Şimdi Ara

ECA KOMBİ ARIZALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
29.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aborjin kardeşim yok agresifleşmedim normalim. Kombini iyi günlerde kullan. Garip buldugum bir şey adamlar 6 yıl garanti veriyoruz diyorlar, hemen yumurtaya kulp takar gibi çamur başlıyor. Kötüymüş...Yoksa 6 yıl garanti vermezmiş...Bunu yazan bir insana diyecek sözüm yok. Demekki 10 yıl garanti veriyorum dese daha kötü olacak, 15 yıl garantili kombi satıyorum dese daha daha kötü olacak...Hazımsızlık bu kadar olur.....Birde benim ECA ile ne satıcı, ne servis, ne çalışan olarak ilgim yok...Ama kendime ECA alacagım Nisan sonu....acelem yok...İSTEYEN İSTEDİGİ , BEGENDİGİ MALI ALIR, BEGENMEDİGİNİ ALMAZ. Arza konusunda yazan Bahar arkadaşım o şikayetlerin sonucunu iyi oku ne olmuş ? Diger markaların aldıgı şikayetler nerede ? Onlarıda yazsan görürdük....EN ÖNEMLİSİ ŞİKAYETLERİN SONUCU NE ? KALİTELİ 5 ARKADAŞIMIZ BURADA SORALIM.....Yada helikopter pervanesi sesi dinleyenlere soralım.....13 sayfa....bu topikte....okuyunuz.....Viessmann- Ferroli- Buderus- Valliant alınız. Sakıııınnn yerli malı almayınız..Hepsi bozuk ,hepsi kötü, En kötüsüde 6 yıl garanti vermeye başladılar....Demekki çok kötü, çok kalitesiz, adi, bozuk mal yapıyorlar...6 yıl garanti.....Niye veriyor ? Vermesin.... Hepinize saygılarımla, kıymetli arkadaşlarım...Para sizin, tercih sizin....Teknik servisler yine sizin...hayırlı işler.....Bol kazançlar....

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Aborjin kardeşim yok agresifleşmedim normalim. Kombini iyi günlerde kullan. Garip buldugum bir şey adamlar 6 yıl garanti veriyoruz diyorlar, hemen yumurtaya kulp takar gibi çamur başlıyor. Kötüymüş...Yoksa 6 yıl garanti vermezmiş...Bunu yazan bir insana diyecek sözüm yok. Demekki 10 yıl garanti veriyorum dese daha kötü olacak, 15 yıl garantili kombi satıyorum dese daha daha kötü olacak...Hazımsızlık bu kadar olur.....Birde benim ECA ile ne satıcı, ne servis, ne çalışan olarak ilgim yok...Ama kendime ECA alacagım Nisan sonu....acelem yok...İSTEYEN İSTEDİGİ , BEGENDİGİ MALI ALIR, BEGENMEDİGİNİ ALMAZ. Arza konusunda yazan Bahar arkadaşım o şikayetlerin sonucunu iyi oku ne olmuş ? Diger markaların aldıgı şikayetler nerede ? Onlarıda yazsan görürdük....EN ÖNEMLİSİ ŞİKAYETLERİN SONUCU NE ? KALİTELİ 5 ARKADAŞIMIZ BURADA SORALIM.....Yada helikopter pervanesi sesi dinleyenlere soralım.....13 sayfa....bu topikte....okuyunuz.....Viessmann- Ferroli- Buderus- Valliant alınız. Sakıııınnn yerli malı almayınız..Hepsi bozuk ,hepsi kötü, En kötüsüde 6 yıl garanti vermeye başladılar....Demekki çok kötü, çok kalitesiz, adi, bozuk mal yapıyorlar...6 yıl garanti.....Niye veriyor ? Vermesin.... Hepinize saygılarımla, kıymetli arkadaşlarım...Para sizin, tercih sizin....Teknik servisler yine sizin...hayırlı işler.....Bol kazançlar....

burada çok güzel yazılar okudum ve yurt dışına baya gider gelirim yerli mal konusundada çok haksızsınız,dedigim gibi burada bazı güzel yazılar var ve dogru nedir bunlar asla türk malı bir elektronik ürün yok konusu dogru ECA da olsa dışarıdan alıp montaj yapan firmaya ben yerli demem e yerli yoksa bende taklt alacagıma gerçegini alırım wiessman,buderus gibi yada daha kalitelilerini,siz türk malı alın varsa

