Şimdi Ara

Killer 1550 Wireless dünyanın en hızlı 2x2 WiFi AC ağ adaptörü oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Oyun dünyasında Killer adındaki ağ adaptörleri ile tanınan Rivet Networks, bu kez rakibi Intel ile iş birliğine giderek önemli bir ürüne imza attı. Killer 1550 Wireless adlı ürün dünyanın en hızlı 2x2 WiFi AC ağ adaptörü ünvanını elde etti.

Killer 1550 Wireless özellikleri

Killer 1550 Wireless özellikleri arasında 160MHz desteği yer alıyor ve böylece 1.73Gbps hızlara ulaşmayı başarıyor. Firma piyasadaki rakiplerine göre iki kat daha hızlı WiFi olanağı sunduğunu belirtiyor.

Killer 1550 Wireless ürünü 802.11ac Wave 2 olarak adlandırılan yeni nesil WiFi AC teknolojilerini benimsiyor. 160MHz desteği, 2x2 anten dizilimi gibi özellikler bunlar arasında. Ayrıca Blueooth 5.0 teknolojisi de mevcut.

Ayrıca Bkz.Lenovo X1 Carbon altı yaşında

Çevrim içi oyunlarda yüksek hızlar büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak için hız unsurlarının yanı sıra yönlendirme de gerekiyor. Adaptör bağlandığı yönlendirici ile iletişime geçerek konumunu paylaşıyor ve böylece sinyallerin daha doğrusal bir şekilde kendisine gönderilmesini sağlıyor.

Diğer taraftan adaptör hangi uygulamaların WiFi kullandığını tespit ediyor ve hayati önem taşıyanları öne çıkararak en iyi hızı almasını sağlıyor. Daha az önemli uygulamalar ise daha düşük bant genişliğinden faydalanıyor.

Killer DoubleShot Pro ise adaptörün dışına çıkıyor ve Killer Ethernet bağlantısını da takip ediyor. Hangisinde bant genişliği daha fazla olursa ağır yükleri buraya yönlendiriyor ve hızı düşürmemeye çalışıyor. Killer 1550 Wireless şimdiden pek çok üründe yer almaya başladı.

• Çevrimiçi oyunlarda yüksek hızlar önem taşıyor derken neyi kastettiniz anlayamadım. Zira 1,73Gbps gibi bir hızda internetimiz yokken ve genel olarak 25mbit i baz alabilecekken bu hızdan ötesindeki bağlantı aslında hız açısından zaten bize getirili değil ki?! Bu tip oyunlarda önemli olan zaten stabil bir bağlantı. Yani gecikme olmaması, paket kaybı yaşanmaması durumları. Elbette min bir hız belirlenebilir çünkü transfer edilen bir data var ortada.

Neyse biraz fazla takılmış olabilirim ama ardından gelen konum bilgisi ve yönlendirme olayı kesinlikle ilgi çekici. Kastettiğim stabil bağlantı için önemli bir adım ama ayrıntı olarak bu yönlendiricilerin özel olup olmadığını merak ediyorum. Yani her yönlendirici bu şekilde iletime imkan veriyor mu?

• Benim bile internetim 1 Gbit... ama yine de etkisi olacaktır tabi.

• 1 gbit kablolu bile fazla internetimiz 50mbit hadi gittin 100mbit aldın yine gereksiz.ha dersenizki ben kendim bilgisayarlarım arası özel ağ kurucam dosya transferi yapacam . ona bile gereksiz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

1 gbit kablolu bile fazla internetimiz 50mbit hadi gittin 100mbit aldın yine gereksiz.ha dersenizki ben kendim bilgisayarlarım arası özel ağ kurucam dosya transferi yapacam . ona bile gereksiz bence

Tamam siz 50'lik kullanın.

Başkalarına karışmayın.

Büyük boyutlu oyun oynayan insanlar sizin gereksiz demeniz yüzünden düşük hıza maruz kalmak zorunda mı?

Hangi bilginize güvenip bu yorumları yapıyorsunuz? Bu cesaret nereden geliyor?

kardeşim türkiyede en hızlı internet 250 mbit onuda ancak kurumlar felan alıyor. 1.750 mbit kartı napıcan onu merak ettim. bi açıklada bilelim

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    superonline 1000Mbps paketi kimlere satıyor boş boş duruyorlar mı sanıyorsun? senin gibi dar görüşlüler sayesinde gigabit paket 1000TL kaldı...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1 gbit kablolu bile fazla internetimiz 50mbit hadi gittin 100mbit aldın yine gereksiz.ha dersenizki ben kendim bilgisayarlarım arası özel ağ kurucam dosya transferi yapacam . ona bile gereksiz bence

Tamam siz 50'lik kullanın.

Başkalarına karışmayın.

Büyük boyutlu oyun oynayan insanlar sizin gereksiz demeniz yüzünden düşük hıza maruz kalmak zorunda mı?

Hangi bilginize güvenip bu yorumları yapıyorsunuz? Bu cesaret nereden geliyor?

kardeşim türkiyede en hızlı internet 250 mbit onuda ancak kurumlar felan alıyor. 1.750 mbit kartı napıcan onu merak ettim. bi açıklada bilelim

Bizdeki pc lerde gigabit ethernet yok mu?

10/100/1000 ?

var tabiki ama 1gbit veri alamıyorsun. aldığın veri internet bağlantın kadar .ttnet 8mbit 16mbit 24mbit veya 50 var sanırım. süperonlinede 100mbit var. kablonette 100mbit var bunlar en üst sınır bide. şu an araştırma yapılsa ülkemizde en çok kullanılan internet 25mbit olabilir belkide daha altı

dabi dabi öyledir... SOLNet seni muhatap bile almamış heralde fiber abonesi olamayınca saçma sapan iddialarda bulunuyorsun... adamlar aylık 1000TL ücretli abonelik satıyor... izin verde hıza özel hat çeksin... ne bekledin tek tip fiber kablo ile gigabit ve 100mbps abonelik satsın? maliyet olarak 1000TL etmez tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

dabi dabi öyledir... SOLNet seni muhatap bile almamış heralde fiber abonesi olamayınca saçma sapan iddialarda bulunuyorsun... adamlar aylık 1000TL ücretli abonelik satıyor... izin verde hıza özel hat çeksin... ne bekledin tek tip fiber kablo ile gigabit ve 100mbps abonelik satsın? maliyet olarak 1000TL etmez tabi...

dabi ne kek. önce konuşmayı öğren. evine 1000 mbit abonelik çektir parasını ben ödeyeceğim. çektiremezsen senden alırım.
    çevir kazı yanmasın... yaparsın tabi... freevpn çalışıyor mu bidene... engellemişler ama sitesi açılıyor neden acaba...
    cevap veremeyince anca hevler...
  • Ezbere haber yazmışsın bizi mi koparıyon ekrem abi ? Bura Türkiye ne interneti ne hızından bahsediyorsun ? Hem online oyunlarda hız önemli değil ping önemlidir. Apple haberi yok mu sen ondan bahset.

• oyunlar udp protokolünün kullanır ve ufak boyutlu dataların hızlı ve gecikme olmadan gönderilmesi önemli gerisi pazarlamadan ibaret.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.