Şimdi Ara

Yeni Galaxy S9 ve S9+ görselleri cihazların tanıtıma hazır hale geldiğini gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 yılına girmiş durumdayız ve Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy S9 ve S9+ modelleri hakkındaki sızıntılar hiç bitmeyecek gibi görünüyor. İnternete sızan yeni görsellere baktığımızda her iki Galaxy S9 varyantının da önümüzdeki ay tanıtılmaya hazır hale geldiğini görüyoruz.

Render'lar Galaxy S9 ve S9+ modellerinin neye benzeyeceğini görmemiz adına ön ve arka tasarımlarını ortaya koymuş durumda. Ancak sadece Galaxy S9'un arka panelini görebiliyoruz ve bu da bize cihazın çift kamerayla gelmeyeceğini açıkça gösteriyor. Bu arada diğer varyantın arka tarafının gizli tutulmuş, dolayısıyla çift arka kamerayla gelme ihtimali var.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi A1, Android 8.0 Oreo güncellemesi almaya başladı
    Cihazların ön tasarımı ise Güney Koreli teknoloji devinin selfie çekimlerini geliştirmeye odaklandığını doğrular şekilde çift ön kamera kullandığını gösteriyor. Ayrıca yenilikçi iris tarayıcı da yine S9 serisinde göreceğimiz diğer teknolojiler arasında yer alacak.

Parmak izi sensörü arka kameranın altında

Tasarım aynı zamanda, her iki cihazın da S8 ve S8 Plus'a bezer şekilde ince çerçeveli OLED ekranla geleceğini ortaya koyuyor. Alt çerçevenin daha da inceltileceği gibi bir beklenti vardı ancak çok aşırı bir fark olduğu söylenemez. Ses düğmeleri ve güç butonu önceki cihazlarda olduğu gibi benzer noktalarda yer alıyor.

Dikkati çeken bir başka tasarım değişikliği ise parmak izi tarayıcısının konumuyla ilgili. Parmak izi sensörü artık cihazın arka kamerasının altında yer alıyor. Yani kullanıcılar S8/S8+ modellerinde olduğu gibi parmak izi okuyucusunun kullanımı esnasında kamera lensinin kirlenmesi gibi bir sorunla karşılaşmayacaklar.

Galaxy S9 varyantları ABD Federal İletişim Kurulu (FCC) tarafından onaylanmış durumda. Bu nedenle muhtemelen Şubat ayı sonuna kadar 2018 yılının iki büyük amiral gemisinin tanıtılmasına şahitlik edeceğiz.

• Yanlış düşünüyorsunuz. Goggle Pixel de 2X Optik zoom, Geniş Açı lens veya Monochrome sensör ozellikleri karşılanabiliyor mu Tek Kamera ile? Mi6da Bokeh efektinden çok, 2x Optik zoom u kullaniyorum. Huawei de Lg de kullansaydim, Yone Bokeh efekti icin degil, Monochrome sensör veya Geniş açı lensi icin İkinci Kamerayi kullanirdim.

Huawei P20 ile bu konuya da büyük ölçüde çözüm buluyor 3 Kamera ile. Şuan Sadece Lg deki Geniş açı lensi olmayacak, o da ileride artik...
  • Öncekinin aynısı, çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Öncekinin aynısı, çöp

Daha geçen sene değişti tasarım, ön taraf neredeyse komple ekran, ekranın tasarımını nasıl değiştirebilirler ki, bunun bir üstü artık tamamen çerçevesiz ekran olur, bir de böyle olsa ne demek lazım acaba.
    Yeni Galaxy S9 ve S9+ görselleri cihazların tanıtıma hazır hale geldiğini gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 1 Ocak 2018; 14:19:26 >
  • Öncekinin aynısı ama önceki model gayet başarılı olduğu için benden geçer not aldı tasarım konusunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaxy s11 komple ekran olacak demek ki :)

• Keşke parmak izi sensörünü power tuşuna koysalardı.

• her tarafı cam telefon istemiyorum artık zeytin yağı şişesi gibi ve hala home tuşunu geri istiyorum.tasarım güzel bir lafım yok ama artık tüm telefonlar birbirine benzedi hangisi iphone un neyi samsungun s kaçı belli değil.kendi kendilerini garip bir kalıbın içine soktular tasarım diye bişey kalmadı en büyük tasarım fotoğraf makinasının çerçevesini yuvarlak,kare yapmak yada flash ın ve parmak izi sensörünün yeri ile oynamak oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Öncekinin aynısı, çöp

Daha geçen sene değişti tasarım, ön taraf neredeyse komple ekran, ekranın tasarımını nasıl değiştirebilirler ki, bunun bir üstü artık tamamen çerçevesiz ekran olur, bir de böyle olsa ne demek lazım acaba.

Sorun şurada, S9 da arka tarafta Çift Kamera yok. S8 sahiplerinin telefonu degistirmeye iten bir gelişme yok bu sebeple. Çift Kamerayi S9+ da veriyor olmalari ise başlı başına büyük bir eksi. Samsung herşeyi geç yapıyor sebebi anlasilamayacak şekilde. Çift Kamerayi geçtiğimiz yil vermesi gerekiyordu S serisinde ama Note 8 ile geldi. Parmak izi okuyucu yeri tamamen hatalıydi, onu da bu yıl duzelttiler. Heleki biede bu yil Parmak izi Okuyucusu ekrana entegre olarak ve düzgün calisarak gelen Telefonlar olursa, Daha S serisi çıkışı ile birlikte Popülaritesini kaybeder. S9 çıkışı ile birlikte şuan için beklenen şey, s8 serilerindeki fiyat düşüşü olmasi gibi duruyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: rwo

her tarafı cam telefon istemiyorum artık zeytin yağı şişesi gibi ve hala home tuşunu geri istiyorum.tasarım güzel bir lafım yok ama artık tüm telefonlar birbirine benzedi hangisi iphone un neyi samsungun s kaçı belli değil.kendi kendilerini garip bir kalıbın içine soktular tasarım diye bişey kalmadı en büyük tasarım fotoğraf makinasının çerçevesini yuvarlak,kare yapmak yada flash ın ve parmak izi sensörünün yeri ile oynamak oldu.

