Şimdi Ara

Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2'nin basın görselleri sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin yaklaşmakta olan Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2 akıllı telefonlarının ilk basın görseller sızmış durumda. Güvenilir bir kaynak olan Evan Blass'in (@evleaks) yayınladığı görseller şirketin düşük bütçeli ve orta sınıf telefonlarını ortaya koyarken, Sony'nin geçen yıl bahsettiği köklü tasarım değişikliğinden nasiplenmediklerini gösteriyor. Yeni tasarım dilini muhtemelen şirketin amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkacak.

Sony Xperia XA2

Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2'nin önümüzdeki CES fuarında tanıtılması bekleniyor ancak bu duyurunun bir sonraki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi'ne sarkma ihtimali de var. GFXBench sayesinde Xperia XA2 ve XA2 Ultra'nın teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmuş durumdayız.

Sony Xperia XA2 Ultra

Hızlıca tekrarlamak gerekirse Sony Xperia XA2, 5.2 inç Full HD ekranı ile iki telefondan küçüğü olacak. Ayrıca cihazın Adreno 508 GPU içeren 2.2 GHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 630 yonga seti ve 3 GB RAM'le güçlendirildiğini belirtelim. Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çalışacak akıllı telefon 32 GB dahili depolama alanıyla gelecek. Kamera özelliklerine baktığımızda ise 23 MP arka kamera ve 8 MP selfie kamerasıyla donatıldığını görüyoruz.

Sony Xperia L2

XA2 Ultra modelinde ise 6 inçlik Full HD bir ekran var. Buna ek olarak 16 MP çift ön kamera, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı olacak. Telefonun diğer özellikleri XA2 varyantıyla aynı. Öte yandan Sony Xperia L2 bir sır olarak kalmaya devam ediyor. 5.2 inç 720p HD ekrana sahip olduğu söylenen telefonda Android 7.1 Nougat sürümü çalışacak.

• Sayın editör, neden aynı görselleri alt alta atıp durdun orasını anlamadım?
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    resimler bahsi geçen 3 cihazın görüntüleridir. aynı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Sayın editör, neden aynı görselleri alt alta atıp durdun orasını anlamadım?

www.dunyagoz.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun şimdi farkettim. Allahtan aynı değiller.
  • Alt üst çerçeveyi sonunda inceltmişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelişme var 1 milim küçülmüş çerçeveler 5sene sonra s8 e 10sene sonra iphone x e yetişir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka kamera neden orada? Çok kötü durmuş ve taklit gibi durmuş. Eski yeri çok daha güzeldi. Parmak izine söyleyecek laf bulamıyorum, berbat, neden eskisi gibi yanda değil?

Çerçeve aynı,pazarlama strategy si hiç yok, reklam yapmıyorsun ve zarar ediyorsun Xperia.

Birkaç yıla Sony Xperia yı bitirecektir

• Kamera TEPEGÖZ e benzetmiş telefonu.

• Alt ve orta segment için tasarım normal, umarım amiral gemisi çerçevesiz gelir.

• Kendi kitlesi var. Biteceği hiçç sanmıyorum ki Htc bile bitmediyse Sony'nin mobil bölümü asla bitmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer şu parmak izini arkaya taşıma olayı Sony'in yeni amiral gemisinde de devam ederse çok iyi bir tasarımın nasıl berbat edilebileceğini hep beraber izleyeceğiz.

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    Bende 3'ü de aynı sandım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Sayın editör, neden aynı görselleri alt alta atıp durdun orasını anlamadım?

Yalnız değilsiniz hocam
  • Sızmaz olaydı... En kıytırık firmalar bile daha iyi tasarımla piyasaya çıkıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 6 Ocak 2018; 23:08:47 >
  • Siyah model olmuş çok şık bence ekran kasa oranı pek beklenildiği gibi değil yalnız çerçevr biraz olacak misal ekran kasa oranı ve tasarım dersen en iyi telefon şuan G6 dır.

Ekran kasa oranı XA1 de 72 di bunda +73 herhalde fena değil Amiral gemilerinin ekran kasa oranı +76 bulacaktır o zaman tamam.

Parmak izi olmamış yalnız siyah model çok iyi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Gelişme var 1 milim küçülmüş çerçeveler 5sene sonra s8 e 10sene sonra iphone x e yetişir

s8 in ekran kasa oranı iphone x den yüksek yalnız.
  • xa2 yi beğendim bende xa modeli var 5 inç ekranın 0.2 inç büyümesi ekran kasa oranının biraz artması ve 630 gibi p10 a göre daha az güç harcayan bir işlemci kullanmaları güzel orta sınıf için ideal bi telefon olmuş ekran kasa oranı düşük gelebilir ama inanın sony kadar dayanıklı telefon piyasada yok telefonu kaç kere düşürdüm suya battı telefon dozer gibi bozulmasın diye yapılmış sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 7 Ocak 2018; 13:12:11 >
  • Japonlar büyük seviyor olmalı..

• Parmak izi benim bildiğim kadarıyla önceki xa serilerinde yoktu. Sony bu sene + olarak xa serisine parmak izini de dahil etmiş. Önceden aşına olduğumuz üzere sony telefonlarda parmak izi sensörü yan taraftaydı. xa serisinde bunun arka kısma konumlandırılması diğer üst segment modellerle xa serisini ayırmak için olduğu görüşündeyim. Büyük ihtimal parmak izi sensörü üst modellerde yanda olmaya devam edecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.