Şimdi Ara

Zotac harici ekran kartı kutularını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnce dizüstü bilgisayarı olanlar veya dizüstü bilgisayarında grafik gücünden memnun olmayanlar için geliştirilen harici ekran kartı kutuları yaygınlaşmaya başladı. Zotac iki farklı segmente yönelik iki harici kutu duyurdu.

Amp Box neler sunuyor?

Zotac Amp Box adındaki ilk kutu üst seviyeye hitap ediyor. Çift ekran kartı takılabilen kutu 228 milimetreye yani GeForce GTX 1080 Ti modeline kadar destek sunuyor. Ayrıca Spectra aydınlatma sistemi ile oyun tecrübesi canlı renkler tarafından destekleniyor. Kutu içerisinde 450W güç kaynağı yer alıyor ve ısıl tasarım gücü de 250W.

Ayrıca Bkz.G.Skill en hızlı 32GB DDR4 SO-DIMM belleğini duyurdu

Amp Box Mini ise çift slotta 200 milimetre yani GTX 1060 ekran kartına kadar çıkabiliyor. 183 x 230 x 99mm ölçüler ile Amp Box Mini sektördeki en küçük Thunderbolt 3 harici ekran kartı kutusu olma özelliğine sahip. 180Wgüç kaynağı barındıran kutu 150W ısıl tasarım gücüne sahip.

Thunderbolt 3 ile 40Gbps bant genişliğine çıkabilen kutular 4 adet USB 3.0 bağlantısına da sahip. Zotac’ın pek çok mini PC modeli Thunderbolt 3 üzerinden bu kutulara destek veriyor.

Diğer taraftan kutu içerisinde NVMe PCIe x4 üzerinden SSD bağlama imkanı da sunulmuş. Böylece kullanıcılar harici bir depolama ünitesi olarak da kullanabiliyor. Henüz harici kutuların fiyatları açıklanmadı. 

• kullanan birine hiç dengelmedim bu çözümleri, merak ediyorum.

• Ya bende zotac disindakiler kutularini duyurdu diye anladim ne alaka diye girdim konuya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir ürün olduğundan şimdi haberim oldu.

Yaratıcı
  • ne zamandır beklediğim haber.

bu konuda şu an itibariyle en başarılı firma razercore v2 kutusuyla razer firması.

thunderbolt3 dışında pci exp araclılığıyla çalışan diğer bir başarılı çözüm ise alienware'e ait ama sadece AW laptoplar ile uyumlu.

Türkiye'de pek bilinmeyen yeni bir sektör ama şu siteden detaylı bilgi edinmeniz mümkün ( bana dua edersiniz = )
    https://egpu.io/forums/pc-setup/egpu-laptop-canditate-list-only-thunderbolt-3-and-faster/

burada ise kutu listeleri ve kutular ile oluşturulan builtlere ait linkler var :
    https://egpu.io/external-gpu-implementations-table/

not : mutlaka ama mutlaka alacağınız yada sahip olduğunuz laptopun sadece thb3 değil 40gbps destekli 4 adet pci express şeridine sahip olduğundan emin olun yoksa randıman alamazsınız.Bu sitede laptop listeleri mevcut.

ayrıca laptopun bottleneck yaratmaması için mutlaka quad core işlemciye sahip olması ve throttle yapmaması gerekiyor.

iyi oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

ne zamandır beklediğim haber.

bu konuda şu an itibariyle en başarılı firma razercore v2 kutusuyla razer firması.

thunderbolt3 dışında pci exp araclılığıyla çalışan diğer bir başarılı çözüm ise alienware'e ait ama sadece AW laptoplar ile uyumlu.