• Yurt dışına cıkıyorsan oradaki yapı marketleri gez ve iyi bak o saydıgın çok ünlü markalar orada sattıkları kombileri Türkiye de satıyorlarmı ? Türkiye de sattıkları mallar nerlerde yapılıp marka vurulup geliyor ?.. Ve ne tesadüf Türkiye de sattıkları her 10 kombinin 5 i arızalı çıkıyor ? Nedenini onlara sor....Cevabını alırsan burada yaz okuyalım...Yurt dışına çıktıgın zaman orada sor lütfen...Bu kombiler neden Türkiye de yok ? Türkiye ye bu kombileriniz gitmiyor ? Sizin markanızla başka kombiler satılıyor ? Siz çok kurnazsınız biz aptalmıyız ? Sadece bu sorumun cevabını ögrenip yazarsan minnettar kalırım...Saygılarımla .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Mart 2007; 16:43:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Yurt dışına cıkıyorsan oradaki yapı marketleri gez ve iyi bak o saydıgın çok ünlü markalar orada sattıkları kombileri Türkiye de satıyorlarmı ? Türkiye de sattıkları mallar nerlerde yapılıp marka vurulup geliyor ?.. Ve ne tesadüf Türkiye de sattıkları her 10 kombinin 5 i arızalı çıkıyor ? Nedenini onlara sor....Cevabını alırsan burada yaz okuyalım...Yurt dışına çıktıgın zaman orada sor lütfen...Bu kombiler neden Türkiye de yok ? Sebep ?Neden Türkiye ye bu kombileriniz gitmiyor ? Sizin markanızla başka kombiler satılıyor ? Siz çok kurnazsınız biz aptalmıyız ? Sadece bu sorumun cevabını ögrenip yazarsan minnettar kalırım...Saygılarımla .

siz işinize geleni anlayıp yazıyorsunuz, ben biliyorum neyin iyi neyin kötü oldugunu ECA begenmedigim ve orada burada mal üreten bir firma imiş örnek; manisa bosch fabrikasında daha geçen seneye kadar bunu burada okudum daha bu sene kendi fabrikasını açmış,oda Allah bilir nasıl bir üretim yapılıyor dünya markaları varken arka bahçede oynayamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahar-o -- 21 Mart 2007; 1:54:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bahar-o
    burada çok güzel yazılar okudum ve yurt dışına baya gider gelirim yerli mal konusundada çok haksızsınız,dedigim gibi burada bazı güzel yazılar var ve dogru nedir bunlar asla türk malı bir elektronik ürün yok konusu dogru ECA da olsa dışarıdan alıp montaj yapan firmaya ben yerli demem e yerli yoksa bende taklt alacagıma gerçegini alırım wiessman,buderus gibi yada daha kalitelilerini,siz türk malı alın varsa

Bu da hem fake hem araştırmacı hem de asabi.

• quote:

siz işinize geleni anlayıp yazıyorsunuz, ben biliyorum neyin iyi neyin kötü oldugunu ECA begenmedigim ve orada burada mal üreten bir firma imiş örnek; manisa bosch fabrikasında daha geçen seneye kadar bunu burada okudum daha bu sene kendi fabrikasını açmış,oda Allah bilir nasıl bir üretim yapılıyor dünya markaları varken arka bahçede oynayamam

bahar arkadaş,

Kusura bakma ama bilmeden konuşuyorsun. Kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Doğrusu şu ; Manisa bosch fabrikası dediğin fabrika birkaç yıl öncesine kadar ECA nın kendi fabrikası idi. Yıllarca kendi markası ile üretim yaptı. Ben fabrikasını üretim aşamasında gezip gören biriyim. Kendi markasıyla üretim yaparken ayrıca Bosch ve Junkers firmalarınada bu fabrikada üretim yaptı ve bu üretimleri Almanya İngiltere gibi ülkelere ihraç edildi. Yani sizin yurt dışına gidip gelirken gördüğünüz Bosch kombiler aslında ECA da üretiliyordu. Alman, İngiliz Bosch kombi alıp kullanırken aslında ECA üretimi kombileri kullanıyorlardı. Yaklaşık 2 yıl önce bu Manisa daki fabrikasını kendileri yeni teknoloji bir fabrikayı İstanbul da kurdukları için Bosch a sattılar. Yani Bosch 1-2 yıldır kendine ait bir fabrikada üretim yapmaya başladı. Sizin dediğiniz gibi Bosch fabrikasında ECA üretilmedi, tam tersi ECA fabrikasında Bosch üretildi.

