Şimdi Ara

Kötü sürücünün sigorta primine 111 TL, iyi sürücünün primine 25 lira zam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç sigortalarında tavan fiyat uygulamasının gelecek yıl da devam ettirilme kararı alındı. Ancak sigorta şirketlerinin geçtiğimiz yıl maddi kayıplar yaşamasından dolayı sigorta ücretlerine ciddi oranda zam geliyor.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek sigorta ücretlerine yüzde 5 oranında zam geleceğini duyurdu. Şimşek, sigorta şirketlerinin zarar ettiğini tespit ettiklerini ve sigorta şirketlerinin teminatlarını sağlayabilmesi, sigortalıların da maddi anlamda zorlanmamasını sağlamak amacıyla bu seviyede bir zam getirildiği ifade ediliyor.

Trafik sigortası 2018 fiyatları

Türkiye genelinde en az 3 yıl arka arkaya kaza yapmayan yani hasarı olmayan iyi sürücülerin (7’nci basamakta bulunan) sigorta primi 25 lira artarak 490 liradan 515 liraya çıkacak. Yeni araç alıp yeni sigorta yaptıranların (4’üncü basamak) primi 45 lira artışla 891 liradan 936 liraya çıkacak. Çok kaza yapan ve 1’inci basamakta bulananların sigorta pirimi ise 111 lira artışla 2 bin 228 liradan 2 bin 339 liraya çıkacak.

Aylık yüzde 1,5 oranında artışa devam

Bir defaya mahsus yüzde 5’lik zammın ardından periyodik olarak devam eden yüzde 1,5 oranındaki artışa devam edilecek. Mehmet Şimşek, bu şekilde vatandaşların yanı sıra sigorta sektörünün de zarar etmeyeceği orta yolun bulunmuş olacağını kaydetti.

Şimşek, piyasa şartları ve rekabet kapsamında, sigorta şirketlerince daha düşük primler ile trafik sigortası yapılmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını da sözlerine ekledi.

• Zam değil düzenleme diyeceksiniz!

• Mehmet Şimşek'in adı geçtiği hiç bir haber halkın yararına olmadı. Şimdiden donları çıkarmaya başlayalım.
    İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 26 Aralık 2017; 22:13:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neymiş sigorta zarar ediyormuşmuş. Bu kadar soyguncu yancı zihniyeti olamaz. Arkadaş kaza yapan adam a kaskodan zaten bindiriyor yetmiyormuş gibi trafikden de bindirin. Milyonlarca araçtan dünya para alınıyor harcadıkları para yarısı değildir kardan zarar etmek istemiyorlar. Haksız ödediğim her kuruş haram olsun.

• Kasgo fiyatına sigorta hey maşallah.

Ulan bukadar cam filmi için kıçını yırtanlar bunlar içinde bimer e çimere mesaj atsaydıya. Yazık vallahi yazık benim atmamala olmuyor milyonlar atıcak ki oy korksundan isteğimiz olsun.

• Size az bile.

• Herşeye sürekli zam, aynı oranda zammı maaşlar için göremiyoruz.
  • Diğer ülkelerde araba almak ve sürmek sıradan bir olayken, Türkiye de Almakta yürütmekte ayrı bir derttir.

• 5 senedir arabam var sigorta ödüyorum. Kaza yapmazsan az ödersin diyorlardı valla indirimden vazgeçtim bari bindirim yapmasalar :) Türkiye burası niye konuşuyorsak artık.

• Araba zengin işi oldu arkadaş 20 yıllık araba bile kullanmamalıyız insan mıyız ki zaten vergi bankasıyız sadece...

• İyi ve kötünün ayrılması iyi olmuş fiyatlarda dengeli.

• iyiye indirim olması gerekmez mi?
  • Yani her turlu zam diyorlar kisaca... İçimden gecenleri soylemek isterdim ama neyse

• geçen yıla göre daha uygun fiyata yaklaşık 40TL indirimli yapıldı. şimdi anlamadığım şey hiç kazam yok en iyi sürü sınıfındaki indirime tabiyim. yıllardır kazasız belasız kullanıyorum. geçen yıla göre nasıl indirimli oldu anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

geçen yıla göre daha uygun fiyata yaklaşık 40TL indirimli yapıldı. şimdi anlamadığım şey hiç kazam yok en iyi sürü sınıfındaki indirime tabiyim. yıllardır kazasız belasız kullanıyorum. geçen yıla göre nasıl indirimli oldu anlamadım

Gecen yil tavan fiyat yoktu.

• Temel reis nerdesin kurtar Türk milletini bu bakanın elinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 26 Aralık 2017; 20:53:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun, Adamlar çalışıyor. Ülke bu haldeyken bile çalışıyorlar. Fiyat da çok iyi, daha ne olsun. Kimse laf etmesin "hükümet çalışmıyor diye". Allah çarpar.

Not: sigorta şirketi sahibiyim.

• Sigorta şirketleri zarar ediyorsa o işi bırakıp limon satsınlar.Biz onlara para kazandırmak zorunda mıyız.Bi kerede halkı mal yerine koymayın,yolunacak kaz yerine koymayın müslüman değil misiniz lan bu nasıl iştir

Nerde cam filmi için yırtınan fasulyeden gençlik,hiç sesleri çıkmıyor

• Kötü sürücü 111 tl zam iyi sürücü 25 tl zam. Ya beynim bazen duruyor. Simdi ben ödüllendirildiğimi sanıp çaktırmadan zam mı yiyorum yoksa bana mı öyle geliyor. Veremi gösterip sıtma ya dua etmi deniyor? Kafamda deli sorular. Allahım aklıma mukayyet ol. Amin.

• padişahım çok yaşaaaa diyen %50 var bu ülkede çok normal. fiyatlar düşük bunlar için. en kötü 7 basamak 2000 tl olmalı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.