Şimdi Ara

Xiaomi de Snapdragon yonga setli dizüstü modeli hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft ve Qualcomm’un Snapdragon 835 yonga seti üzerinde çalışan Windows 10 işletim sistemini resmi olarak duyurmasının ardından ilk örnekler görücüye çıkmıştı. Asus ve HP tarafından geliştirilen dizüstü bilgisayar modellerinden sonra Xiaomi de radara giriyor.

Xiaomi trendi kaçırmak istemiyor

Çok akıcı bir emülatör yoluyla Snapdragon 835 üzerinde 32-bit Windows 10 S işletim sistemi çalıştırmayı başaran ikili, dizüstü segmentinde de yeni bir trendin fitilini ateşlemiş durumda.

Zaten güçlü bir yonga olan Snapdragon 835 gündelik işlemler için oldukça yeterli. Bunun üzerinde 20-22 saat civarında kullanım süresi ve 1Gbps hızlarda mobil internet de eklenince önemli bir tüketici kitlesini kendine çekecek gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.İtalyan tasarımcının geçmiş ile geleceği harmanladığı fütüristik tasarımları

Mi Notebook markasıyla dizüstü segmentine iddialı bir giriş yapan Xiaomi, gelen bilgilere göre Snapdragon yonga setli bir tasarım üzerinde çalışmaya başladı. Hali hazırda amiral gemisinden en alt seviyeye kadar akıllı telefonlarında Qualcomm yongaları kullanan Xiaomi zaten konuya yabancı değil.

Modellerinde premium malzeme kullanan Xiaomi’nin yine iyi bir işçilik barındıran bir dizüstü çıkarması şaşırtıcı olmayacaktır. Rakiplerin 600$ başlangıç fiyatından biraz daha aşağıya inebilirse büyük bir başarı da elde edebilir. Firmanın gelecek yıl ilk aylarında bir duyuru yapması bekleniyor. MWC 2018 fuarında Xiaomi Mi 7 ve Snapdragon 835’li dizüstü tanıtımı ihtimal dahilinde. 

• Snapdragon işlemcili bilgisayarlar yaygınlaşmalı,neredeyse bütün şirketler böyle bilgisayarlar çıkarmalı.Ayrıca ucuz olmalı ki arka kapılı ve pahalı Intelden kurtulmalıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allahyok

Xiyomi tam bir çöp. Redimi not 4x kullandım. Batarya süresi 2 saat falandı. İphone x varken bu çöplere para verilmez. Hızlı şarj bile yok

cevremde bircok kişi mi serisi kullanıyor . söylediginiz 4x in batarya süresi ise 2 güne yakın gidiyordu. sizin telefonda bir sorun vardır bence. bu arada övdügünüz cöp de kaliteli cöp ona göre. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALKaraca

Snapdragon işlemcili bilgisayarlar yaygınlaşmalı,neredeyse bütün şirketler böyle bilgisayarlar çıkarmalı.Ayrıca ucuz olmalı ki arka kapılı ve pahalı Intelden kurtulmalıyız.

Qualqomm da sütten çıkmış ak kaşık degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi 845'li de çıkarmalı laptop ama fiyatları pahalı 500 doları geçmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Orijinalden alıntı: ALKaraca

Snapdragon işlemcili bilgisayarlar yaygınlaşmalı,neredeyse bütün şirketler böyle bilgisayarlar çıkarmalı.Ayrıca ucuz olmalı ki arka kapılı ve pahalı Intelden kurtulmalıyız.

Qualqomm da sütten çıkmış ak kaşık degil

Yani aslında o da doğru ama en azından İntelden daha temizdir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Xiaomi 845'li de çıkarmalı laptop ama fiyatları pahalı 500 doları geçmemeli.

Aynen hocam

• Yıllardır mobil donanımların günlük bilgisayarlara gelmesi gerektiiini söyleyip duruyorum.

Devasa ekran karylatından ziyade mobil donanımlı 1080 1070 li küçük kasalar hoş olmaz mı. Varsın biraz performans düşsün...

• Acaba bu alanda Mediatek'i görür müyüz? Hem fiyat avantajı olur hem de Mediatek'in en büyük sorunu olan güncelleme gibi bir sıkıntı olmaz windowsta. Isınma, şarj tüketimi de laptopta akıllı telefona göre çok daha az sorun olur.
  • Netbook gibi cop yatırım bunu yapmak yerine madem islemci x86 destekliyor bu destegı x64 lede taclandırarak amiral gemis telefonlara versinler herkesin istedigi buyuk batarya koysunlar varsın olsun biraz kalın ve agır olsun ama gunumuz cihazlarından 2kat daha efektif e kat daha uzun sure kullnılan cihazlar olsun. Boylece bu cihazlar gercek anlamda dijital asistan olsun.

• Allahyok A kullanıcısına yanıt
    Senin için çöp olabilir, iphone'u iki gün kullanabiliyormusun?

Ben xiaomi mi max 2 gün kullanıyorum.

Memnunum.

Sen memnunsun diye 3000 TL civarı şarzı az giden telefon mu alalım!

Vallahi billahi param olduğunda da iphone almayı düşünmedim.

HTC desire 820 aldım.

Elimden defalarca düşürdüm telefonu hala sağlamlar ! Versiyonlarını sen düşün.

Sıkıysa iphone'u defalarca yere at fırlat ve düşür!

En azından düşündüğümüzde bile için içimiz cız etmiyor, ne de olsa Basit telefonlar

• Laf olsun diye yorum atmayın ya, redmi note 4x in batarya süresi iki saatmiş küfür edeceğim zor tutuyorum kendimi bari inandırıcı birşey yaz. 2 saat batarya ömürlü telefon mu var piyasada

• Uygun fiyata ver coşkuyu Xiaomi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allahyok

Benden iyi bilemezsiniz. Birini kendim aldım diğerini de sattım. Ikisindede aynı. Bakalım övüp durulan çöp neymiş diyip aldım. Ön yargımda haklıymışım. Hemen sattım. İphonelar çok iyi, markalı.

Sizden iyi haşa hiç kimse bilemez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Netbooklar FPU'yu iki döngüde bir çalıştırıyordu. ALLAH RIZASI İÇİN ARAŞTIRIN DA KONUŞUN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 22 Aralık 2017; 0:4:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.