Ha siz ECA yı beğenmeyebilirsiniz, buna saygı duyarım. Tercih herkesin kendine ait. Ama lütfen hiçbir markayı karalamayalım. Tercih sebebimizi veya tercih etmeme sebebimizi yazalım insanlar bilgilensin. Şikayetvar sitesine iyi bakarsanız toplam 22 şikayetten yarısından fazlasının kombi ile ilgili olmadığını daha çok termosifon, şofben, batarya gibi ürünlerden olduğunu göreceksiniz. Milyonlarca satan bir üründe 5-10 şikayet olmasının doğal olduğunu ve bu şikayetlerin çözümlenmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

Bu da hem fake hem araştırmacı hem de asabi.

fake sizisiniz sanırım

size zamanında fake şakası çok yapıldı ve hala kuyruk acısını yaşıyorsunuz bakın burada bana sadece siz fake dediniz başka kimse demedi hatta ege45 arkadaşıda okuyun ne kadar kibar sizide buna davet ediyorum gelirseniz

• quote:

Orjinalden alıntı: ege45

quote:

bahar arkadaş,

Kusura bakma ama bilmeden konuşuyorsun. Kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Doğrusu şu ; Manisa bosch fabrikası dediğin fabrika birkaç yıl öncesine kadar ECA nın kendi fabrikası idi. Yıllarca kendi markası ile üretim yaptı. Ben fabrikasını üretim aşamasında gezip gören biriyim. Kendi markasıyla üretim yaparken ayrıca Bosch ve Junkers firmalarınada bu fabrikada üretim yaptı ve bu üretimleri Almanya İngiltere gibi ülkelere ihraç edildi. Yani sizin yurt dışına gidip gelirken gördüğünüz Bosch kombiler aslında ECA da üretiliyordu. Alman, İngiliz Bosch kombi alıp kullanırken aslında ECA üretimi kombileri kullanıyorlardı. Yaklaşık 2 yıl önce bu Manisa daki fabrikasını kendileri yeni teknoloji bir fabrikayı İstanbul da kurdukları için Bosch a sattılar. Yani Bosch 1-2 yıldır kendine ait bir fabrikada üretim yapmaya başladı. Sizin dediğiniz gibi Bosch fabrikasında ECA üretilmedi, tam tersi ECA fabrikasında Bosch üretildi.

Ha siz ECA yı beğenmeyebilirsiniz, buna saygı duyarım. Tercih herkesin kendine ait. Ama lütfen hiçbir markayı karalamayalım. Tercih sebebimizi veya tercih etmeme sebebimizi yazalım insanlar bilgilensin. Şikayetvar sitesine iyi bakarsanız toplam 22 şikayetten yarısından fazlasının kombi ile ilgili olmadığını daha çok termosifon, şofben, batarya gibi ürünlerden olduğunu göreceksiniz. Milyonlarca satan bir üründe 5-10 şikayet olmasının doğal olduğunu ve bu şikayetlerin çözümlenmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

sayın ege45 bey benim düşüncelerim bu dogrultuda kusura bakmayın kimimiz agır kimimiz hafif,kimimizse hiç bir eleştiride bulunmayabiliriz

ve benim düşüncem olabilecek 3-5 düşünceden biridir başkada düşünce olacagını sanmıyorum,ya iyi,ya kötü diyecegiz başka yolu yok yada memnunum yada degilim

ben yerli bir ürün olduguna inanmıyorum bu yüzdende bazı arkadaşlar gibi bu ürüne saygı göstermiyorum

burada saygı duyulacak 3-5 kişiden birisiniz siz gurcan1,artsry bey gibi aklıma gelen ama taş bey degil mesela insanlara dalga geçer gibi yazılar yazıyor

selamlar

• quote:

fake sizisiniz sanırım

size zamanında fake şakası çok yapıldı ve hala kuyruk acısını yaşıyorsunuz bakın burada bana sadece siz fake dediniz başka kimse demedi hatta ege45 arkadaşıda okuyun ne kadar kibar sizide buna davet ediyorum gelirseniz

Yahu beni yorma Allah aşkına;
    http://forum.donanimhaber.com/showprofile.asp?memID=369853
    http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=369308
    http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=369164

Sizin geçmiş versiyonlarınızdan bir tanesine demiştim, tekrarlayayım;
    Biraz asaletiniz varsa gerçek kimliğinizle muhatap olursunuz. Yok, olamıyorsanız asalet sahibi olduğunuzda görüşelim.

Lütfen beni şikâyet et.
    "Bu arkadaş bana sahte üye diyor hâlbuki ben sahte üyelik değilim, cezai işlem talep ediyorum!" de.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

fake sizisiniz sanırım

Yahu beni yorma Allah aşkına;
    http://forum.donanimhaber.com/showprofile.asp?memID=369853
    http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=369308
    http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=369164

Sizin geçmiş versiyonlarınızdan bir tanesine demiştim, tekrarlayayım;
    Biraz asaletiniz varsa gerçek kimliğinizle muhatap olursunuz. Yok, olamıyorsanız asalet sahibi olduğunuzda görüşelim.

