Şimdi Ara

Osram ile yiyeceklerdeki bileşenleri telefonunuzdan okuyabileceksiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Pek çok insan elindeki yiyeceğin içerisinde neler kullanıldığını merak ediyor. Aynı durum ilaç kullananlar için de geçerli. Alman aydınlatma devi Osram, bu ihtiyaca yönelik olarak iki yıl önce bir tarayıcı cihazı geliştirmişti.

Bileşen okuma

İsrailli Consumer Physics ile birlikte geliştirilen bir LED yongası, Scio adındaki tarayıcı cihazın temelini oluşturuyordu. Bu cihaz aydınlattığı toprağın ne tür bileşenler barındırdığını okuyabiliyordu. Veya bir domatesin ne kadar olgun olduğunu görebiliyordu. Aynı şekilde bir yiyeceğin içerisinde ne tür katkı maddeleri olduğunu veya bir ilaçta hangi bileşenler kullanıldığını algılayabiliyordu.

Ayrıca Bkz.Omron HeartGuide akıllı saati osilometrik nabız ölçebiliyor

CES 2018 fuarında ise Osram bu yongayı optimize ederek üçüncü taraf üreticilerin erişimine açtığını duyurdu. Şimdiden pek çok üretici Osram ile iletişime geçmiş durumda. Yıl sonuna kadar en az 3 cihazın LED yongası ile birlikte geleceği ifade ediliyor.

Yonganın akıllı telefon pazarında da kendisine yer bulacağı tahmin ediliyor. Son kullanıcıların yanı sıra eczacı, çiftçi, aşçı gibi meslek grupları için de entegre bir çözüm oldukça işe yarayacaktır. 

• Dusuk satis rakamlarina gelen baskilar aydinlatmaci adama ledden icerik okutur iste boyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı kickstarterdan almıştım. Aslında fena değil ama tek başına para verip almak yerine telefon led i vs olursa daha işe yarar . Ayrı bir cihaz olarak benim çok işime yaramadı(bir eczacı olarak).

• Çok yavaş gelişmeler. Bilim kurgu filmlerindeki 2020li yıllar gibi olmayacak gibi gelecek. En az 2100lü yıllarda ancak ciddi değişimler görecek gibiyiz.

• Bu cihazı istiyorum. Ve telefonumu değiştirecek tek neden bu olur.

• Cihazı ben de beğendim ve sıhhi açıdan isterim ama fiyatı ne olur. Gerçi umarım fiyatı da ismine yaraşır olmaz.

• At ve Eşek etinden, Kuzu, Dana etini ayırt edebilirse harika olurdu. Kesinlikle alırdım o telefonu.

• Çok iyi lan bu cihazla eşek,at ve domuz etini tespit edip şantaj yaparak parayı kırarız :D Yeni bir sektör :)

• os ram ucuz olmaz !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.