Şimdi Ara

Star Wars: The Last Jedi gişede 1 milyar dolara ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2017'in en heyecanla beklenen filmlerinden Star Wars: The Last Jedi, nihayet bu ay sinemaseverler ile buluştu. 15 Aralık'ta dünyanın dört bir yanında gösterime giren film, tüm dünyada sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Vizyondaki üçüncü haftasında da rakip tanımayan The Last Jedi, gişede 1 milyar dolara ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Bu gün itibariyle dünya genelinde 1.04 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Star Wars: The Last Jedi, böylece 2017 yılında 1 milyar dolar barajını aşan dördüncü film oldu. Filmin şu ana kadarki gişe hasılatının 480.7 milyon doları Kuzey Amerika'dan gelirken, 523.3 milyon doları Kuzey Amerika dışındaki pazarlardan elde edildi.
    Ayrıca Bkz.2017 yılının en iyi filmleri 

The Last Jedi vizyondaki üçüncü haftasının sonunda gişede 1 milyar dolar barajını aşarak büyük bir başarıya imza atmış olsa da, yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi olan The Force Awakens'ın bir hayli gerisinde kaldı. 2015 yılının aynı döneminde vizyona giren The Force Awakens, üçüncü haftasının sonunda yüzde 35 daha fazla hasılat elde etmişti. 

Brick ve Looper gibi başarılı filmler ile adını duyuran Rian Johnson'ın yazıp yönettiği Star Wars: The Last Jedi'ın başrollerinde Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Mark Hamill, Carrie Fisher, Lupita Nyong’o, Dohmnall Gleeson, Benicio Del Toro ve Laura Dern yer alıyor.

• Bundan ders çıkarıp 3. Filmde daha iyi iş çıkarması lazım Disney in..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf reklamları ile beraber 500 milyon dolar masrafı olmuştur bu filmin.

• Tabi ilk filmin altında kalır. Yıllarca heyecanla bekleyen izleyici , ilk filmde hikayenin berbat edildiğini görünce geri çekildi.
  • hiç sevemedim şu seriyi..

• Konusu biraz kabak olsada gürültülü savaş sahneleri fena değildi eğlendim açıkçası. Dolby versiyonuna baktım.

• Gittik de izlemedim konusu neydi bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 1 Ocak 2018; 2:39:22 >
  • Yahu adamlar 1 adet film yapıyor 1 aylık SIRF GİŞE hasılatı 1 milyar dolar!
    Bunun oyuncağı var,konsol oyunu var ,tekstil ürünleri var,kırtasiye ürünleri var...

Sırf sinema endüstrisinin (TV,dizi,sinema dahil) 2016 hasılatı 640 milyar dolar ,
    (internet içeriği dahil değil.)Kaynak :https://www.statista.com

Dünya'da Amerika başı çekiyor, ardından Japonlar gelmekte.

Bizde de keşke böyle şeyler olsa.
    Yahu arkadaşlar yok mu aranızda bir karakter yaratıp da en azından çizgi roman,animasyon veya oyun ürünü yapabilecek ?? Ben olduğuna inanıyorum.
    Yerel bir karakter değil de ,evrensel bir şey ortaya çıksa??
    Çıkacak olanı popülerleştirmek için ortam da var (internet sosyal medya vb.)

Bu forumdan kesin çıkar böyle bir şey ,kesinlikle...

• quote:

Orijinalden alıntı: nightdrive

Sırf reklamları ile beraber 500 milyon dolar masrafı olmuştur bu filmin.

Sırf Disney sattığı oyuncaklardan ve lisanslardan 1 milyar kazanmıştır rahat.
  • nirde eski filmler ruh yok ruh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Yahu adamlar 1 adet film yapıyor 1 aylık SIRF GİŞE hasılatı 1 milyar dolar!
    Bunun oyuncağı var,konsol oyunu var ,tekstil ürünleri var,kırtasiye ürünleri var...

Sırf sinema endüstrisinin (TV,dizi,sinema dahil) 2016 hasılatı 640 milyar dolar ,
    (internet içeriği dahil değil.)Kaynak :https://www.statista.com

Dünya'da Amerika başı çekiyor, ardından Japonlar gelmekte.

Bizde de keşke böyle şeyler olsa.
    Yahu arkadaşlar yok mu aranızda bir karakter yaratıp da en azından çizgi roman,animasyon veya oyun ürünü yapabilecek ?? Ben olduğuna inanıyorum.
    Yerel bir karakter değil de ,evrensel bir şey ortaya çıksa??
    Çıkacak olanı popülerleştirmek için ortam da var (internet sosyal medya vb.)

Bu forumdan kesin çıkar böyle bir şey ,kesinlikle...

Önemli olan dart wader çizmek değil pazarlamaktır. Adamların beğenmediğimiz en ufak filminde bile milyonlarca dolar yatırım aylarca emek post production var.

Bak game of thrones da tasarımlar türk ama parayı kıran elin abd li si.

Bizim filmlere bak. 3 ayda 2 tane çıkıyor. Kalite sıfır. Oyunculuk yönetmenlik zaten malum. Yağmur kar çamur dikkat eden yok. Her yer göze batan reklam çoğu da açıktan.

Kaç kişi 2 yıl post production la uğraşıp tepegöz filmi yapacak? Adam gibi yönetecek? Hamaseti bir kenara koyup dünyaya satabilecek? Ünlü sinema ve büyük pazarlara girmek için kaç babaya para yedirecek?!?!?!

Öyle ha diyince olmuyor bu işler maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 1 Ocak 2018; 17:45:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

hiç sevemedim şu seriyi..

bende ama seveni çok yapacak bir şey yok
    bundan önce ki filimi indirdim bakayım belki sarar diye bir yerde güç benimle diye 40 kere tekrar edince s.... dedim sildim filimi
    zaten ışın kılıcı olayı ayrı zaten
  • gişeyi bir kenara bırakırsak oldukça güzel bir filmdi.

darth vader'in yerini hiçbir kötü karakter dolduramaz , insanların buna alışması lazım artık.

• Millet sırf meraktan reklam gazıyla gitmiştir. İnsanlarda Uzay merakı var. Konusu çok kötü. Luke Skywalker'ın için ettiler Rey en güçlü Jedi gibi takılıyor

• Fan servis bir film olmadığı için fanları tarafından gömülen ama genel izleyici tarafından çok beğenilen bir film ben fan olmama rağmen çok beğendim artık değişiklik gerekiyordu star wars filmlerinde o değişikliğide last jedi çok iyi yapıyor force awakens faciasından sonra çok iyi geldi benim için

• the last çöp için müthiş , muazzam bir başarı !!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.