Şimdi Ara

Gelecekteki Android sürümlerinde operatörler sinyal gücünü kullanıcılardan gizleyebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Telefonunuzdaki sinyal çubuklarına bakarak bulunduğunuz bölgede operatörünüzden aldığınız sinyalin gücünü öğrenmeniz mümkün. Ayrıca Android kullanıcıları Ayarlar menüsüne girerek bunun daha da derinliklerine inebiliyor.

Ayrıca Bkz.Sanal gerçeklik başlığı Rusya'da ölüme neden oldu
    Sinyal çubukları dBm veya ASU olarak belirtilen sinyal gücünü gösterir. Ancak gelecekteki Android sürümlerinde Google'ın operatörlere sinyal gücünü kullanıcılardan gizleme seçeneği sunacağı belirtiliyor. XDA tarafından yayınlanan rapor, Android P ile başlamak üzere sonraki Android sürümlerinde operatörlerin bu bilgiyi kullanıcılardan gizleyebileceğini ortaya koydu.

Kullanıcıların kafa karışıklığı yaşaması istenmiyor

Bu değişikliğin ne için yapılmak istendiği belli olmasa da kullanıcıların telefonlarındaki sinyal çubuklarına karşın gördükleri dBm ve ASU değerleriyle kafalarının karışmaması istenmiş olabilir. Ancak iyi haber de var. XDA bu durumun, bazı uygulamaların sinyal gücünü göstermek için kullandığı API'leri etkilemeyeceğini söylüyor. Yani operatörler gizlese bile kullanıcılar bu bilgilere her zaman için üçüncü parti uygulamar aracılığıyla erişebilecek.

• Bunun için neden üçüncü parti uygulamalara gerek duyalım? Aldığım hizmetin kalitesini eğer anlık olarak görebilme imkanım varsa neden aksini isteyeyim? Saçmalık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen bir roota bakar öyle birşey olsa bile.
  • jammer detector, lte discovery gibi app ler root la gorur yine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayatımda duyduğum en aptalca şey.

Telefonun çekim gücünü gizlemek nedir ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakında batarya simgesini de kaldırırlar..

• Benim lenovo cihazda avea 2g modunda çekiyor gibi gösteriyor. Ama ne arayan ulaşıyor ne sms geliyor. 4g ye geçince iletişim düzeliyor. Ben de çekiyor hat açık zannediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekim sorunu olmasa zaten öyle bir çubuk gereksiz bilgi ve görüntü kirliliği olacaktı ve gerek duyulmayacaktı. Android P ye kadar çekim teknolojilerinde gelişme bekliyorlar sanırım.

• Bu nereden çıktı şimdi ya ? ne alaka

• Sacmalik ben boyle birseyin olacagina ihtimal vermiyorum.

• Turktelekom bunu beğendi

• Bir custom roma bakar . Google, open-source androidi iosa çevirmeye çalışıyor.

• Neden böyle bir karar almışlar ki cok saçma

• Kullanıcıların kafa karışıklığı yaşaması istenmiyormuş ya bırakın kardeşim bu boş işleri

• rootlu cihazlarda bence bunu görebiliriz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.