Şimdi Ara

Popüler Bitcoin cüzdanında kritik açık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bitcoin ve diğer kripto paraların saklanabileceği dijital cüzdanlar geliştiren Electrum şirketinin geliştirdiği cüzdanda önemli bir açık tespit edildi. Açığı fark eden ve konuyla ilgili hemen Electrum ile irtibat kuran Google'ın güvenlik araştırmacısı Tavis Ormandy'nin açıklamalarına göre Electrum'un 2.6 'dan 3.0.3'e kadar olan bütün cüzdan versiyonları üzerinde kullanılabilen açık ile kullanıcıların Bitcoin bakiyeleri kolaylıkla ele geçirebilir veya başka cüzdanlara transfer edilebilir.

Bitcoin Hesapları Kolayca Boşaltılabilir 

Ormandy, açık aracılığıyla kötü niyetli web sitelerinin kullanıcıların parolalarını ve hatta private key'lerini kolaylıkla ele geçirebileceğini belirtiyor. Popüler Bitcoin topluluğu Bitcointalk'un kurucusu Theymos(Michael Marquardt) da daha önce Electrum cüzdanınız açık vaziyetteyken başka bir web sitesine giriş yapmanız halinde web sitelerinin hesabınızı ele geçirebileceğine dikkat çekti. Ormandy'nin kendileri ile iletişime geçmesi üzerine cüzdanı güncelleyen Electrum da açığın ciddi tehlikelere neden olabileceğini kabul etti.

Söz konusu açığı keşfettikten sonra ilk olarak açığı raporlamayı düşünen Tavis Ormandy, daha önceki açıkları ve acığın aciliyetini göz önünde bulundurarak açığı doğrudan Electrum'a bildirdiğini belirtti. Ormandy, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında açığın son derece kritik olduğunu vurgularken Electrum da web sitesi üzerinden arka arkaya iki güncelleme paylaştı. Electrum'un, tespit edilen açığa karşı güvenli olduğunu belirttiği ve bütün Electrum kullanıcılarını cüzdanlarını bir an önce güncellemeye davet ettiği 3.0.5 sürümünü Electrum'un resmi sitesinden indirebilirsiniz.

• bunun da balonu buymuş

• Bitcoin o kadar güvenli ki sizden çalamıyorlar ama maşallah bankaları kevgire çeviriyorlar ama altını çiziyorum bitcoin çok güvenli (yersen).

• Bitcoin işinden para kazanmayan ama teknolojiden anlayan ne kadar gördüğüm varsa hepsi de tü kaka deyip duruyor. Mundar hesabı..

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Bitcoin işinden para kazanmayan ama teknolojiden anlayan ne kadar gördüğüm varsa hepsi de tü kaka deyip duruyor. Mundar hesabı..

Abi sen kazanıyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Bitcoin işinden para kazanmayan ama teknolojiden anlayan ne kadar gördüğüm varsa hepsi de tü kaka deyip duruyor. Mundar hesabı..

Abi sen kazanıyor musun?

Beğendin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 9 Ocak 2018; 15:23:42 >

• dijital tokatlamanın yeni adı bitcoin. yok unutulan hesaplarda 5000 bitcoin varmışta yok çöpe giden harddiskte 50bin bc unutulmuşta. hepsi balon ve propaganda. insanları tuzağa çekmenin yemlemenin başka yollarından biri.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Abi sen kazanıyor musun?

Beğendin mi?

Oha patron sen yaptın ya

Patron çıldırdı!

Demek ki bi ben girmemişim şu işe.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    O dündü. Bugün 13 dakika önce girdim. Etherium artmış. Şimdi bak:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 10 Ocak 2018; 2:54:12 >
  • quote:

O dündü. Bugün 13 dakika önce girdim. Etherium artmış. Şimdi bak:

Vöh. Evde mining tarlası mı var patron?
    Başka yerde. Evde çok ısı yayıyor, çok ses çıkartıyor diye çalıştıramadım...
  • Bizimkiler mining tarlası kursun, ondan sonra da enerji bakanlığı, "Elektrikle ısınırsanız 4 kat pahalıya gelir doğalgazdan" diye beyanat versin.
  • quote:

Başka yerde. Evde çok ısı yayıyor, çok ses çıkartıyor diye çalıştıramadım...

İyiymiş be. Var mı bizlere de bir tavsiyen patron :) Ne kadar yatırdın bu seviyeye gelebilmek için?
    80
  • quote:

80

Abi çok yatırmışsın be... Fazla yani.
    80 bin liraya ev alsan, 700 lira kira alırsın. 1000 lira bile alamazsın.

80 bin lira yatırdım. Şu an RIG lerimi 120 ye bile satabiliyorum.

Ayda da 15-16 bin lira alıyorum. Nesi çok yaaaw.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.