Şimdi Ara

TUSAŞ’tan uçak motoru üretimine 205 milyon liralık yatırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uluslararası motor üreticilerine üretim yapan, Türkiye'nin motor teknolojilerine yönelik projelerinde önemli sorumluluklar üstlenen TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI), uçak ve helikopter motoru montajı ile motor parçası üretim kapasitesini artıracak 205 milyon liralık yatırımı hayata geçirecek.

Uluslararası motor üreticilerine üretim yapan, TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI), uçak ve helikopter motoru montajı ile motor parçası üretim kapasitesini arttırmak için 205 milyon liralık yatırımda bulunuyor.

Havacılık sektöründe önemli firmalarımızdan TEI, 40 farkı motora 800’den fazla parça üretiyor. TEI, "parça ve modül üretimi", "motor montaj ve test, motor bakım, onarım ve revizyon", "motor tasarım ve ürün geliştirme" alanlarında faaliyet yürütüyor.

Üretim hacmini genişletmek isteyen TEI, uçak/helikopter motoru montaj ve parça sayısını arttırmak için 205 milyon liralık yatırımda bulunacak. Yatırım ile modernizasyon çalışması yapılacak.

Bakanlıktan yatırıma destek

Gerçekleştirilecek yatırım sayesinde yılda 50'şer adet uçak ve helikopter montajı ile yaklaşık 185 bin kilogram uçak, 19 bin kilogram helikopter motoru parçası üretecek.

Ekonomi Bakanlığı da söz konusu yatırımı, yatırım teşvik mekanizmasıyla destekleme kararı aldı. TEI, vergi, sigorta primi, yatırım katkısı ve faiz konularındaki desteklerden yararlandırılacak.

• Bu girişimlere inanıyorum hava gazı değildir ama bunlar uzun vadede meyve verecek şeyler. İnşaatın yeri makro iktisat görenler bilir gerçekten ekonomide çok önemlidir yeri ama tamamen ona dayalı olamaz olamaz olamaz. Bunu benim hocalarımda zamanında bağıra bağıra sınıflarda anlattıda öğrendik. Bu girişimleri 10 yıl önce yapmaya çalışıp önünü açsaydık , gerekli herşeyi yapsaydık şuan dolarıda konuşmazdık ekonomiyide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temel kotil THY yi nasıl adam ettiyse Tusaş ı da büyüteceğine eminim.Yatırım kararı almaları da bunu gösteriyor.
  • Keşke merkez bankası dünyaya dolar dağıtırken tl-dolar 1.70lerdeyken binalara betona yatırcağınız paraları ozaman yapsaydınız

• Az bir para.Ama olsun,yinede bir yerden başlamak lazım

• Kotil geldiğinde şirketi 10 kat büyüteceğim demişti yapar ya da yapamaz bilemeyiz ama hedef büyük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoldaşNapolyon Y kullanıcısına yanıt
    Temel Kotil e inancım tam.Çok konuşan biri değil.Hükümetteki beceriksiz bakanlar gibi.THY yi çok iyi yerlere getirdi.Temel kotil gibi 10 tane daha bürokrat olsa çok daha iyi yerlerde olurduk.
  • dolar böyle giderse dışarıdan hiçbir şey alamayız. doların altında ezilmekten kurtulmanın tek yolu üretim yapıp ithalatı azaltmak ve ihracata yönelmek. keşke petrol ve doğalgazımız da olsaydı da dışarıdan almasaydık.

• Temel Kotil TAI'nin (Turkish Aerospace Industries) genel müdürü TEI'nin degil (TUSAS Engine Industries)

• Muguroz M kullanıcısına yanıt
    Simdi okuduklarima göre de bu sirketler yillar evvel birlestirilmis. Benim hatam. (Zaten kurucularindan birisi de TAI imis bu da burada dursun)

• quote:

Orijinalden alıntı: pCkOpAtuS

Temel kotil THY yi nasıl adam ettiyse Tusaş ı da büyüteceğine eminim.Yatırım kararı almaları da bunu gösteriyor.

dediğin gibi temel kotil iş yapacak b adama benziyor.
  • did you mean 'Amerikan GENERAL MOTORStan Türkiyedeki yüklenici firmasına 200 milyon dolarlık yatırım' :)

gaz alma haberleri ...

bu arada badem bıyıklıyı THY kurtarıcısı yazmışlar :)))

THY şu anda dolar bazında zararda ama TL ye vurunca karlı görünüyor iç piyasada.

Ayrıca THY"de vizyonu genişletenlerden biri İlker AYCI dır. İngiltere de (benim gibi) master eğitimini tamamlamış biridir.

badem bıyıklıların balonları da bir başka. boş yere tröllerine binlerce euro bayılmıyorlar.
  • Çok geç kalan hamleler ancak hiç yapmamaktan iyidir. Umarım Türkiye şu motor olayını (Uçak,Gemi,araba,kamyon motoru vs) halleder. En eksik kaldığımız konu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

did you mean 'Amerikan GENERAL MOTORStan Türkiyedeki yüklenici firmasına 200 milyon dolarlık yatırım' :)

gaz alma haberleri ...

THY şu anda dolar bazında zararda ama TL ye vurunca karlı görünüyor iç piyasada.

Ayrıca THY"de vizyonu genişletenlerden biri İlker AYCI dır. İngiltere de (benim gibi) master eğitimini tamamlamış biridir.

badem bıyıklıların balonları da bir başka. boş yere tröllerine binlerce euro bayılmıyorlar.

Vaovvvvvvv.

Yarın gel Savunma Sanayi Müsteşarlığında işe başla.

Ama “ÇAYCI” olarak.

• Şu hewalsever tiplere karşı ölü taklidi yapın.

En son bu müptezeller ANKA-S ve Bayraktar TB2’lere uçan toros diyordu.

• Bu tip konulara yorum yapanlara bakın hep aynı kişiler ve avaneleri.

Diyoruz ki KUDURUN ULAN, hatta ÇILDIRIN ULAN.

• quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

did you mean 'Amerikan GENERAL MOTORStan Türkiyedeki yüklenici firmasına 200 milyon dolarlık yatırım' :)

gaz alma haberleri ...

Vaovvvvvvv.

Yarın gel Savunma Sanayi Müsteşarlığında işe başla.

Ama “ÇAYCI” olarak.

varini yogunu satsan, elimdeki diplomalari yine alamazsin :D Turkiyeye donecek olsam bir cok firmada ise girebilecegim gercegi ... ama senin boyle bir sansinin asla olmayacagi gercegi.

• montaj hattını genişletmek için bu para, montajın bize bi faydası yoktur, ucuz işgücü robot gibi kullanılıyor hepsi bu, teknik bi getirisi yok.
    ha bide komik olan uçak-helikopter parçasını kilogramla ölçmek.
  • TEİ FİGHTER'lar bekliyoruz artık.

• Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 9 Ocak 2021; 23:19:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.