Lütfen beni şikâyet et.
    "Bu arkadaş bana sahte üye diyor hâlbuki ben sahte üyelik değilim, cezai işlem talep ediyorum!" de.

sezi allaha havale ediyorum yüce rabbim bilir işini

beni ugraştırma allah aşkına beni benle bırak sizin kaç tane nikiniz var bakayım

• Bu Bosch ECA olayına ben de birşeyler yazayım arkadaslar.Komsumuzda var ECA ve cok memnunlar bildiğim kadarıyla.Arıza yaptımı yapmadı mı bilemiyorum ama ben de ECA alıcam bu gidişle.Ayrıca şikayet var sitesinin de gerçeği yansıtmadıgını biliyorum.Bir urun az satılırsa az şikayet olur cok satılırsa cok şikayet olur.Burada nekadar mal satmış nekadar şikayet olmuş o onemli.Bunun baska bir topikte bir arkadaş da söylemişti.Gönlüm herzaman yerli malında Ben zor iş buldum çocugum da aynı şeyleri yaşasın istemiyorum.ECA yılların markası ben sanırım ECA alıcam siz de bütçenizi malın kalitesini oturup düşünün ve birtane alın.Çok da işin cılkını cıkarmaya gerek yok.Aynı urunu alan kısılerın bırı 15 sene kullanıyor tık yok digerı servısten cıkmıyor.Biraz da şans işi.Bunlar herkesin basına gelebilir.

Şu yerli yerli değil meselesine gelince Türkiyede herşeyi yüzde yüz yerli olan birşey bulmak imkansız.En basiti elektronik kartlarda kullanılan işlemci transistor vs onlar yurt dışında imal ediliyor.Ama yerliden benim anladıgım bir mal üretilirken benim işçimin buna eli değmiş mi değmemiş mi.Mal paketinde mi gelmiş burda mı paketlenmiş böyle düşünmek daha gerçekçi sanırım.Dogru karar vermeniz dileğiyle selamlar saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih2405 -- 10 Nisan 2007; 11:00:26 >

• fatih2405 arkadaşım,

Aşağıda linkini verdiğim doğalgaz kombi forumuna da katkılarınızı bekliyoruz. Selamlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_14/tm.htm
  • arkadaşlar yeni bir üyeyim
    ve dün viessman vitopend 100 iiçn anlaştım
    anladığım kadarıyla iyi bir kombi
    benim sorum şu; bu kombi için uzaktan kumandalı oda termostato takmak istiyorum ama kafama takıldı
    bu termostat çalışırken evdeki cep tlf telsiz tlf mikrodalga vs elektronik cihazlardan etkilenirmi. eğer etkilenirse ne gibi sorunlaryaşarım
    bana yazabilirseniz çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar,

Ben de şu sorunu yaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim:

Normalde dün çalışan kombi bugün çalışmamaya başladı.Normalde kısık ateşte yakıyordum ama sanırım kapatmam kötü oldu çünkü kombi dışarda balkona konmuştu.Basınç seviyesi 0 dan biraz yukarda,kombiye giden su muslukları açık olduğu halde basınç yükselmiyor.Kombiyi çalıştırdığımda bir su akış sesi geldikten sonra kombi ateşlenemiyor ve kırmızı ışık yanıyor ve ekranda P1 sembolü yanıp sönüyor.Sizce bu soruna nasıl çözüm bulabilirim?
  • al bir immergas kombi kurtul :)www.immergas.com.tr biziim sitenin tamamında immergas kombi var. bostancıda ilk evimizde eca vardı ve bunu değil ama bizimde yaşadığımız birkaç arıza oldu. birinde 200 milyon servis parası verdik ve meğerse sadece bir kauçuk conta değişimi yapılmış! müşteri şikayeti konusunda da sağolsunlar pek nazlılar. digitürk bir eca iki diyorum!
  • Arkadaşlar, ben 2004 yılından beri Ferroli kombi kullanıyorum, Domicompact model. 6 senedir çok memnunuz, performansı çok iyi, hem çabuk ısıtıyor evi, hem de ev geniş olmasına rağmen her ortamı eşit ısıtıyor. 6 senedir de bir arıza falan çıkmadı. Biz kombi alırken çok kişi ECA, Demirdöküm tavsiye etti ama Ferroli markasını bildiğim için güvendim aldım. Sorun yaşamadım, başınız ağrımasın istiyorsanız Ferroli doğru seçim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 18 Şubat 2010; 12:53:19 >
  • arkadaslar yenı uye oldum ben bız 1ay once bosch marka 60lt termosıfon aldık dedıler 3kısı pespese rahatlıkla yıkanabılır ama yıkanamıyoruz sıcaklık hemen dusuyor acaba bız mı yanlıs kullanıyruz yoksa bı sorun mu var bılgısı olanlar cevaplarsa cok sevınırım
  • kombi de bosch derim :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.