Şimdi Ara

Pistten çıkan Pegasus uçağı vinçlerle kayalıklardan çıkarıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trabzon Havalimanı’na gerçekleştirdiği sefer esnasında iniş yaptıktan hemen sonra henüz tam olarak belirlenemeyen bir neden ile yeniden ivmelenen motor nedeni ile pistten çıkan ve kayalıklara kayarak korku dolu anlar yaşanmasına neden olan uçak için bugün 24 saatliğine uçuşa kapatılan Trabzon Havalimanı’nda çalışma yapıldı.

Boeing 737 tipi uçak, düştüğü yamaçtan vinçlerle çekilerek en az hasarla kurtarılmaya çalışıldı. Sırf bu çalışma için kente getirilen 300 ve 500 ton kapasiteye sahip iki ayrı vinç görev yaptı. Kurtarma çalışma öncesinde vinçler uçağı yerinden küçük bir pay kaldırdı ve tekrar yavaşça yerine bırakıldı. Halatların test edilmesi adına yapıldığı belirtilen bu işlemin ardından uçak tamamen kaldırılarak piste getirildi.

Çıkarılma maliyeti 600 bin lirayı geçti

Herhangi bir kaza olmadan tek parça haline güvenli bir bölgeye getirilen uçakta öncelikle yakıt boşaltılacak. Sonrasında yolcuların eşyaları ve bagajdaki tüm kargolar görevliler tarafından alınacak, uçak da incelemelerin yapılması için hangara çekilecek. Uçağın bulunduğy yerden çıkarılması maliyetinin 600 bin lirayı aştığı ifade ediliyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Teşekkürler Ahmet HABER
  • O gün de demiştim yine diyorum şoför arızası bu. Sazan ın biri çıkıp yine şoför değil pilot o diyecek . Diğer sazanlar da verecek odunu verecek odunu.

• Ortaya çıktı zaten pilotun yanlış düğmeye basması sonucu olduğu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Pegasus yatsın kalksın yurtiçinde böyle bir kaza olduğuna şükretsin. Yurtdışında olsa kesin parçalara ayırırlardı.
  • pegasus şirketiyle alakası ne onu anlamıyorum kaza olmuş olabilir insan kullanıyor sonuçta bu aleti her şeye pegasusa yükleniyorsunuz pegasus olmasa nasıl uçacaksınız 200 liraya yurt dışına thy ile bi zeytin bi liköre 600 lira verirsiniz sonra vatandaşı anlamakta gerçekten güç ülke komple cahil diye çıglık atasım geliyor
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Kaza ile ilgili değil ama pegasus nerde THY den ucuz? Ucuz falan değil daha pahalı atlas jet biraz ucuz.

• hayatında hiç uçmadın herhalde pegasus la thy yi kıyaslıyosan herhalde at arabası ile seyehat ediyorsun thy 700 se pegasus 200 dür bu nası kafa çıldıracagım ya
    Yoo sürekli uçarım ama uçakla hayali değil. Mesela 3 ağustos 3 Eylül bileti aldım 4 kişi 1450 euro atlas jet THY 1650 pegasus 2000 den fazla.

Bilet baktığım siteyi de ekleyim kendin bakabilirsin.

https://www.momondo.nl

• Herhalde uçak pert olmuştur. Epey bir kullanılamaz. Hasar kaydından satılmaz da... :))))

• sen daha nasıl bilet alınır onu bilmiyorsunki bunun yerine iniş yaptıgın yeri izmir yada ankara seçersin 250 liraya amsterdamdan turkyieye gelirsin ordanda trabzona uçarsın 200 300 liraya ettimi sana 150 euro valla sana seyahat etme dersi vermek lazım bu şekilde daha çok para ödersin
    Hahaha utanıp ortadan kaybolacagina hala geveliyorsun. Zamane çocukları çok yüzsüz oldu.

• müzelik diye orada bıraksalar iyiydi 600 bin tl ne yaa.. 100 bin tl üstünü toprakla örtülürdü :D :D

• Sana gayet mantikli bi cevap verdim 2200 euro yerine 200 euroya trabzona gitme yolu ama kapasiten bunu bu sekilde algiliyosa 2200 euro vermeye devam et thy ye surekli uctugun belli 2200 euro verdiginden

Keyif bende seni ilgilendirir mi? Mesele pegasus un thy den çok ucuz olduğunu iddia ediyordun o konuda bir gelişme varmı? Oyuncak maketimi ucuz yiksa?

• Tamam soyledim iste trabzon seferi icin uygun olmayabilir bu ama diger sehirler icin bu sekilde neden cahilliginizi hala bastiriyorsunuz

Klavye elinde o küçük beyninden ağzına geleni yazıyorsun. İddia ettiğin şeyi ispatlamakla yükümlüsün. Gördüğün gibi ben iddia ettiğim şeyi ispatladım sende söylediğin şeyi ispatla ciddiye alayım seni. Yoksa burda o küçük beyinle sabaha kadar saçmalar durursun. Hadi iyi gecelrr

Seni ciddiye alıp cevap vermekte hata aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 18 Ocak 2018; 23:46:32 >
  • Pistten çıkan Pegasus uçağı vinçlerle kayalıklardan çıkarıldı

ya savundugun şey pegasusun zaten hitap ettiği kesime aykırı adamlar ucuz seyahat politikasındalar hala turkish airlines le yarıştırıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

O gün de demiştim yine diyorum şoför arızası bu. Sazan ın biri çıkıp yine şoför değil pilot o diyecek . Diğer sazanlar da verecek odunu verecek odunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 19 Ocak 2018; 0:4:36 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.