Şimdi Ara

DERS: FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.450
Cevap
89
Favori
910.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende bu fotoğraf işine DSLR makine ile dün başlamış bulunmaktayım. Makinem Nikon D3000 lensim 18-55 vr. Benim bir sorum olacak. "http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/556108_3794964993258_2067712042_n.jpg" bu resimdeki gibi arkadaki ışıkları nasıl bulanıklaştıracağız?
    bu arada çektiğim bir kaç fotoyuda atmadan geçmeyeyim :)
     DERS: FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ

DERS: FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ

• modu av ye alıp ya da photoshop kullanarak :)
  • av de de denedim ama yine olmadı :(
  • 18 55 lensiniz 55deyken netleme kabiliyetiyle bir cisme en yakınken merkez netleme modunda, çektiğinizde arka bulanık ön net çekmiş olursunuz. arka bulanıklığı daha da artırmak diliyorsanız ya zoom lens ya prime lens kullanmalısınız. bunlarla ilgili bilgi burada ve benzer başlıklarda bu forumda tekrar ile anlatıldı tartışıldı...
  • Hmm anladım. Tamron 28-200mm lensi kurtarır mı?
  • evet, kurtarabilir. aralık geniş olduğundan keskinlik biraz azalır... foto sitelerinden örnekleri incelerseniz kanaatiniz olur
  • evet sitelerde çekilmiş resimlere baktım istediğim sonucu veriyorlar. teşekkürler :)
  • SELAMLAR ELİME YENİ OLARAK PENTAX İST DL FOTOĞRAF MAKİNESİ GEÇTİ VE BENDE O GÜN BUGUNDUR ARASTIRIORUM KONULARI VE TEKNIKLERI,1-2 SORUM OLACAK,

-MAKİNE PİLLE ÇALIŞIOR FAKAT PİL İLE BAŞA ÇIKAMIORUM BU CİHAZIN ŞARZ MAKİNESİ VAR MI YADA ŞARZ OLABILIOMU
    -ENSTANTANE AYARI MAX KAÇTIR?
    -VE MAKİNE HAKKINDA ÖZELLİK VE AYAR KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLECEK BİR LİNK YADA PAYLAŞIM VAR MIDIR?

İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• ''http://www.google.com.tr/imgres?q=pentax+ist+dl&hl=tr&sa=X&biw=1366&bih=643&tbm=isch&prmd=imvnsa&tbnid=kIBCsopX32-GCM:&imgrefurl=http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/pentax/ist-dl-slr/&docid=FlJL8F-aFnYVTM&imgurl=http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/istdl/dl_front_blk.jpg&w=450&h=409&ei=cPwtUKOzLY7dsgbD24HwAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=179&vpy=298&dur=157&hovh=214&hovw=236&tx=161&ty=75&sig=113381872536992015555&page=1&tbnh=136&tbnw=153&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:6,s:0,i:89''
    resimdeki makine ? hakkında bilgi vereceklere ıhtıyacım var makıne hedıye geldı ve hıcbır fıkrım yok!
  • niçin peş peşe yazıyorsunuz anlamadım.

bu kadar yazana kadar bu forumda aratsanız pek çok şey öğrenirdiniz. maalesef bu özellik hepimizde az çok var. "ben soruyorum. benim soruma cevap verin" derdi sanki hiç küçüklükten kıymet verilmeyen bir çevrede yetişmişiz gibi bir profil çizmemize sebep oluyor.

herneyse

elinizdeki SLR makinadır. gayet güzel, aynalı, değişebilir objektifli, ister otomatik yarı-otomatik yada tamamen manuel çekime uygundur. flickr ve benzeri sitelerde pek çok örneklerini bulabilir, özellikle başta kitapçığını satır satır okuyup yavaş ve sindirerek öğrenince ki bu da bizim memlekette asla yapılmaz, son derece fotoğrafçılığa sıkı bir adım atmış olursunuz.
  • tesekkurler paylaşımlarınız için :)
  • öncelikle teşekkür etmekle birlikte paylaştığım şeyin 2 kere atıldıgını sonradan öğrenmiş bulunmaktayım,bu tarz konularda çoçukluklara falan inmeye gerek yok kanaatimce,bir diğer husus elimdeki makinenin SLR makine olduğunun ve güzel bir cihaz olduğunun bende farkındayım makine hediye olarak geldi ama yeni alınmış değil kullandığı makineyi bana verdiler,elimde kılavuz yada baska birşey yok,makineninmodeli L2 serisi ve menü flamanca,yani benim bu makine ve fotoğrafçılık üzerine bir bilgim yok ve yardıma ihtiyaç duydum,eğer sanal alemde kılavuz bulabilsem bu makine ile ilgili gerçekten buraya yazıp değerli vaktinizi almazdım,eğer kılavuz bulabilir ve benımle paylaşırsanız da şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılar.
  • guzel topic elinize saglik
  • http://www.kazansende.com/portfolio-item/loremsin-eylul-ayi-kampanyalari/ Adresimizden Huncalife ve Lorems Firmaları hakkında geniş bilgi edinebilirsiniz.
  • Güzel anlatım.
    Teşekkürler.
  • Mertkan Hocam,
    Eline , emeğine , gözüne sağlık. Kavramlar ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Hayatında fotoğraf çekmemiş insanlar bile sırf şu anlatımla başarılı fotolar çeker. Verdiğin yararlı bilgiler için tekrar teşekkürler ++ RAP
  • Bilgiler için çok teşekkürler.Sık kullanılanlara ekledim bile.Özellikle fotoğrafları örnekler süper.
  • arkadaşlar ıstanbul avrupa yakasında uygun fiyata güzel ders veren fotoğraf kursu var mı ? Bildiğiniz saygılar
  • arkadaşlar bende nikon d90 var. ben makineyi aldığımda çok eminim ki iso değerini 100 olarak görmüştüm. sonra makine üzerinde bir takım ayar değişiklikleri yaptım (tabi çekim tekniklerini öğrenme bakımından bunları yapmam gerekti ve bunlar normal değişikliklerdi.) daha sonra iso değerinde değişiklik yapmak istediğimde iso değeri en düşük 200 göstermeye başladı ve bu değerin düşüğü olarak L 0,3 L0,7 ve L1,0 değerleri yer almakta. Yani iso değeri 100 olarak hiç ayarlanamıyor. İso değerini 100 e getirmem için ne gibi değişiklikler yapmam gerekli. Yardıma ihtiyacım var.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.