Şimdi Ara

Motorola'dan akıllı telefonları için klavye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modüler telefon tasarımı pek çok firmanın denediği ama istediğini bulamayınca kısa sürede çıktığı bir alan. Lenovo çatısı altında faaliyetlerine tam gaz devam eden Motorola ise Moto Mod konseptiyle telefonlarına yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Bu videomuzda şirketin yeni modlarından fiziksel klavyeye göz atıyoruz. 

• bu işin babası da ericsson dur.
  • Kullanımı çok zor duruyor. N97 de böyleydi ve zor kullanılıyordu :D

• m.can123 kullanıcısına yanıt
    en iyisi de Nokia N900'dür. keza kendisi cep bilgisayarı olduğundan o cihaz için bir gereksinimdi.
  • Sirf klavye olayi yuzunden daha hala priv kullanirim

• Fikir iyi de, kullanılabilirlik açısından tuşlar sertse sıkıntı.. :/

• 80-100 dolar daha ekle Jumper, Yepo gibi bir Dizüstü almak daha mantıklı olur. Fiyatı gayet yüksek bana göre.

Şu Modların fiyatı uygun olmadıktan sonra hiçbir cazibesi kalmıyor ne yazıkki...

• N97 değil mi o :D

• Swiftkey yüklü bir sanal klavye ile bundan daha hızlı yazı yazılacağına eminim

• Motorola bence bir tel. firmasi olarak cok bos islerle ugrasiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyi kendi telefonları yerine her telefonda kullanılabilir olarak sunsa satışlarını her türlü katlardı bu firmaların sadece kendi telefonları için üretim yapması saçmalığın daniskası gören de çok satış yapıyor sanacak :D

• Klavye takılı iken klavye açılmadan fotoğraf çekilememesi kötü, ayrıca benim gibi iri elleri olan insanlar için biraz ufak duruyor ekrandan yazması daha pratik olabilir.

• Eskiden tuşlu telefonlarda da bu moda olmuştu. Ama akıllı telefonlar için pek anlamlı değil bence.

• Gereksiz.

• gereksiz olmuş bence swiftkey klavye yüklü bir cihazda daha az tuşa basarak daha hızlı ve uzun keleimler yazmak varken ne diye bi kelime yazmak için her tuşa basmam gereksin ki şimdiki ekran klavyeleri bukadar gelişmiş ve kelime tahmini konusunda ilerlemişken böyle bişeye gerek yok bence. ben zamanında sharp firmasının amerikadaki T-Mobile için çıkardığı Sidekick isimli telefonundan almıştım ondada böyle bi klavye vardı ama telefonun bi ucundan ittirince klavye şak diye sustalı gibi açılıyordu hemen bunda Erdi bey'in kalavyeyi açmak için nekadar zorlandığını görebiliyoruz.Motorola'dan akıllı telefonları için klavye

• Tam takoza çevirmiş telefonu. Girişiniz bana şunu hatırlattı :-Dhttps://youtu.be/-3rz4LQmRHM?t=6

• BACK <====
    to the FUTURE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 17 Ocak 2018; 9:6:21 >
  • bana maziyi hatırlattı N97 vardı umutlarla çıktı ama çok kötüydü
    Ahh ahh yaşlandık be
  • quote:

Orijinalden alıntı: eticin16

gereksiz olmuş bence swiftkey klavye yüklü bir cihazda daha az tuşa basarak daha hızlı ve uzun keleimler yazmak varken ne diye bi kelime yazmak için her tuşa basmam gereksin ki şimdiki ekran klavyeleri bukadar gelişmiş ve kelime tahmini konusunda ilerlemişken böyle bişeye gerek yok bence. ben zamanında sharp firmasının amerikadaki T-Mobile için çıkardığı Sidekick isimli telefonundan almıştım ondada böyle bi klavye vardı ama telefonun bi ucundan ittirince klavye şak diye sustalı gibi açılıyordu hemen bunda Erdi bey'in kalavyeyi açmak için nekadar zorlandığını görebiliyoruz.Motorola'dan akıllı telefonları için klavye

fiziksel klavyeler senin düşünemediğin bir amaç için üretiliyorlar. Hızlı yazmak için değil. Bu sanallık ve banellikten kurtulmak isteyen tuşlara dokunmak isteyen ve hızdan feragat etmeye hazır analog işlevselliği sevenler için üretiliyor. Teknoloji her zaman hız demek değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Orijinalden alıntı: eticin16

gereksiz olmuş bence swiftkey klavye yüklü bir cihazda daha az tuşa basarak daha hızlı ve uzun keleimler yazmak varken ne diye bi kelime yazmak için her tuşa basmam gereksin ki şimdiki ekran klavyeleri bukadar gelişmiş ve kelime tahmini konusunda ilerlemişken böyle bişeye gerek yok bence. ben zamanında sharp firmasının amerikadaki T-Mobile için çıkardığı Sidekick isimli telefonundan almıştım ondada böyle bi klavye vardı ama telefonun bi ucundan ittirince klavye şak diye sustalı gibi açılıyordu hemen bunda Erdi bey'in kalavyeyi açmak için nekadar zorlandığını görebiliyoruz.Motorola'dan akıllı telefonları için klavye

fiziksel klavyeler senin düşünemediğin bir amaç için üretiliyorlar. Hızlı yazmak için değil. Bu sanallık ve banellikten kurtulmak isteyen tuşlara dokunmak isteyen ve hızdan feragat etmeye hazır analog işlevselliği sevenler için üretiliyor. Teknoloji her zaman hız demek değildir.

merhaba hocam bi tartışma başlatmak amacında değilim fakat herkez sizin gibi düşünmeyebilir, sizin gibi düşünenlerin sayısı azdır.siz demişsiniz ki ''fiziksel klavyeler senin düşünemediğin bir amaç için üretiliyorlar'' benim düşünemediğim değilde benim düşündüğüm ama anlam veremediğim bişey bu,bu ürün bi kitap değil ki kitaba aşık olan insanlar hep derler ya kitabı elinde tutmak onun kokusunu duymak sayfalarını hissetmek okuma alışkanlığına başka bir boyut katıyor sanal bişeyden kitap okumak o ruhu öldürüyor diye. ama bu öyel bişey değil, biz bu cihazları gün içinde işlerimizi hemen halletmek yada belkide kız arkadaşımız, eşimiz, dostumuz ile mesajlaşmak için kullanıyoruz kim ister ki kolay bir şekilde mesaj yazmak varken zorlanarak yada ağar aksak mesaj yazmayı, ayrıca teknoloji herzaman hız demek değildir demişsiniz eğer yeni bi ürün çıkarıyorsan ve bunu insanların beğenisine sunuyorsan eskinin üstüne bişey koyup piyasaya sürmen lazım ki tamam bu olmuş denilsin, bu klavyede eskinin üstüne konulan ne var sizce hem telefonu kabalaştırmış hem kullanımı zor bide zaman kaybı yaratmış,tekrardan amerikayı keşvetmeye gerek yok eskiden yapılmış ve daha geliştirilip modernleştirilmiş bişeyi tekrardan eskiye döndürüp belkide klavyeye dokunmak isteyenler eskiyi yad etmek istiyenler bu klavyeyi alır demek bence abesle iştigal olur,ayrıca teknoloji demek evet hız demek yenilik demek hep ileriye gitmek geliştirmek demek eğer geriye doğru gidiyorsak oana teknoloji denmiyor nostalji deniyor. saygılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.