Şimdi Ara

ABD ve Kanada’da Samsung telefonlarının FM yongası aktif hale gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Türkiye de dahil pek çok ülkede yıllardır akıllı telefonların FM yongası ile geldiğini ancak vergilendirme gibi bazı nedenlerle pasif durumda kaldığını görüyoruz. Bununla birlikte tabu yavaş yavaş yıkılmaya başlıyor.

FM radyo yeniden gündemde

Firmanın yerel radyo dinleme platformu NextRadio ile yaptığı ortaklık kapsamında ABD ve Kanada pazarında satılacak tüm Samsung akıllı telefonlarında FM yongası aktif olacak.

NextRadio platformu telefonunuzdaki FM yongası ile entegre çalışan bir uygulama. Yonga üzerinden mevcut tüm yerel radyolara erişebilen uygulama bunları dinlemenizi sağlıyor. Ayrıca radyolar ile ilgili çeşitli çalma listesi gibi bilgileri de internet üzerinden kullanıcıya sağlıyor.

Ayrıca Bkz.iPhone 6 Plus sahipleri pil değişimi için beklemek zorunda

FM yongası aktif olmayan telefonlarda ise canlı yayın yapan yerel radyolara ulaşarak dinlemenizi sağlıyor. NextRadio benzerlerine göre çok daha az veri ve enerji harcıyor. Bu bakımdan popüler.

Diğer taraftan FM radyolar artık popüler değil ve her şeyi internet üzerinden dinliyoruz. Ne var ki internetin kesildiği felaket durumlarında FM radyo büyük önem taşıyor. Geçen yıl kasırga felaketi sonrasında iPhone modellerinde FM radyonun aktif edilmesi için federal haberleşme komisyonu çağrı yapmış ancak kabul görmemişti.

Samsung’un haricinde geçen Ağustos ayında LG de NextRadio ile ortaklık yaptı. 2013 yılında da Sprint operatörü bir iş birliğine gitmişti. Bu üç markanın telefonları ABD’de FM yongası aktif olarak satılıyor. 

• Sırf bu gibi şeylerden sebep Exynos olanların önünü kestiler. Eğer SD olan modellerin FM radyoları açılıp Exynos'lularınkileri açmazlarsa diğer ülkelerde çok canı yanar Samsung'un...

• Ek vergi dediginu trt ise tum telefonlardan aliniyor haberiniz olsun.akilli telefonlarda tv radto izleniyor diye devlet hepsine ekledi

Ayrica ben samsung'da fm radyo yok diye biliyorum.sony'lerin hepsinde var mesela

Hem telefonlarin sarjlari radyoyu internetten dinletecek kadar iyi dayanmıyor.o yuzden bence durmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 14 Ocak 2018; 0:40:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf bu fm radyo olayı yüzünden asus aldım.

Kullanıyorum çok güzel oluyor iyi bir kolaylık.

Özellikle hareket halindeyken netteki snlik kopmalardan etkilenmemesi, neti yavaşlatmaması gibi etkilerden iyi oluyor.

İnternet olmayan dağ bayırda falanda çok daha fazla işlevsel oluyor.

Operatörüm sınırsız internet verdi son bir yıldır çekimin zayıf olduğu yer harici pek fm radyo kullanmaz oldum ama işlevselliği yine harika.

Aslında uhf ve ya dvbt gibi frekans alıcı bile olmalı bence de nerede.

4 bin tl fiyat çekmek kolayı işin. O paranın yanında Devletin alacağı 3 kuruş vergiyi bahane edip fonksiyon kapatmak işin rezilliği.

Sadece nete bağlı uygulamalara mahkumiyetten ayrılmalıyız biraz.

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Mesela Samsung s8 serisinin Amerika da fm radyosunu açsın bizim tarafta da exynos olanların video da 4k 60 fsp özelliğini açsın. Böyle olursa ben sesimi çıkarmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Mesela Samsung s8 serisinin Amerika da fm radyosunu açsın bizim tarafta da exynos olanların video da 4k 60 fsp özelliğini açsın. Böyle olursa ben sesimi çıkarmam.

Zor ama bakalım

• Zaten bizde bir vergi avantajı kalmadı artık açık olması lazım tüm telefonlarda.

• Umarım bizde de aktif olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

Ek vergi dediginu trt ise tum telefonlardan aliniyor haberiniz olsun.akilli telefonlarda tv radto izleniyor diye devlet hepsine ekledi

Ayrica ben samsung'da fm radyo yok diye biliyorum.sony'lerin hepsinde var mesela

Hem telefonlarin sarjlari radyoyu internetten dinletecek kadar iyi dayanmıyor.o yuzden bence durmali

Sony'nin yeni modellerinde (XZ1) FM Radyo yok.
  • 4k 60fps desteği yok Xda'daki kamera modu konusunda 38fps'de tıkandığı yazıyor. Ayrıca radyonun Exynos modellere gelmesini beklemeyin çünkü donanımsal destek yok. Qualcomm'da donanımsal destek var yazılımsal olarak yok. Hatta Apple'a bile kasırga muhabbetinde FM radyoyu aç demişlerdi çünkü onda da Qualcomm modem var donanımsal destek sunuyor yani

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    va va
  • Benim galaxy a7 2016 da var fm radyo. Exynos işlemci hemde

• Radyo olsada olmasada trt bandrolünü langırt diye hepsine yapıştırıyorlar açın bari millet kullansın. Trt haracını peşin ödüyoz.

• https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/exynos-version-fm-radio-t3599018

He la he @tctstcts

@karakteristik61 onda olabilir ama onda olması üst seviye versiyonlarda olacağı anlamına gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 14 Ocak 2018; 15:13:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.