Şimdi Ara

Apple'ın eski iPhone modellerini yavaşlatması l Mobilite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple'ın pil kondisyonu kötü olan eski iPhone modellerini kullancısına haber vermeden yavaşlatması geçtiğimiz haftanın en önemli konuysuydu. Buna ek olarak 2018 model Samsung Galaxy A8 modelleri, Sony'nin çerçevesiz telefonu Xperia XZ2, Nokia 9  ve gündemde öne çıkan diğer gelişmeler, Mobilite'nin yeni bölümünde. 

• Ya arkadaşlar siz ne anlatıyorsunuz ya?
    Siz gidip tek bir Şirketin tekeline ait yazılımı ve aynı tekelin her sene yeni modelini ürettiği bir cihazı kullanıyorsunuz.
    NE ANLATIYORSUNUZ BURDA?
    Yok android de de bazen yeni sürüm geldiğinde performans düşüyormuş bilmem ne.

Android açık kaynaklı bir işletim sistemi ve nerdeyse her firma kendi telefonunu üretirken bunu olabildiğince özelleştiriyor.
    Ayrıca hadi baktınız telefon yavaşladı. Gider bir cynogenmod gömersiniz telefon roket olur.
    Her yönden özgürsünüz.
    AMA IPHONE DA BOYLE BİR ŞANSINIZ ASLA YOK. APPLE CANI NE ZAMAN İSTERSE TELEFONUNUZU YAVAŞLATIR VE SİZİ YENİ ÇIKARTTIĞI ÇÖPÜ ALMAYA ZORLAYABİLİR.

Android de her yıl yeni özelleştirilmiş ücretsiz ROM lar ve sürümler yayınlanıyor ve istediğinizi yüklemekte özgürsünüz.
    Annem Xperia Z2 çıktığında almıştı ve hala kullanıyor ne yavaşlama var ne de pil konusunda sıkıntı çekiyor ve benden fazla kullanıyor telefonu (Sosyal medya, şu farmville oyunları vs.) Neredeyse 3.5 yıldır telefonda pil konusunda sıkıntı yok demek ki Apple cihazlarında kaliteli piller tercih etmiyor veya cihazları pil koruması konusunda iyi değil.
    Madem cihazların pili eski artık dayanmıyor ve sen bunu görüyorsun o zaman pil modu koyarsın ayarlara, kullanıcı girer oradan performansı kendisi kısıtlar yada kısıtlamaz böylece zan altında kalmassın. Apple bu ortaya çıkmasaydı çıkıpda biz böyle yaptık demezdi. Bunu savunan kullanıcı varsa gerçekten hata yapar tamamen kullanıcı aleyhine bir durum. Ayrıca ben Apple'ın bilerek cihazları yavaşlattığını düşünüyorum yani sadece IOS 10'la bu başladı demek bence saflıktır.
    hocam ben burda gidin cynogen yükleyin demiyorum.zilyon tane buna benzer rom var en ünlülerinden biri olduğu için onu söyledim.
    Ayrıca burda kimin daha çok veri sızdırdığını, kimlerin hangi güvenlik açıkları yüzünden milyarlarca kullanıcı fotograf ve videosunu çaldırdığını tartışmaya kalkarsak burada yine apple ın yüzü kara çıkar.

Benim vurgulamak istediğim insanlar apple cihazlarını almak için fazladan binlerce lira veriyor ancak sonucunda aslında ellerine kelepçe takıp apple onlara neyi layık görürse ona mahkum ediliyorlar.

Ve halen daha gelip burda "Apple telefonları yavaşlatıyor mu?" diye tartışılıyor.
    Yani neyi tartışıyorsunuz? O telefonu alan kişi zaten bunu parasını öderken kabul etmiş oluyor.Kayıtsız şartsız olarak hemde.
    80 dolar pil değiştirme ücreti bayağı yüksek. En basitinden Huawei yedek parça fiyatlarını kendi sitesinde yayınlıyor, onları referans olarak kontrol ettiğimizde amiral gemisi dediğimiz Mate 10 Pro'nun garanti dışı pili değiştirme ücreti 74 tl.. dolara vurduğumuzda 20$ civarına denk geliyor..

http://consumer.huawei.com/tr/support/sparepart-price/
  • Vur Apple vur. Sen vurdukça statü kasıyorlar. Devam et stabil joker...

• Apple düşmanları dolar buraya birazdan.. apple en iyisi oldukça daha çok zorlarına gidiyor bazılarının ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar siz ne anlatıyorsunuz ya?
    Siz gidip tek bir Şirketin tekeline ait yazılımı ve aynı tekelin her sene yeni modelini ürettiği bir cihazı kullanıyorsunuz.
    NE ANLATIYORSUNUZ BURDA?

Android açık kaynaklı bir işletim sistemi ve nerdeyse her firma kendi telefonunu üretirken bunu olabildiğince özelleştiriyor.
    Ayrıca hadi baktınız telefon yavaşladı. Gider bir cynogenmod gömersiniz telefon roket olur.
    Her yönden özgürsünüz.
    AMA IPHONE DA BOYLE BİR ŞANSINIZ ASLA YOK. APPLE CANI NE ZAMAN İSTERSE TELEFONUNUZU YAVAŞLATIR VE SİZİ YENİ ÇIKARTTIĞI ÇÖPÜ ALMAYA ZORLAYABİLİR.

Android de her yıl yeni özelleştirilmiş ücretsiz ROM lar ve sürümler yayınlanıyor ve istediğinizi yüklemekte özgürsünüz.

• mesut bey 39dk lık programda 12dk düşürdü yok yok düşürmedi diye konuştuk. sıkıcı oldu biraz.