Türkiye'de pek bilinmeyen yeni bir sektör ama şu siteden detaylı bilgi edinmeniz mümkün ( bana dua edersiniz = )

https://egpu.io/forums/pc-setup/egpu-laptop-canditate-list-only-thunderbolt-3-and-faster/

burada ise kutu listeleri ve kutular ile oluşturulan builtlere ait linkler var :

not : mutlaka ama mutlaka alacağınız yada sahip olduğunuz laptopun sadece thb3 değil 40gbps destekli 4 adet pci express şeridine sahip olduğundan emin olun yoksa randıman alamazsınız.Bu sitede laptop listeleri mevcut.

ayrıca laptopun bottleneck yaratmaması için mutlaka quad core işlemciye sahip olması ve throttle yapmaması gerekiyor.

iyi oyunlar.

1060 lı bir kasa ne kadar arabirim hızı isteyecektir? 10Gbit lik TB1 üzerinde kullansak verim alır mıyız?

• İlginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 çekincem var bu cihazın PSU'su değişiyor mu? bunun değişmiyorsa değişeni var mı?
    not: en azından SFF standardında güç kaynağı ile böyle bir kutu üretilemez mi ki...

• Lenovo y 580 uygulamayı düşünüyorum. Bekleyip görelim

• Fiyatları alınabilir düzeyde olmuyor. Buna vereceğin parayla orta ayarda sistem bile toplarsın.

• thunderbolt desteği olan kaç laptop var?desteği olan laptopların fiyatları zaten uçuk

• Fikir yeni degil, Asusta sanirim nerdeyse 10sene önce vardi bu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

iyi oyunlar.

1060 lı bir kasa ne kadar arabirim hızı isteyecektir? 10Gbit lik TB1 üzerinde kullansak verim alır mıyız?

bence almazsın en az %30 kayıp yaşanır.

en kötü 2 pci express yolağı olan tb3 lazım ki 20gbps eder.

10gbps usb 3 ile de bağlanabiliyor ama bu sefer hem usb trafiği hem ekran kartı baya bottleneck oluyor.

bu konuda razer core v2 ve alienware'in kendi pciexpress amplifier'ı en iyi kutular.

asus rog x2 var ama onun hakkında detaylı test yok.

fiyat olarak en uygun ise gigabyte aorus 1080 ki içerisinde gtx 1080 ekran kartı ile geliyor ve fiyata dahil.

• Fazla değişik bir şeymiş. İlk defa gördüm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

iyi oyunlar.

bence almazsın en az %30 kayıp yaşanır.

en kötü 2 pci express yolağı olan tb3 lazım ki 20gbps eder.

10gbps usb 3 ile de bağlanabiliyor ama bu sefer hem usb trafiği hem ekran kartı baya bottleneck oluyor.

bu konuda razer core v2 ve alienware'in kendi pciexpress amplifier'ı en iyi kutular.

asus rog x2 var ama onun hakkında detaylı test yok.

fiyat olarak en uygun ise gigabyte aorus 1080 ki içerisinde gtx 1080 ekran kartı ile geliyor ve fiyata dahil.

Laptop da tb2 var. 3 yok ne yapçaz.

Hani mantık güzel de tb3 zaten son model laptoplarda var. Sıkıntı orada.

• bu sistemi aktif olarak kullandım. laptopu satmadan önce konu hakkında yaptığım paylaşımlar test sonuçlarım ve anlatımlar;
    https://forum.donanimhaber.com/egpu-notebookta-harici-masaustu-gpu-kullanimi--104859591#104859591

bu başlıkta. ilgilenenler için uniqe heaven benchmarkta ve Furmark ta 9 fps aldığım test sonucum %977 artarak 88 fps ye çıkmıştır asus gtx 970 i5-3210M işlemcili 8GB ramli laptopda.

verdiğim başlığı iyi inceleyin herşey var. darboğaz meselesi var. ama ben aldığım performansa bakarım. Asus K55VD ile hiç problem yaşamadım.

• 10 sene önce bunları ne çok istemiştik şimdi zaten 1060 mobildede masaüstündede aynı performansı veriyor gider laptobu direk 1060 lı alırım zaten tb3 lü laptop genelde üst seviyelerde oluyor onlardada ekran kartı iyi oluyor yani kısaca çok geç kaldı ve anlamını yitirdi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.