Şimdi Ara

AMD'den %40'a varan fiyat indirimleri geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Core 2 Duo "Conroe" serisi işlemcileri çıkarmasına paralel olarak elde ettiği başarı sonucunda arkasına aldığı kuvvetli rüzgarın da etkisiyle durmak bilmeden yoluna devam eden ve gerek performans gerekse de fiyat anlamında liderliğini koruyan Intel'in 22 Nisan itibariyle yapmayı planladığı ciddi fiyat indirimini Türk donanım dünyası ilk defa bizim sayfalarımızda okudu. AMD'nin üzerinde çalışmakta olduğu ve Temmuz-Ağustos ayları arasında piysaya çıkarmayı planladığı yeni nesil işlemcilerine karşı 22 Nisan indirimiyle kendini iyice sağlama almak isteyen Intel'in yılın 2. yarısı ile birlikte Quad-Core (4 çekirdekli) işlemcilerini de modeline göre değişmek ile birlikte fiyat başlangıç seviyesini 250$ seviyesine çekecek olması da rakip AMD'nin işini zorlaştıracak derken AMD, Intel'in 22 Nisan indirimine 9 Nisan'da işleme koyacağı en az Inel'in ki kadar ciddi oranlarda yapılacak yeni fiyat indirimi ile cevap vermeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda hafta arayla üst üste fiyat indirimne giden AMD, Intel'in yapmayı planladığı fiyat indirimlerine karşı en azından yeni işlemicilerini piyasaya sürene kadar konumunu korumak ve pazar payını mümkün olan en üst seviyede tutabilmek adına ciddi bir fiyat indirmine hazırlanıyor. Firma birçok modelinde cidd fiyat indirimlerine giderken bazı modeller içinde yolun sonu görünüyor. Zira AMD Nisan ayı ile birlike bazı modeller ki bunlar arasında geçtiğmiz Aralık ayında duyurulan Quad-FX platformuna özel olarak tasarlanmış yeni FX serisi işlemcilerin giriş modeli olan FX-70 ile birlikte X2 5400, X2 4600, X2 4200 gibi işlemciler için EOL (End Of Life - Yaşamın Sonu) süreci başlıyor.

Tablodaki fiyatlar yurt dışı satış fiyatları üzerinden derlenmiştir.

AMD'nin yeni fiyat indirimleri özellikle giriş seviyesinde hayli rekabetçi olacak. Zira önümüzdeki ay devreye girecek yeni fiyatlar ile birlikte firmanın çift çekirdekli işlemcileri arasında giriş modeli olan X2 3600+'ın fiyatı 70$'a kadar düşüyor ki bu özellikle son kullanıcı açısından hayli güzel bir gelişme. AMD'nin FX serisi işlemcilerini saymazsak masaüstü kullanıma yönelik ürün gamının en iddialı modeli olan ve kısa bir süre önce resmi olarak lanse edilen X2 6000+ işlemcisinin fiyatı da $252'a düşüyor ki Intel'in 22 Nisan'da yapacağı fiyat indirimine paralel olarak fiyatı $224 olacak olan Conroe E6600 işlemcisi Athlon64 X2 6000+ işlemcisinin en büyük rakibi olacak ve bu durum en azından Temmuz ayına kadar bu şekilde sürecek.

Görüldüğü gibi Mayıs ayı ile birlikte işlemci almak isteyenler son derece uygun fiyatlar ile karşılamanın mutluluğunu tadabilecekler. Açıkçası bu fiyatların Intel'in Temmuz ayında anons edeceği "Conroe refresh" olarak ta bilinen 1333MHz fsb'ye sahip yeni işlemcilerini çıkarması AMD'nin ise yeni mikroişlemci mimarisine sahip olan işlemcileriyle birlikte performans potasına yeniden girmesine paralel olarak yılın 2. yarısı en azından işlemci terfisi konusunda son derece bereketli geçecek gibi görünüyor. İşlemcisini değiştirmek isteyenlerin ve acelesi olmayanların bu durumda en azından Mayıs ayını beklemelerinde ciddi fayda var.

