Kapı Açıldığında çalan ikaz alarmı
22 Cevap3430 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

26 Mesaj
20 Mart 2007; 12:45:16 

arkadaşlar bunu herkes bilir.herhangi bir kapınız açıldığında hemen devreye giren iç lamba ile ilişkili bir sistemmiş.renaultlarda var dediler.bir ara sordum ama adını bilmiyorum.renaultcularda olur dediler.bu arada bende hyundai 99 accent gls var ona taktıracam.arabada çocuk var.bazen çocuk kilidini unutuyorum.ne olur olmaz diye bundan almam lazım.Adını bilen varmı.

26 Mesaj
3 Mayıs 2007; 14:47:43 

renault kullanan arkadaşlar bir cevap yazsanız.

47 Mesaj
3 Mayıs 2007; 17:16:50 

Kapı açılınca ışık yanması diyorsanız o çok basit; buzdolabındaki sistem. ama sanırım bu değil sorduğunuz. Kapı açık kaldı ikazı var bunu da kolaylıkla yapılabilmesi lazım diye düşünüyorum. Daha net yazabilir misiniz ?

Clio III 1.2 16V Aut. 75BG (MSN: servet_71@ yahoo.com) clio mail grup : clioclub@ yahoogroups.com

136 Mesaj
4 Mayıs 2007; 16:27:06 

farlar açıkken kapıyı açtığımda yapıyor bu sayede farları açık unutmuyorum.

2005 COROLLA SOL HB 1.6

5655 Mesaj
4 Mayıs 2007; 20:11:49 

benim önceki arabada alarm sistemine bağlıydı ne zaman aracın iç lambası yansa dörtlüler yanıyordu...

2223 Mesaj
5 Mayıs 2007; 0:58:49 

quote:

Orjinalden alıntı: vicid

farlar açıkken kapıyı açtığımda yapıyor bu sayede farları açık unutmuyorum.

Hiç hoşuma gitmiyor bu ses...
bunu iptal etmenin bir yolu yok mu acaba?

^_^

3865 Mesaj
6 Mayıs 2007; 2:14:08 

benim aracimda da var bu sistem. ama pek hosuma gitmiyor her kapi acilisinda dortlulerin yanmasi. araci ikinci el aldim ve aldigimda vardi. bunu iptal ettirmenin yolu var mi? (benimki de alarma bagli).

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

benim önceki arabada alarm sistemine bağlıydı ne zaman aracın iç lambası yansa dörtlüler yanıyordu...

5655 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:34:33 

quote:

Orjinalden alıntı: ^Biotech^

benim aracimda da var bu sistem. ama pek hosuma gitmiyor her kapi acilisinda dortlulerin yanmasi. araci ikinci el aldim ve aldigimda vardi. bunu iptal ettirmenin yolu var mi? (benimki de alarma bagli).

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

bence iyi birşey ancak iptal ettirmek istiyorsan aracın içindeki lambanın içine baktır mesela sen test et önce aracın içindeki lambayı yak(kontak açıkken) eğer dörtlüler yanıyorsa büyük ihtimal onun içine gelen bir kablo vardır o kabloyu söktüreceksin. ama başka yollarlada bağlayabilirler

3865 Mesaj
7 Mayıs 2007; 20:14:25 

iyi fikir, onu deneyeyim bir . umarim kapilara baglamamislardir.

3865 Mesaj
9 Mayıs 2007; 22:20:20 

denedim ama onunla alakasi yokmus , sanirim kapilarin menteselerindeki dugmelere bagli.

444 Mesaj
11 Mayıs 2007; 0:15:43 

Benim arabada Kapılar açık kaldığında Gösterge panelinde Araba resmi var O resim kırmızı şekilde yanıyor,kapılar kapatıldığında sönüyor.Yalnız sesli ikaz yok.Sesli ikaz farlar açıkken kapıyı açtığınızda var.Bu sayede farlar açık kalıp akünün boşalmasını önlüyor.

3865 Mesaj
11 Mayıs 2007; 16:35:31 

evet bende o dedikleriniz de var, fakat alarma bağlı "kapilar acildiginda yanan dörtlü" gibi bir ozellikte var - ki ben bunu pek sevmiyorum.

5655 Mesaj
12 Mayıs 2007; 20:49:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Emekli Jandarma

Benim arabada Kapılar açık kaldığında Gösterge panelinde Araba resmi var O resim kırmızı şekilde yanıyor,kapılar kapatıldığında sönüyor.Yalnız sesli ikaz yok.Sesli ikaz farlar açıkken kapıyı açtığınızda var.Bu sayede farlar açık kalıp akünün boşalmasını önlüyor.

kapı açıkken hareket edersen ötüyor

444 Mesaj
13 Mayıs 2007; 11:01:57 

Hocam Farlar açıkken kapı açılırsa sesli ikaz ötüyor,onun haricinde farlar kapalı iken kapı açık kalırsa Ön paneldeki Gösterge üzerinde bulunan Araba resmi Kırmızı ışıkla ikaz veriyor.