Sizi Xiaomi Mi6, Oneplus 5 cephesine alalim o halde. Hatta bütçe yüksekse ve temin edilebilirse Huawei Honor V10 ve Mate 10 bu yıl sükse yapan cihazlar bu sebeple

• Parmakizi sensörünü ekrana koyabildikleri gün bütün on yüzü ekran yapacaklar

• belli ki tasarım olarak bir değişim yok, normal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

her tarafı cam telefon istemiyorum artık zeytin yağı şişesi gibi ve hala home tuşunu geri istiyorum.tasarım güzel bir lafım yok ama artık tüm telefonlar birbirine benzedi hangisi iphone un neyi samsungun s kaçı belli değil.kendi kendilerini garip bir kalıbın içine soktular tasarım diye bişey kalmadı en büyük tasarım fotoğraf makinasının çerçevesini yuvarlak,kare yapmak yada flash ın ve parmak izi sensörünün yeri ile oynamak oldu.

Sizi Xiaomi Mi6, Oneplus 5 cephesine alalim o halde. Hatta bütçe yüksekse ve temin edilebilirse Huawei Honor V10 ve Mate 10 bu yıl sükse yapan cihazlar bu sebeple

saydığın telefonların üç aşşa beş yukarı kasaları birbirine çok yakın farkındaysa birisi köşeleri 10 derece yuvarlatmış diğersi 15 biri kamerayı üste koymuş biri aşşa

• Bu nasıl bir tasarım enflasyonudur. Her sene model güncelleştiren telefonların her sene bambaşka bir tasarımla gelmesini beklemek nasıl bir anlayıştır. Bir baba yiğit çıkıp da desin ki, her gün telefonumu karşıma alıyorum dakikalarca kör aşık gibi seyrediyorum. Adım kadar eminim fonksiyonel açıdan kusur içermeyen (parmak izi sensörü konumu gibi) ekran kasa oranı sony gibi olmayan her telefon, telefon sektörünün tasarımsal açıdan artık çeşitliliğin sonuna geldiğinin göstergesidir. Arkadaki sensörü ekrana taşıdıklarında ne denecek artık? Aaa arka kamera gene mi arkada? Tuşlar yanda olmasında altında olsun veya ucu sivri olsun başka işe de yarasın ne bu hep aynı tasarım mı diyeceğiz? Doyumsuzluğunuz batsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac1DBuRN -- 1 Ocak 2018; 16:21:31 >
  • rwo kullanıcısına yanıt
    Yil 2018 home tusunu sen istiyorsun 10 kisi istemiyor.

Home tusu kadar gereksiz birsey yok 3D touch gayet guzel S8 deki.S6 dakini bozmustum bunun bozulmayacagini bildigim icim rahat ayrica

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google bize Pixel 2/XL ile ikinci kamera'ya o kadar gerek olmadığnı gösterdi zaten. Samsung kendine güvenmese yapmazdı bence. Bu arada ekrana entegre olayı bu sene Note serisinde olur diye tahmin ediyorum. Ondan önce de ÇİN'li, pek bilinmeyen bir telefon üreticisi kesin yapar gibi (genelde öyle oluyor ). Bana kalırsa da S8+'tan S9+'a geçilmez, gereksiz masraf olur . İlla geçmek isteyen varsa (hayatında hiç Note serisi telefon kullanmayan) direk NOTE serisine geçiş yapsın . O nalet kalem nasıl mükemmel işe yarıyor . Hele ki üniversite vb. hızlıca Note almanız gereken yerlerde .

• Telefon üreticileri her sene telefon çıkarmayı bırakmaları lazım artık.
    Hepsi için konuşuyorum aynı bo.'un laciverti oluyo hep.

• Teknoloji durma noktasına gelmiş ya la...
  • Telefon piyasası iyice tıkanmaya başladı. 2 sene de bir çıkarsınlar en azından artık telefonları.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

saydığın telefonların üç aşşa beş yukarı kasaları birbirine çok yakın farkındaysa birisi köşeleri 10 derece yuvarlatmış diğersi 15 biri kamerayı üste koymuş biri aşşa

S9da önde Parmak izi okuyuculu Home butonu varmi? Sizin istediginiziniz bu şekilde oluyor, tuşlu telefon istiyorum derseniz de 3310 kismina alalim sizi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Yil 2018 home tusunu sen istiyorsun 10 kisi istemiyor.

Home tusu kadar gereksiz birsey yok 3D touch gayet guzel S8 deki.S6 dakini bozmustum bunun bozulmayacagini bildigim icim rahat ayrica

Parmak ixi okuyucu da önde istiyoruz. Ekrana entegre edene kadar, Honor V10 veya Mate 10 gibi tasarimla cikartmak zorundalar bizim gibiler için. Iyi ekran kasa oraninin yaninda, Parmak izi okuyucu da öne entegre edebiliyorlar.

Ne zaman Ekrana gömülür parmak izi okuyucu, işte o zaman bu tasarimlar önem kazanir...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.