Şimdi Ara

Sony WF-1000X alır mıydım? | Karar Günü inceleme videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kutusundan çıkartıp ilk izlenimlerimizi paylaştığımız kategorisinin ilk aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip tam kablosuz kulaklığı Sony WF-1000X'i yeterince kullandık ve almaya değer mi bu videoda değerlendirdik.

Yaklaşık 800TL bir bedel ödenerek temin edilebilen kulaklık özellikler ses kalitesi ve gürültü engelleme oranıyla beğenimizi kazanırken, pil performansı ve videoda detaylı açıkladığımız bazı bağlantı sorunları nedeniyle alım kararında ters yönde etki yaptı. 

• Güncel sony marka telefon kullanan arkadaşlar yüksek kalitede müzik dinlerken kopma sorunu yaşamayacaksınız çünkü Sony telefonlarda LDAC desteği mevcut. Sony android 8 güncellemesi içine codec desteği artsın diye (ticari kaygılardan dolayı) Google'a bu kodeği vermiş Android 8 sürümüne dahil edilmiştir. Eğer güncellemeyi veren üreticilerin telefonlarının donanımı destekliyorsa LDAC desteğine sahip olacaklar.
    Mesut bey, kullandığınız telefonda Qualcomm aptX HD codec desteği veya Sony LDAC codec desteği var mıydı? En yüksek ses kalitesinde bu iki codec'ten biri varsa kopma olmaması gerekiyor. Malum Bluetooth standartının sağladığı bant genişliği yüksek kaliteli ses aktarmaya yetmiyor. Bu yüzden Qualcomm ve Sony bu sorunu çözmek için iki farklı yüksek kaliteli ses sıkıştırma kodeği oluşturmuşlar. Elinizdeki kulaklıklar için bu standartı destekleyen kaynak yoksa kopma olması normal çünkü veriyi tam olarak iletemiyor kesik kesik gidiyor ses bilgisi dijital olarak. İncelemenizi baştan sona izledim kopma sorununu anlattığınız yerde bundan bahsetmemişsiniz.

Bu iki standartı bilmeyenler için
    https://www.aptx.com/aptx-hd
    https://www.sony.net/Products/LDAC/

@Speed-Step
    Konuşmayayım dedim ama siz kaşındınız. Apple iPhone X'te kablosuz yüksek kaliteli ses (Bluetooth üzerinden 24 bit 96 KHz Hi-Res) desteği sunan LDAC veya aptX HD codec desteği var mı? Yok.

Sony bu cihazı özellikle iPhone'larda çalışsın diye üretmiş mi? Yok. Ee o zaman bu cihazı güncel bir Sony telefonda kullanmadan neden kötülüyorsunuz?

Şimdi bende Airpods var Android telefonumda tam anlamıyla kullanamıyorum Apple kötü alet yapmış bitmemiş ürünü piyasaya sürmüş hiç bir işe yaramıyor deyip Apple'ı kötülemem mi gerekiyor?
    Bağlantı sorunu Qualcomm aptX HD codec veya Sony LDAC codec varsa olmaması gerekiyor.

Hocam ben yüksek kaliteli ses ayarında (yani 24bit 96 KHz ses ayarında) cihaz çalıştırılmak istendiğinde standart bluetooth bant genişliği yetmediği için yaşanan kopma sorunun, sorun olmadığını söyledim. Senkron sorunu, ya cihazda olan bir problemdir yada yüksek ses kalitesi ayarında çalışıyorsa kulaklık bu yüzden seste geri kalma kopma sorunu yaşatıyor olabilir. Sony de bu durumun farkında olduğu için kendine ait olan LDAC kodeğini Google'a ücretsiz olarak Android 8 sürümüne dahil etsin diye vermiştir. Yüksek kalite ses ayarını kapatırsanız standart bluetooh kalitesinde sorunsuz şekilde müzik dinletecektir.

Mesut beyden ricam güncel bir Sony telefonda bu cihazı denemiş mi denediyse aynı sorunları Sony telefonda da yaşamış mıdır bizi bir aydınlatsın

@Speed-Step
    Bak güzel kardeşim bu kulaklığı yüksek ses kalitesi modunda açınca

Qualcomm aptX HD veya Sony LDAC kodek desteği (tekrar yazıyorum Bluetooth üzerinden 24 Bit 96 KHz Hi-Res audio desteği sağlayan codec) yoksa en yüksek kalite modunda düzgünce vermez. Kopma sorununu böyle yaşatır ha pili bitiyor erken tamam buna bende bişey demiyorum Sony yanlış yapmış daha iyi pil performansı sağlayabilirdi ama takdir ederseniz bu kulakliklarda aktif gürültü engelleme özelliğide var şarja etkisi yüksektir. ( Aktif= enerji harcanarak yapilan işleme denir pasif= enerji harcanmadan yapilan işlere denir. Elektronik bilginiz varsa bilirsiniz zaten.)

