Şimdi Ara

Dell ultra ince monitörlerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İncelik kavramı bugün sadece akıllı telefon veya tabletlerde geçerli değil. Dizüstü modellerinden televizyonlara ve monitörlere kadar pek çok sektörde ince tasarımlar kabul görüyor. Dell de CES 2018 fuarına getirdiği ürünlerinde inceliğe önem vermiş.

İnce tasarım

Fuarda görücüye çıkan Ultrathin serisine ait 24 ve 27 inç monitörler, firmanın Infinity Display olarak adlandırdığı ince ekran çerçevelerini temel alıyor. Böylece hem çok ince hem de kompakt kasa tasarımları ortaya çıkıyor.

Ayrıca Bkz.Project Linda ile Razer Phone dizüstüne dönüşüyor

Monitörler en ince noktalarında 5.5mm iken en kalın noktada ise 29mm olarak ölçülmüş. Alüminyum kasanın yanında stand da oldukça ince ve küçük bir noktadan monitöre bağlanıyor. Kablo karmaşasının önüne geçmek için de ince bir ara bırakılmış.

Monitörlerin 60Hz tazeleme hızı bulunuyor. Normal modda tepkime süresi 8ms iken hızlı modda 5ms olarak gerçekleşiyor. Kasada 2 adet HDMI 2.0 portu ve 1 adet 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor.

24 inçlik model Full HD çözünürlüğe ve 300$ fiyat etiketine sahip. 27 inçlik model ise 2560x1440 piksel çözünürlüğe ve 500$ fiyat etiketine sahip. Satışlar Şubat ayında başlayacak.

• Bu tasarımda 144hz g-sync veya freesync bir monitör yapmak çok mu zor. Gaming diye kalas gibi monitörleri koyuyorlar önümüze hiç sevmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cansev07

Bu tasarımda 144hz g-sync veya freesync bir monitör yapmak çok mu zor. Gaming diye kalas gibi monitörleri koyuyorlar önümüze hiç sevmiyorum.

Dell S2417DG kullanıyorum bunlara göre çok da kalın sayılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

quote:

Orijinalden alıntı: cansev07

Bu tasarımda 144hz g-sync veya freesync bir monitör yapmak çok mu zor. Gaming diye kalas gibi monitörleri koyuyorlar önümüze hiç sevmiyorum.

Dell S2417DG kullanıyorum bunlara göre çok da kalın sayılmaz

Bir tek o monitör ve s2716dg çok hoşuma gidiyor. Ama fiyatı da güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cansev07 -- 11 Ocak 2018; 1:35:53 >
  • Böyle harika görünüyor. Sonra alıyorsun ve elektrik ile görüntü kablolarını takıyorsun.
    O güzelim görüntü çöpe dönüyor. Bilmemne ye kelebek konmuş gibi sırıtıyor...

• Oyun ne ya? Bunu kullanan kesim belli işlerde görev alan profesyoneller..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    şu ayağı biraz kalınlaştırsalar, oraya bi asansör koysalar pivot özelliği olsa ve kabloları da o ayak içinden geçirebilsek. en azından elektrik ve display port orada olsa. kablodan da kurtulsak, ama nerdeee :)

• iMac gibi olmuş güzel.
    Evde Dell U2414H var arkada bir yığın kablo :) Yok display portmuş usb imiş güç imiş derken şenleniyor ortalık...

• quote:

Orijinalden alıntı: bortecine09

şu ayağı biraz kalınlaştırsalar, oraya bi asansör koysalar pivot özelliği olsa ve kabloları da o ayak içinden geçirebilsek. en azından elektrik ve display port orada olsa. kablodan da kurtulsak, ama nerdeee :)

Ayağı kalın yapıp kabloları ayaktan geçecek şekilde saklı yapsalar, monitörü koyduğum yerin tam altında masada delik açıp oradan çıkartırdım.
    Ne süper olurdu...
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    U2414H kullandım dediğin gibi kablo kalabalığı. Ama güzel monitör ☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    100 yıl düşünsem böyle bir teşbih aklıma gelmezdi...Helal...

• bu mönitörlerin fiytı ne kadar?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.