Şimdi Ara

Trabzon’da pistten çıkan Pegasus uçağının korkutucu drone görüntüleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
5.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pegasus Havayolları’na ait PC8622 sefer numaralı Boeing 737-800 yolcu uçağı, Ankara - Trabzon seferini yaptığı esnada korkutucu bir kazaya karıştı. Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı esnada pistten çıkan uçakta 168 kişi vardı. Kaza sonrası 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi, yaralanma olmadan uçaktan tahliye edilmiş.

Olayın sadece maddi hasarla neticelenmiş olması bir nebze teselli olsa da sabah saatlerinde drone ile çekilen görüntüler, işin korkutucu yanını gözler önüne seriyor. Denizin kenarında yer alan pistten çıkan uçakta yer alanlar sızan benzin kokusu nedeni ile yangın endişesi yaşadı. Uçak belki 15-20 metre daha gitmiş olsa denize uçmuş olacaktı.

Kaza sonrasında bir süre hava trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı’na yapılan seferler de iptal edildi. Trabzon’da 2 bin 500 metre olan pistin 3 bin metreye çıkarılması ve ikinci bir pist yapılması yıllardır konuşulan konulardan biri ancak arazinin uygun olmayışı bu durumun önündeki en büyük engel. Ayrıca Kasım ayında pist bir ay boyunca bakıma alınmıştı. 

Kazadan korku dolu görüntüler drone ile çekilmiş.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Trabzon’da pistten çıkan Pegasus uçağının drone görüntüleri

• Yere cakilmamis pistten çıkmış en kötü denize giderlerdi abartılacak birşey yok videolara baktım son nefesini verecek kadar korkmuş millet havada olsalar anlarım.

• Çok geçmiş olsun. Neden donanimhaber kaza haberlerine yer veriyor anlamis degilim ?

• Şoför arızası mi acaba TV de gördüm millet indikten sonra yavaslayacagina hızlandık dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Şoför arızası mi acaba TV de gördüm millet indikten sonra yavaslayacagina hızlandık dediler.

Pilottur o, şoför olsa duramazsın tabi.
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Pilot ne yav bişey leri sürenler şoför degilmiydi? At eşek deve kamyon tren uçak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 14 Ocak 2018; 11:47:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: l4her0

Çok geçmiş olsun. Neden donanimhaber kaza haberlerine yer veriyor anlamis degilim ?

Drone ile çekilmiş görüntüleri olduğu için olabilir mi? Hani droneların artık günlük hayatta daha sık kullanılmaya başlaması falan? Başlığı tam okuduğuna emin misin?

Yahu insanlarımız neden düşünmeden yargıya varıyor artık? Sırf giydirmek için aptalca yorum yapmanın manası nedir yani?
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Haha DonanımHaber bu zaten dalga geçmek için yazdığım yazıya hangi sazan atlayacak diye beklerken gelen andinlatici cevap en popüler yazıya dönüştü.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Yere cakilmamis pistten çıkmış en kötü denize giderlerdi abartılacak birşey yok videolara baktım son nefesini verecek kadar korkmuş millet havada olsalar anlarım.

O an sen orda olsan, sende panik olurdun bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • uçak biraz sert iniş yapsa hemen sımsıkı koltuğunu tutup kulhuallah okumaya başlayan tiplerin bu kaza için abartılacak birşey yok demesi komik
  • quote:

Yere cakilmamis pistten çıkmış en kötü denize giderlerdi abartılacak birşey yok videolara baktım son nefesini verecek kadar korkmuş millet havada olsalar anlarım.

Doğru yani korkacak bişey yok, her gün millet uçağa binip böyle kazalar atlatıyor.

Milletin alışması lazım neden hâlâ panikliyorlar anlamıyorum.

• Bize her yer Trabzon demenin bir başka şekli mi bu hayırdır?

• uçak pistten çıkabilirde çıktığı anda denize uçma ihtimali çok fazla bu nasıl havaalanı lan böyle yapan angutun kafasına edeyim denizi doldur o zaman daha fazla ki böyle bir durumda pilot durumu kurtarabilsin pistin yanında boş alan yok yav amanormaldir bizim memleketde ne düzgün yapılmış ki bu yapılsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

quote:

O an sen orda olsan, sende panik olurdun bence

Yok oturur milletin birbirini ezip çıkmasını beklerdim en son ben çıkardım. Camdan gözüküyor zaten pistten çıktığı niye panik olayım havadayken motorlar mi durdu sanki.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Tabi canım bir şey olsa load game derler devam ederlerdi ne olacak ki

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Doğru yani korkacak bişey yok, her gün millet uçağa binip böyle kazalar atlatıyor.

Milletin alışması lazım neden hâlâ panikliyorlar anlamıyorum.

Yerde heleki toprak üstünde duran bir uçak pistten cikti diye panik yapıp kapiya zorla gitmeye çalışıp biribirimizi ezmek suretiyle öldürmek daha mı güzel hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 14 Ocak 2018; 12:15:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami-sama

Tabi canım bir şey olsa load game derler devam ederlerdi ne olacak ki

Sivri zekalı kardeşim kaç kez yazıcam uçak pistten çıkıp toprak zemine oturmuş yangın çıkmamış panik yapıp biribirimizi ezip uçaktan çıkmak daha mı mantıklı. Sizi anlamiyorum demek deprem olsa beşinci kattan aşağı da atlarsiniz siz.

• DonanımHaber oldu sana kazahaber.

• Müsterih olun, Pegasus o uçakla bir haftaya uçuşlara başlar tekrardan.

• Gecmis olsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.