Yüksek kaliteli ses modunu açmadan standart Bluetooth A2DP ses kalitesinde sorun çıkartıyor mu bu denenmiş mi? Ben bunu yazdım. Sony apple cihazlar için ozellestirmemiş cihazı zorunda da değil. Nasil airpods tam anlamıyla Android cihazlarda çalışmıyorsa Sony de kendi kulaklığını tam manasiyla apple uyumlu yapmak zorunda değil. Zaten iPhone alan airpods alır.

Apple kendine özel portlar özel standartlara bağlı cihazlar yaparken isyan ettiniz mi?

Etmediyseniz bu kulaklığında farklı codecle yüksek kalite ses vermesini eleştiremezsiniz.

Sony de kendi telefonlarına çalışmış LDAC adında Bluetooth sıkıştırma kodeği oluşturmuş. Bakmış ki satışta zorlanacak Google a kodeğini vermiş ücretsiz Android 8 sürümüne ekletmiş.
  • Mesut bey aktif gürültü engelleme özelliği olan ve aynı zamanda sesi gümbür gümbür verecek, bas ve berraklığı üst seviyede bir kulak üstü kulaklık öneriniz var mıdır? Kablolu ve kablosuz. Teşekkür ederim.

• Bu şekilde kablosuz bilgisayar oyunları için kulaklıklar var mı acaba hiç incelemedim de? Bilenler aydınlatırsa sevinirim.

• Bildigin sorun yumagi

• Mesut Bey androidde de aynı sorunlar görülüyormu? Farklı cihazlarla deneme şansı buldunuz mu?

• Fiyat gerçekten absürt.

Hem kulakiçi olmasının dezavantajını yaşamamak hem de tam gürültü engelleme + konfor için aynı fiyata Sennheiser HD 4.50 BTNC veya yakın segmentte bir kulaklık alırdım.

• ağzınıza sağlık mesut bey gayet objektif bir şekilde anlatmışsınız. bundan daha iyi anlatılamazdı herhalde.

• tl dw: alınmaz diyor Mesut Bey.

Tamamen kablosuz kulaklık olayında Apple diğer bütün firmalardan en az 2 3 yıl daha ileride. Adamlar öyle bir ürünle başladılar ki, diğer firmalar o standarta yetişemedi bile. En basitinden iki kulaklığın kutuları yan yana gelince bile aklınızda bir fikir oluşuyor. (dk 07:40)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende son zmanlarda video 10- 20 saniye ileride başlıyor.

• Mesut bey, kullandığınız telefonda Qualcomm aptX HD codec desteği veya Sony LDAC codec desteği var mıydı? En yüksek ses kalitesinde bu iki codec'ten biri varsa kopma olmaması gerekiyor. Malum Bluetooth standartının sağladığı bant genişliği yüksek kaliteli ses aktarmaya yetmiyor. Bu yüzden Qualcomm ve Sony bu sorunu çözmek için iki farklı yüksek kaliteli ses sıkıştırma kodeği oluşturmuşlar. Elinizdeki kulaklıklar için bu standartı destekleyen kaynak yoksa kopma olması normal çünkü veriyi tam olarak iletemiyor kesik kesik gidiyor ses bilgisi dijital olarak. İncelemenizi baştan sona izledim kopma sorununu anlattığınız yerde bundan bahsetmemişsiniz.

@Speed-Step

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 21 Aralık 2017; 19:58:54 >

• Güncel sony marka telefon kullanan arkadaşlar yüksek kalitede müzik dinlerken kopma sorunu yaşamayacaksınız çünkü Sony telefonlarda LDAC desteği mevcut. Sony android 8 güncellemesi içine codec desteği artsın diye (ticari kaygılardan dolayı) Google'a bu kodeği vermiş Android 8 sürümüne dahil edilmiştir. Eğer güncellemeyi veren üreticilerin telefonlarının donanımı destekliyorsa LDAC desteğine sahip olacaklar.

