Şimdi Ara

Nokia 1 ilk Android Go telefonu olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Düşük donanımlı cihazlar için duyurulan yeni Android Oreo Go Edition sürümünü ilk hangi cihazların taşıyacağı merakla bekleniyor. Google bu konuda net bir açıklama yapmadı ancak duyumlar artıyor.

Nokia 1 fiyatı ve özellikleri

Android Oreo Go Edition çeşitli derlemelerle çok daha az alan kaplayan ve 512MB/1GB RAM barındıran cihazlarda akıcı çalışacak şekilde tasarlanmış bir Android sürümü. Bu sürüm için yine optimize edilmiş ve boyutu çok küçülmüş uygulamalar olacak. Örneğin YouTube Go, Google Go, Gmail Go gibi.

Gelişmekte olan ülke pazarlarını hedefleyen Android Go, böylece fiyatı 100$ seviyesinin altında olan ancak akıcı bir deneyim sunan telefonların da kapısını aralamış oluyor. Android One ise biraz daha orta seviyeye konumlanmış telefonları hedefliyor. Segmente göre bir sıralama yapacak olursak Android-Android One-Android Go şeklinde yapabiliriz.

Ayrıca Bkz.iPhone X ile yüzünü görünmez hale getirdi

Sektörden gelen bilgilere göre Android Go sürümü ile piyasaya çıkacak olan ilk akıllı telefon Nokia 1 olacak. 4 çekirdekli Snapdragon 212 yonga setinden gücünü alan modele 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi eşlik edecek. Ekran ise 720p çözünürlüğünde bekleniyor.

Nokia 1 modelinin MWC 2018 fuarında resmi olarak tanıtılması ve ardından piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatı ise 80$ civarında olacak Huawei’nin de çok ucuz bir Android Go telefonunu benzer dönemlerde piyasaya süreceği ifade ediliyor.

Geçmiş yıllardaki analizlerde akıllı telefonların 1GB RAM seviyesini terk ederek 2GB veya 3GB başlangıç kapasitesi sunacağı dile getiriliyordu ancak bugün geldiğimiz noktada 1GB RAM barındıran telefonlar halen çok popüler. O dönem Android One programının alt seviyede çok kapsayıcı olacağı ve yavaş yavaş donanım sınırlarını yükselteceği düşünülüyordu. Uygun fiyat sebebiyle vazgeçilemeyen 1GB RAM seviyesi için Google da hamle yapmak zorunda kaldı. 

• Nokia'nın son çıkardığı telefonlar çök güzel stok Android olduğu için de akıcı. Nokia bu akıllı telefon trendi ortaya çıktığında simbian dayatması yapmayıp baştan Android kullansaydi bugün Samsung'un yerinde olabilirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle şirket hattı ve ikinci telefon olarak kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek olmuş. Ayrıca WhatsApp çalıştırsın alo desin pil ömrü uzun olsun ucuz olsun diyen kitle için tam isabet olabilir Android Go.

Nokia bu fiyatla girerse marka algısını iyi kullanarak giriş segmentinin lideri olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia x , xl modellerinde hatalı davranmasaydı (windows phone görünümlü android ) bu zamana epey yol alabilirdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben olur diyorum.
  • Nokia 2 ile ayrılacağı yönü pil olursa ben olmaz diyorum.

Gerçi ram 1 GB olsun da pil 3000 mAH olsa da olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelir şimdi SD8XX savunucuları, RAM savunucuları aşağılamaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Nokia 2 ile ayrılacağı yönü pil olursa ben olmaz diyorum.

yazılımı verimli kullanıyorsa, donanım ona göre optimize edilir. bence olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 29 Aralık 2017; 14:34:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Nokia 2 ile ayrılacağı yönü pil olursa ben olmaz diyorum.

yazılımı verimli kullanıyorsa, donanım ona göre optimize edilir. bence olur.

Android Go'yu görmek gerek. Ben sadece endişelerimi belirttim yoksa beklentim var yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.