Şimdi Ara

Civilization VI iPad için çıktı: Sadece 220 TL (!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz yıl masaüstü bilgisayarlar için çıkış yapan strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VI, iPad cihazlar için App Store’da yayınlandı. Oyun ücretsiz olarak yayınlansa da bir zaman sonra sizden astronomik bir ücret istiyor: 220 TL.

İlk 60 turu ücretsiz olan oyunda devam edebilmek için 220 TL’lik ödemeyi yapmak gerekiyor. Oyunun masaüstü sürümünü Steam kış indirimlerinden 110 TL’ye alabiliyorken mobil cihaz için bu kadar uçuk bir fiyat istenmesi ilginç.

iPad için hazırlanan özel sürüm ile masaüstü sürüm arasında ufak farklılıklar bulunuyor ancak oynanışa olumsuz etki edecek bir kırpma söz konusu değil. Aynı haritalar, liderler ve teknoloji şemaları iPad’de de bulunuyor. Oynanış özellikleri yerine görsel anlamda ufak kırpmalara gidilmiş.

Civilization VI fiyat etiketi ve destekleyen cihazlar

Civilization VI, iPad Mini 2 ve daha üstün iPad modellerinde oynanabiliyor. Kurulum dosyası 3.14 GB büyüklüğe sahip. Oyun sadece iPad’e özel olacak, diğer mobil platformlara çıkmayacak.

Eğer fiyatına dair şüpheleriniz varsa ilk 60 tur, karar vermenizde yardımcı olacaktır. Oyunun çıkışına ve çok büyük ihtimalle Steam yılbaşı indirimlerinin de etkisiyle 4 Ocak tarihine kadar oyunun devamını yüzde 50 indirim ile yani 107,99 TL’ye satın alabilirsiniz. Steam kış indirimlerinde masaüstü versiyonu 109 TL’ye satılıyor.

• sıcak fırsatlara "yanıyorrr" diye başlık açsaydın

• Reklamını yaptı şimdi masaüstü versiyonunu satar 2-3 ay sonra mobilin fiyatını 30-40 tl yapar efsane indirim 220 tl den 30 tl'ye indi diye yine reklam yapar. Kaç kişi oyunu merak edip haberin altındaki videoya tıkladı merak ediyorum. Çünkü benim de açıkçası videoyu izleyesim geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmehmet -- 22 Aralık 2017; 17:56:23 >
  • Gelmiş geçmiş en kaliteli strateji oyunudur Civilization. Kimse laf atmasın şimdi. Civ 1 den beri oynadım. Civ 5 i preorder la steamdan aldım. Hele bu oyunu algılayamayanlar hiç yorum yapmasın. Ama sor 229 tl eder mi.. benim gibi one more turn diyen birisi bile vermez..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Latour

Gelmiş geçmiş en kaliteli strateji oyunudur Civilization. Kimse laf atmasın şimdi. Civ 1 den beri oynadım. Civ 5 i preorder la steamdan aldım. Hele bu oyunu algılayamayanlar hiç yorum yapmasın. Ama sor 229 tl eder mi.. benim gibi one more turn diyen birisi bile vermez..

Age Of Empires varken çok iddialı bi yorum olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

quote:

Orijinalden alıntı: Latour

Gelmiş geçmiş en kaliteli strateji oyunudur Civilization. Kimse laf atmasın şimdi. Civ 1 den beri oynadım. Civ 5 i preorder la steamdan aldım. Hele bu oyunu algılayamayanlar hiç yorum yapmasın. Ama sor 229 tl eder mi.. benim gibi one more turn diyen birisi bile vermez..

Age Of Empires varken çok iddialı bi yorum olmuş.

gerçek zamanlı age of karşılaştırılması yanlış olur
  • Sıkıntı yok gelir nasılsa mod sitelerine :D

• Adamlar Apple müşterilerini yağlı, ota çöpe değerinden kat kat fazla para ödeyecek kerizler olarak görüyor sanırım... Neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Adamlar Apple müşterilerini yağlı, ota çöpe değerinden kat kat fazla para ödeyecek kerizler olarak görüyor sanırım... Neden acaba

Apple watch saçmalığına 2 bin tl verdikleri içindir belki
  • "staağğğbil" olduğu için bu para hadi pamuk eller cebe beyler. verdiniz 6000tl, şimdi 220 ye oyun mu alamayacaksınız sanki ? ilk 60 turu da bedavaymış o derece bonkör adamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 220 TL temiz para
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

"staağğğbil" olduğu için bu para hadi pamuk eller cebe beyler. verdiniz 6000tl, şimdi 220 ye oyun mu alamayacaksınız sanki ? ilk 60 turu da bedavaymış o derece bonkör adamlar

1000 liralık ipad air bu oyundan yan yana 3 tane açar bırakın artık bu amele muhabbetini.
  • androidde cıkarsalardı da goreydik belileyecekleri ucreti..

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Adamlar Apple müşterilerini yağlı, ota çöpe değerinden kat kat fazla para ödeyecek kerizler olarak görüyor sanırım... Neden acaba

Androidli telefonlarda şak diye apk indirileceği için olabilir mi?
  • oyun gerçekten güzel, fakat 220 lira değil 100 liraya aldım bunu. civilization oyununun ne olduğunu ne derece derinlik içerdiğini bilmeyenler yorum yapmadan evvel iki kere düşünürse iyi eder. sonuç itibariyle ülkemiz ekonomik kriz içinde bulunduğundan dışarıdan alınan her şey pahalı gelecek fakat oyun benim verdiğim 110 lirayı hak ediyor. ne zamandır güzel strateji arıyordum ayağıma kadar getirdiler. bilgisayar almaktan kurtuldum bir de oyun kendine göre çok kalabalık ordular büyük harita yahut yüksek turn olmasına rağmen ipad 2017 de hiç hatasız oynanabiliyor. 110 lirayı hak eder 220 oldu mu bilmiyorum strateji sevenleri başka oyun oynatmayacak kadar güzel civilization 6.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.