Sayfanın Linki : http://jonnyguru.com/news_details.php?id=206

• geçen seferde AMD indirime gidiyor dendi ben indirim göremedim adam gibi....ne yapmak istediklerini anlamadım ya adam gibi indirsinler ya da adam gibi yalan dolan haber salmasınlar yeter artık tam diyoruz indircek bekliyelim 2 hafta sonra baska bi haber çıkıyo bıktık artık......
  • quote:

Orjinalden alıntı: subzero_eren

geçen seferde AMD indirime gidiyor dendi ben indirim göremedim adam gibi....ne yapmak istediklerini anlamadım ya adam gibi indirsinler ya da adam gibi yalan dolan haber salmasınlar yeter artık tam diyoruz indircek bekliyelim 2 hafta sonra baska bi haber çıkıyo bıktık artık......

Aslına bakarsan yanılıyorsun diyebilirim zira AMD'nin bundan önce yaptığı son fiyat indirimlerinin etkisini ülkemizde de görebilmen mümkün. Örnedğin çift çekirdekli X2 3600+'ı 100$ civarında TR'de de bulabilmen mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Mart 2007; 22:56:40 >
  • 4400+'nın fiyatı harika gözüküyor
  • haber için teşekkürler kardeş

yaw birde fx 57 kardeş ben hiç bir yerde 4400 görmüyorum ya 4200 var yada 4600 var.Bu 4400 2*1024 cashe bellek değilmi 4200 vede 4600 ,ün tersine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 19 Mart 2007; 23:09:17 >
  • AMD bu aralar atağa kalktı hadi bakalım hayırlısı.
  • fiyatlar çok iyi AMD kendine geliyor...
  • Süper fiyatlat gerçekten,eğer en üst düzey işlemcileri kullanmayacaksanız f/p canavarı harika sistemler kurulabilir.136$'a 4800 x2 inanılır gibi değil.
    Tabii amd nin s939 da yaptığı yamukları unutmadık.Ne olurdu sanki devam etseydi
  • araya bir tane 6300 kaynak yapmış
  • AMD'nin özellikle yeni fiyatları ile birlikte X2 3600+ ve firmanın yeni 690G serisi yonga setine sahip bir anakart ofis sistmelerini uçurur ayrıca ek masrafa gerek kalmadan iyi kötü oyunda oynatır hatta HDMI çıkışıyla HTPC'lere uygun fiyata ciddi güçte kazandırabilir . X2 3600+ ve 690G çok iyi bir ikili olacak gibi
  • vay adiler vay gittik ucuz die x2 3600 aldık amd nın yaptığına bak
  • intel de heryerden çıkarıyo kendini amd git gide düşürüyo fiyatları ah bu intel çok çektiricek amd ye
  • Diyelim x2 4800 136 dolar'a düştü conroe 183 dolar hangisi alınmalı o zamanda
  • amd nin yeni mimariyi çıkarıp onlara indirim yapması gerek aslında. Hadi rekabet ve kullanıcının yüzünü gülümsetecek hareketler daha fazla bekliyoruz intel ve amd den

Sene bilgisayar toplayacam inş. O zamanın en iyi bilgisayarı ne manyak olur düşünemiyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

vay adiler vay gittik ucuz die x2 3600 aldık amd nın yaptığına bak

• 100 doların altında çift çekirdek pek bi lezzetli olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

vay adiler vay gittik ucuz die x2 3600 aldık amd nın yaptığına bak

Öyle zırt pırt işlemci değiştirirsen olacağı buydu sonunda 6300'ü ne diye sattın he

• quote:

Orjinalden alıntı: forious

Diyelim x2 4800 136 dolar'a düştü conroe 183 dolar hangisi alınmalı o zamanda

tabiki conroe
  • x2 5600 çok lezzetli görünüyor 6400 den biraz daha performanslı
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

quote:

Orjinalden alıntı: forious

Diyelim x2 4800 136 dolar'a düştü conroe 183 dolar hangisi alınmalı o zamanda

tabiki conroe

arada 50 dolar fark ver nerdeyse eğer 6300,e overclock yapılmayacaksa biraz bu tartışılır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.