• Çok da dert edilecek bişey değil yheağğğğğ sonuçta Epıl ağbiiiiiyyy

• quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Ya arkadaşlar siz ne anlatıyorsunuz ya?
    NE ANLATIYORSUNUZ BURDA?

Her yönden özgürsünüz.

cynogenmod Yükle sonra telefonundaki fotoğrafları ele geçirsinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yavaşladı ama hala sdabil? Apple dan vazgeçmem

• Apple telefonları yavaşlatmasının en büyük sorunlarından biri de ikinci elinin çok düşmesi olacak bence. Çünkü kimse hızı yavaşlamış bir iPhone x ya da 7 plus a para vermek istemeyecektir. Satış sırasında hızı yavaşlamış iPhone mu yavaşlamamış iPhone mu kullanıcının mutlaka sorgulaması ve ona göre alması gerekir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Apple düşmanları dolar buraya birazdan.. apple en iyisi oldukça daha çok zorlarına gidiyor bazılarının ;)

Hayır kedi kardeş Apple'ı durdurmaya çalışıyoruz çünkü Android tarafına da zararı var artık. Her yaptığının Çinliler de kopyaliyor ucuz telefonlar iPhone çakması adeta. Samsung bu konuda daha ağırbaşlı kendi yolunu çiziyor ama bu seferde Apple'ın fiyat politikasını kopyaliyor. Samsung bakıyor apple 1000 dolara satıyor bende satarım diyip fiyat yükseltecek. Yani kısaca her türlü zararı var artık. Bir dur denilmesi gerek. Apple, bu yavaşlatma olayını ios kendi tekelinde olduğu için rahatça yapıyor. Android de bunu yapmak şuanda imkansız 1 dakikada anlaşılır.

• TheStarBox kullanıcısına yanıt
    Yazınızı destekliyorum. Fakat üslup konusunda forum olarak sıkıntı çekmeye başladığımızı düşünüyorum. Bu şekilde yazmanız yoruma katılsam da muhalefet olma isteği doğuruyor. Daha sakin bir dille anlatabilmek lazım derdimizi. :)

• 80 dolar pil değiştirme ücreti bayağı yüksek. En basitinden Huawei yedek parça fiyatlarını kendi sitesinde yayınlıyor, onları referans olarak kontrol ettiğimizde amiral gemisi dediğimiz Mate 10 Pro'nun garanti dışı pili değiştirme ücreti 74 tl.. dolara vurduğumuzda 20$ civarına denk geliyor..

http://consumer.huawei.com/tr/support/sparepart-price/
  • Madem cihazların pili eski artık dayanmıyor ve sen bunu görüyorsun o zaman pil modu koyarsın ayarlara, kullanıcı girer oradan performansı kendisi kısıtlar yada kısıtlamaz böylece zan altında kalmassın. Apple bu ortaya çıkmasaydı çıkıpda biz böyle yaptık demezdi. Bunu savunan kullanıcı varsa gerçekten hata yapar tamamen kullanıcı aleyhine bir durum. Ayrıca ben Apple'ın bilerek cihazları yavaşlattığını düşünüyorum yani sadece IOS 10'la bu başladı demek bence saflıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Ya arkadaşlar siz ne anlatıyorsunuz ya?
    NE ANLATIYORSUNUZ BURDA?

Her yönden özgürsünüz.

cynogenmod Yükle sonra telefonundaki fotoğrafları ele geçirsinler

hocam ben burda gidin cynogen yükleyin demiyorum.zilyon tane buna benzer rom var en ünlülerinden biri olduğu için onu söyledim.
    Ayrıca burda kimin daha çok veri sızdırdığını, kimlerin hangi güvenlik açıkları yüzünden milyarlarca kullanıcı fotograf ve videosunu çaldırdığını tartışmaya kalkarsak burada yine apple ın yüzü kara çıkar.

Benim vurgulamak istediğim insanlar apple cihazlarını almak için fazladan binlerce lira veriyor ancak sonucunda aslında ellerine kelepçe takıp apple onlara neyi layık görürse ona mahkum ediliyorlar.

Ve halen daha gelip burda "Apple telefonları yavaşlatıyor mu?" diye tartışılıyor.
    Yani neyi tartışıyorsunuz? O telefonu alan kişi zaten bunu parasını öderken kabul etmiş oluyor.Kayıtsız şartsız olarak hemde.

• Annem Xperia Z2 çıktığında almıştı ve hala kullanıyor ne yavaşlama var ne de pil konusunda sıkıntı çekiyor ve benden fazla kullanıyor telefonu (Sosyal medya, şu farmville oyunları vs.) Neredeyse 3.5 yıldır telefonda pil konusunda sıkıntı yok demek ki Apple cihazlarında kaliteli piller tercih etmiyor veya cihazları pil koruması konusunda iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Apple düşmanları dolar buraya birazdan.. apple en iyisi oldukça daha çok zorlarına gidiyor bazılarının ;)

Böyle bir konuda "Apple en iyisi, zorlarına gidiyor" demen abesle iştigaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 25 Aralık 2017; 0:44:55 >
  • Mesut bey, S7 edge pili 40 - 50 tl.

80 dolar ise yaklaşık 310 tl yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Mesut bey, S7 edge pili 40 - 50 tl.

80 dolar ise yaklaşık 310 tl yapıyor.

O pil yan sanayidir serviste 200 lira.

• Cool_psy kullanıcısına yanıt
    Plus modellerinde bu durum söz konusu değil

• Şu player sorununu ne zaman çözeceksiniz? Sürekli 20 saniye ilerden başlıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.