Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ]Formattan sonra bilgisayar yavaşladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
7.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim bilgisayarı oyun olarak düşünün. Sürekli drop yiyorum yani 3 saniyelik 5 saniyelik geçiyor ama 5 saniye de bir 3 saniyelik drop yiyorum nedeni ne olabilir yazıyı yazarken bile zorlandım. Mesela bilgisayarı açtım oyunlar klasörüne giricem donuyor 5 saniye falan sonra giriyor (bazen yanıt vermiyor diyor). Ama imleçi hareket ettirebiliyorum. Ağzımın tadıyla bi oyun oynayamıyorum. Sorun ne olabilir acaba? Teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
    İşlemci: İntel Celeron CPU 1000M 1.80 GHz X64 bit
    RAM : 4 GB
    İşletim sistemi: Windows 10
    Harici ekran kartı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirhan3878 -- 19 Ocak 2018; 20:45:51 >

• windows olay günlükleri bölümünden sistem kısmını inceleyin drop olan saatlerde hata varmı bakın. Hata numarasına gore googledan arama yapın...Buyuk ihtimal sistem dosyalarınızda bozulma vardır . Yada yükleme esnasında kurulum hatalı gerçeklesmiştir.
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Sistem bölümü hangisi acaba? Eğer mümkünse resimli anlatım yaparsanız sevinirim.
  • emirhan3878 kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=MfPrOg_V63s
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Sistemde drop olayları ile ilgili olaylar gözükmüyor. Ama gözüme WLAN-AutoConfig, DNS Client Events gibi şeyler çarptı. Zaten internet sorunları yaşıyorum. İlgisi olabilir mi aca[ÇÖZÜLDÜ]Formattan sonra bilgisayar yavaşladıba?
    etkisi vardır internet bağlantını kaybediyorsun
    sadece şunları onerebilirim.

program ekle kaldırda wifi ile ilgili uygulamalar var ise onu kaldırman.

https://www.iobit.com/en/driver-booster.php programını kurum driver guncelemesı yapman

dns ayarını 8.8.8.8 8.8.4.4 yapman

birde kanal ayarı yap modem ayarlarına gırıp frekans ayarı yapacaksın örnegin 2 yap
  • Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar bilgisayarcı formattan sonra driverları güncelledim demişti, güncellememiş. Driverları güncelleyince kendine geldi bilgisayar. Çok sağolun iyi ki varsınız.
    [KONU KİLİT]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.