5655 Mesaj
13 Mayıs 2007; 18:11:35 

quote:

Hocam Farlar açıkken kapı açılırsa sesli ikaz ötüyor,onun haricinde farlar kapalı iken kapı açık kalırsa Ön paneldeki Gösterge üzerinde bulunan Araba resmi Kırmızı ışıkla ikaz veriyor.

arabanınn kapısı açık kalsın ve siz hareket edin kapı açık diye ötüyor ve ayrıca eğer farınız açık kalmış ve siz arabanın şöför kapısından iniyorsanız o zaman far açık diye öter

32 Mesaj
16 Mayıs 2007; 0:30:51 

sadece sofor kapısından deil diger kapıda acılırsa farlar acıkken ikaz verio ama o dortlu olayı biraz ilginc peki arac icindeki lambayı manuel olarak actıgında ise aynı sekilde dortlulur yanıo mu buna bi bide dortlu surekli yanıp sonuo mu yoksa ikaz verir gibi birkac kez yanıp sonuo mu ??

444 Mesaj
17 Mayıs 2007; 0:03:10 

quote:

Orjinalden alıntı:kürsad

arabanınn kapısı açık kalsın ve siz hareket edin kapı açık diye ötüyor ve ayrıca eğer farınız açık kalmış ve siz arabanın şöför kapısından iniyorsanız o zaman far açık diye öter

Hocam senin arabanın bu kapı açık kaldığında (farlar açık değilken) alarm vermesi orjinalmi ? yoksa sonradan sizmi yaptırdınız.

3865 Mesaj
17 Mayıs 2007; 17:01:37 

benim kapilardan herhangi biri acildiginda, motor calisiyor veya calismiyor olsun fark etmiyor, 4luler yanmaya basliyor. 4lu dugmesine basmak cozum olmuyor, icerdeki isikla oynamakta. 1-2 dakika kadar yaniyor ve kapi acik kalmaya devam ederse bu sure uzerinde, 4luler duruyor. tum kapilar kapaliyken icerideki aydinlatma ile oynayinca 4luler yanmiyor. bagaj acikken de birsey olmuyor.

enteresan birsey yani, alarmin ozelligi dediler ama emin olamadim. taksiciler icin falan iyi birsey gerci de ben pek hoslanmadim. bir ara vaktim olursa bir elektrikciye gosterecegim artik.

quote:

Orjinalden alıntı: bluecoupe

sadece sofor kapısından deil diger kapıda acılırsa farlar acıkken ikaz verio ama o dortlu olayı biraz ilginc peki arac icindeki lambayı manuel olarak actıgında ise aynı sekilde dortlulur yanıo mu buna bi bide dortlu surekli yanıp sonuo mu yoksa ikaz verir gibi birkac kez yanıp sonuo mu ??

1313 Mesaj
17 Mayıs 2007; 18:06:38 

kapılar açıldığında farlardan biri yanıyor sa çalan alarm kapı sensörlerine bağlı olarak çalışıyor yani açık far uyarısı yani önce farları sonra kapıyı kapat....bunu sonradan taktırmak için geçekmeli sönen iç aydınlatma ise yapacak bir şey yok ama buzdolabı sistemi ise iç farın yanına bir uyarı sensörü koy yeter not: gecikmeliye denedik lamba çok az yanıyordu. şimdi yiç yanmıyor ve uyarıda çalmaz oldu.belki kablo yandı veya sigorta attı..

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

314 Mesaj
18 Mayıs 2007; 0:57:34 

clio III lerde orjinal bir özelliktir bu.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı:kürsad

Hocam senin arabanın bu kapı açık kaldığında (farlar açık değilken) alarm vermesi orjinalmi ? yoksa sonradan sizmi yaptırdınız.

Clio 3 Hb 1.2 Landirenzo Evo

12 Mesaj
6 Kasım 2009; 0:55:10 

Merhaba;

Arabamda FARLAR AÇIKKEN şöför kapısını açtığımda bip bip bip diye alarm çalardı.
Böylece farı açık unutma ihtimali ortadan kalkardı.
Ama günün birinde bir şey oldu; farlar KAPALIYKEN DE bu alarm çalmaya başladı. Birkaç gün sonra kırmızı ışıkta arkadan çarptılar, servise gitti, aldığımda düzelmişti.
Ama bir ay kadar önce yine böyle oldu. Şimdi farlar açık da olsa kapalı da olsa anlamsız bir şekilde şöför kapısı açıldığında bip bip ediyor.
Nasıl düzelir bu? Fikri olan var mı?
(Hyundai Accent)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senoleker -- 6 Kasım 2009; 0:56:15 >

12 Mesaj
9 Kasım 2009; 22:59:21 

Sorun Çözüldü.
Arabada sis lambası varmış.
Farlar kapatılınca sis lambaları da otomatik olarak sönüyor.
Ancak sis lambası düğmesi kapatılmazsa alarm çalıyor.
Sis lambası düğmesi de kapatılırsa sorun düzeliyor.

5 Mesaj
12 Kasım 2009; 21:28:11 

arkadaşlar onu iptal etmek için sigorta kutusunun olduğu yere yönelin ve sireni açık bırakın orda dört köşe bi röle bulacaksınız sesin geldigi röle onu yerinde çıkarırsanız bir daha o sesi almayacaksınız.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Renault » Kapı Açıldığında çalan ikaz alarmı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313