha fazla esneklik sağlayacak. Kendisi bu durumun müşterilere cihazlarını değiştirme olanağı sunacağını düşünüyor. Yani bir süre sonra Android cihaza geçiş yapanlar boşuna o kadar para ödememiş olacaklar.

Apple CarPlay birçok araçta ücretsiz olarak sunuluyor

Smith her ne kadar Google Assistant'ın 2018'de yeni BMW modellerine geleceğini söylese de BMW halen Android Auto'yu desteklemiyor. Deneyimli yönetici ayrıca yıllık ücretin aslında leasing yoluyla ortalama uzunlukta araç kiralayanlar için de bir avantaj olduğunu söyledi. Yani ilk yıl bu hizmetin ücretsiz olduğunu düşünürsek sürücüler dört yılın sonunda toplam 240 dolar ödemiş olacaklar. Yani ceplerinden 300 dolardan daha az bir para çıkmış olacak.

Ayrıca Bkz.Yeni Nissan Leaf'in ön siparişleri 13.000'i geçti
    Elbette ki her dört yılda bir BMW değiştirmeyenler CarPlay hizmeti için uzun vadede önemli ölçüde bir ücret ödemiş olacaklar. Bunun yanında birçok otomobil şirketinin CarPlay'i ücretsiz standart bir özellik olarak sunduğunu belirtmek gerekir. BMW müşterilerden gelecek olumsuz geribildirimler sonrasında bu kararından dönebilir ancak bu konuda konuşmak için henüz erken. Gelişmelerin ne yönde ilerleyeceğini zaman gösterecek.

Apple CarPlay nedir?

Belirli araç modellerinde bulunan CarPlay, iPhone’unuzu araç içinde daha akıllı ve daha güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. CarPlay, aracınızı sürerken iPhone’unuz ile yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirmenize yardımcı olurken, bunları doğrudan aracınızın yerleşik ekranında gösterebiliyor.

Yani bu sayede dikkatinizi yoldan ayırmadan yol tarifi alabilir, arama yapabilir, mesaj alıp gönderebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey iPhone’unuzu aracınıza bağlamak. 

• Hocam amac daha cok kar etmek. Goruntude millet sevinir kullanmayacagim opsiyona para vermiyorum diye ama sonra gider kullanmak istedigine normalin 2 kati para verir. Tamamen pazarlama taktigi size ben istedigimi aliyorum gereksiz olanlara para odemiyorum hissiyatini vermek.

Kimse yanlis anlamasin bunu arabanin fiyatinin 3te biri kadar donanim ekletmis biri olarak soyluyorum. Su an olsa yapmam.
    Haklısın hocam da arkadaş öyle bir yazmış ki BMW dibine kadar haklı der gibi, herhalde kullanıcıyı düşünen bir sebep vardır deyip ötvye falan bağlamaya çalıştım da anlam veremedim. Fiat standart veriyor CarPlay'i, BMW bir yazılım için 300 dolar istiyor ya da senelik 80 dolar, ama sorsan istemediğin opsiyona para vermiyorsun.
  • "ulan bmw koydu bizim neyimiz eksik"- volkswagen

• Fiyatı biraz fazla olmuş sanki,yoksa aöyledikleri şey çok mantıklı ben bir sene kullanıcağım telefonun ek servisi için niye sınırsız açtırma parası vereyim ki.Ama 80 $ biraz fazla olmuş sanki.Eğer 35-40 dolar olursa ve cihaz değişimini yetkili servisler o ücrete dahil yaparsa düşünülebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Borusana gitsen android auto,car play gibi günümüz c segmenti araçlarında nerdeyse standart olacak özellik yok bile. Hala ufacık işlevsiz ekranla geziyor. Büyütmek istersen yine para tabiki.

• 5 serisi alıyorum, 500.000₺ veriyorum, apple carplay opsiyon ha? Ayıp be

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberi diger firmalar avuclarini kasiya kasiya okumustur.

Basta ac oglu ac Vag grubu

• quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

5 serisi alıyorum, 500.000₺ veriyorum, apple carplay opsiyon ha? Ayıp be

o kadar parayı veren 80 dolarıda verir diyorlar
  • Barni Moloztaş kullanıcısına yanıt
    Emin ol 70 yaşında 5 serisi alan amcamızında en büyük ihtiyacı Apple Car Play olur....