• Yeni video formatı hayırlı olsun güzel olmuş

• Airpods tokatı basmış geçmiş. Siz kimsiniz la apple yarışa giriyonuz yeterki apple bişi çıkarmasın hemen aynısını yapın. Tasarımı iğrenç kulağına at sineği girmiş gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heveslendik alete şimdi ikilemde kaldık iyi mi bağlantı sorunları kafa kurcalıyor

• günlük binek(ses) araçla, lüx(anc) spor(kaliteli ses, iyi bas) aracın aynı yakmayacağı malum...
    diyeceğim bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togy'Iceman

Heveslendik alete şimdi ikilemde kaldık iyi mi bağlantı sorunları kafa kurcalıyor

Bağlantı sorunu Qualcomm aptX HD codec veya Sony LDAC codec varsa olmaması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Mesut bey, kullandığınız telefonda Qualcomm aptX HD codec desteği veya Sony LDAC codec desteği var mıydı? En yüksek ses kalitesinde bu iki codec'ten biri varsa kopma olmaması gerekiyor. Malum Bluetooth standartının sağladığı bant genişliği yüksek kaliteli ses aktarmaya yetmiyor. Bu yüzden Qualcomm ve Sony bu sorunu çözmek için iki farklı yüksek kaliteli ses sıkıştırma kodeği oluşturmuşlar. Elinizdeki kulaklıklar için bu standartı destekleyen kaynak yoksa kopma olması normal çünkü veriyi tam olarak iletemiyor kesik kesik gidiyor ses bilgisi dijital olarak. İncelemenizi baştan sona izledim kopma sorununu anlattığınız yerde bundan bahsetmemişsiniz.

@Speed-Step

Bu kulaklığın sorunsuz olduğunu göstermiyor, satarken telefonunuz bu teknolojileri desteklemiyorsa kopma sorunu yaşarsınız gibi bir şey söylemiyorlar. Ben codec modec anlamam 800 lira para vericem ve müzik dinlerken bağlantı kopacak, film izlerken senkron kayık olacak. Yok öyle yağma, geri vermek için her türlü yolu denerim, sonra Sony mony kullanmam, bu bence rezalet, güncellemeyle düzelebilir demesin kimse çünkü bu söylemden nefret ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 21 Aralık 2017; 23:57:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

@Speed-Step

Bu kulaklığın sorunsuz olduğunu göstermiyor, satarken telefonunuz bu teknolojileri desteklemiyorsa kopma sorunu yaşarsınız gibi bir şey söylemiyorlar. Ben codec modec anlamam 800 lira para vericem ve müzik dinlerken bağlantı kopacak, film izlerken senkron kayık olacak. Yok öyle yağma, geri vermek için her türlü yolu denerim, sonra Sony mony kullanmam, bu bence rezalet, güncellemeyle düzelebilir demesin kimse çünkü bu söylemden nefret ediyorum.

Hocam ben yüksek kaliteli ses ayarında (yani 24bit 96 KHz ses ayarında) cihaz çalıştırılmak istendiğinde standart bluetooth bant genişliği yetmediği için yaşanan kopma sorunun, sorun olmadığını söyledim. Senkron sorunu, ya cihazda olan bir problemdir yada yüksek ses kalitesi ayarında çalışıyorsa kulaklık bu yüzden seste geri kalma kopma sorunu yaşatıyor olabilir. Sony de bu durumun farkında olduğu için kendine ait olan LDAC kodeğini Google'a ücretsiz olarak Android 8 sürümüne dahil etsin diye vermiştir. Yüksek kalite ses ayarını kapatırsanız standart bluetooh kalitesinde sorunsuz şekilde müzik dinletecektir.

Mesut beyden ricam güncel bir Sony telefonda bu cihazı denemiş mi denediyse aynı sorunları Sony telefonda da yaşamış mıdır bizi bir aydınlatsın

@Speed-Step

• 800TL olduğunu öğrenince karar verildi.
  • LDAC veya aptX destekli bir cihaz kullanırken böyle sıkıntılar yaşanmıyor veya iPhone gibi bir boş cihazda kullanılıyor ise kararlı bağlantıya öncelik yani SBC değerine sabitler işaretlersiniz kopma yaşamazsınız. Böyle amatörce bir hata beklemezdim.

Tabi bunlar cihazın yinede başarısız olduğunu değiştirmiyor o fiyat bandında üst seviye mikrofon özellikleri ve şarj süresi bekler insan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.