Biraz mantık!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Emin ol 70 yaşında 5 serisi alan amcamızında en büyük ihtiyacı Apple Car Play olur....

Biraz mantık!

Offff mantığa bak bee.

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorsan BMW'nin neden lego gibi opsiyon satışını yaptığını araştır öyle gel..

• Sattığı iPhone X'a hızlı şarj kablosu ve adaptörü koymayan bir firma Apple. BMW Apple CarPlay'i yıllık 80$ ücrete sunmuş çok mu?

• quote:

Bilmiyorsan BMW'nin neden lego gibi opsiyon satışını yaptığını araştır öyle gel..

Neden? Türkiye'de ötvden dolayı her şeyi opsiyon yapıyorlar da Almanya'da sebep ne? Ve bu sebebin 70 yaşında olmakla ilgisi ne?
    80 küsür yaşındaki anneannem Whatsapp'tan falan fotoğraflarımıza bakabilmek için akıllı telefon istiyor sen 70 yaşındaki adam ne yapsın CarPlay'i diyorsun.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Ohooooo... sen olayın farkında değilsin ki..

Ne ötvsi, ne kdvsi, ne anneannesi?

BMW'de durum bu.. İsteyen istediği opsiyonları alır, kullanmayacağı opsiyona para vermez.

Bir tek Türkiye'de Borusan sağolsun, gereksizlik abidesi paketlerle ve insanları hazır otomobil satışına mahkum ederek sattığı için tüm dünyada öyle sanan arkadaşlar var. Dolayısıyla 300$ verip tamamen açtırmak yerine ihtiyacın yoksa ya da ileride Android'e geçersin diye yıllık 80$ verilsin demiş adam.

500.000₺ para vereceksin, yıllık 80$'ı düşüneceksin.. bu da bize özgü bir anlayış maalesef..

• Apple'ın adına yakışır. Boşuna kapitalizmde master yapmadı bu şirket.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Neden? Türkiye'de ötvden dolayı her şeyi opsiyon yapıyorlar da Almanya'da sebep ne? Ve bu sebebin 70 yaşında olmakla ilgisi ne?
    80 küsür yaşındaki anneannem Whatsapp'tan falan fotoğraflarımıza bakabilmek için akıllı telefon istiyor sen 70 yaşındaki adam ne yapsın CarPlay'i diyorsun.

Hocam amac daha cok kar etmek. Goruntude millet sevinir kullanmayacagim opsiyona para vermiyorum diye ama sonra gider kullanmak istedigine normalin 2 kati para verir. Tamamen pazarlama taktigi size ben istedigimi aliyorum gereksiz olanlara para odemiyorum hissiyatini vermek.

Kimse yanlis anlamasin bunu arabanin fiyatinin 3te biri kadar donanim ekletmis biri olarak soyluyorum. Su an olsa yapmam.

• Dusunsenize bu sistemin oturdugunu ay milyonlarca dolar akar firmaya ama sorsan tamamen musteri odakli yapmislardir. Hep bizi sevdiklerinden

• Daha önce bu kadar saçma bir fikir görmemiştim. İnsanlar yıllık 80 dolar bayılacağına, BMW'den başka bir markaya geçiş yaparak bunu tekrar bedavaya getirebiliyorlar. Bence de büyük esneklik.

• beyler bu araç sadece türkiye de o kadar pahalı, diğer ülkelerde fiyatı gayet yerinde o nedenle kimse ne oluyor yahu falan demeyecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omo Apple ağbiyyyyyyy :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Hocam amac daha cok kar etmek. Goruntude millet sevinir kullanmayacagim opsiyona para vermiyorum diye ama sonra gider kullanmak istedigine normalin 2 kati para verir. Tamamen pazarlama taktigi size ben istedigimi aliyorum gereksiz olanlara para odemiyorum hissiyatini vermek.

Haklısın hocam da arkadaş öyle bir yazmış ki BMW dibine kadar haklı der gibi, herhalde kullanıcıyı düşünen bir sebep vardır deyip ötvye falan bağlamaya çalıştım da anlam veremedim. Fiat standart veriyor CarPlay'i, BMW bir yazılım için 300 dolar istiyor ya da senelik 80 dolar, ama sorsan istemediğin opsiyona para vermiyorsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.