Şimdi Ara

lpgli tempra yakıt tüketim bilgileri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
48.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bu yakıt tüetmini bir bilen var mı benzinlide 5,6 yakıyor ama lpg de ne kadar yakar onu ben bilmiyorum

• tempra 2.0 16v 148hp olan.uzun yolda 160-170 yakiyor.Sehir icin tam bilmiyorum ama 200 civaridir.
  • bende 93 sx vardı. lovato lpg takılıydı. 100 km 'de ortalama 10 litre gaz yakıyordu. uzun yolda 8.5-9 litreye düşerdi. sorunsuzdu. yaz kış hep gazla çalıştırmıştım. hiç benzinle çalıştırmadım 5 yıl. Tık demedi.
  • 2000motor bir araba senin bahsettiğin değerleri yakmaz dostum. sanırım senin bilgilerin kulaktan duyma.

quote:

Orjinalden alıntı: mboyaci

tempra 2.0 16v 148hp olan.uzun yolda 160-170 yakiyor.Sehir icin tam bilmiyorum ama 200 civaridir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dafkanat

2000motor bir araba senin bahsettiğin değerleri yakmaz dostum. sanırım senin bilgilerin kulaktan duyma.

quote:

tempra 2.0 16v 148hp olan.uzun yolda 160-170 yakiyor.Sehir icin tam bilmiyorum ama 200 civaridir.

Yok hayir kulaktan duyma değil.Hatta kendim yaktim
    Bu 2000ler 16v olduklarindan yeni sistem sirali lpg takiliyor.Hatta ben ortalama değerleri yazdim.Bir kere rekor denemesi yaptiğimizda 155YTL yakmişti şehirler arasi.Ama şehir icini dediğim gibi tam bilmiyorum.

• dostum keşke lpg diye belirtse idin zira benzinli ile mümkün değil. lpg olunca olabilir elbetteki.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dafkanat

2000motor bir araba senin bahsettiğin değerleri yakmaz dostum. sanırım senin bilgilerin kulaktan duyma.

quote:

Yok hayir kulaktan duyma değil.Hatta kendim yaktim
    Bu 2000ler 16v olduklarindan yeni sistem sirali lpg takiliyor.Hatta ben ortalama değerleri yazdim.Bir kere rekor denemesi yaptiğimizda 155YTL yakmişti şehirler arasi.Ama şehir icini dediğim gibi tam bilmiyorum.

• dafkanat arkadaşim elbette benzinde yakmaz.yaklaşik 2 kati yakiyordu benzinde.Ama arkadaşda lpgde ne kadar yakar demiş.bende belirtme gereği duymadim..
  • benim arkadaşta devamlı tüpte çalıştırdı 7 sene ...ben dedimki bari çalıştırırken 10 sny benzinde çalıştır...diye....dinlemedi...
    ve arabası 50,000 km de motor istedi....yaptırdı motoru şimdi çalıştırırkende yokuşlardada stop ederkende devamlı benzine alıyor...ve ayda 100 ytl lik gaz yakıyorsa 100 ytl likte benzin yakıyor.....
    bence araba için çok faydalı.....
    yakıttan tasarruf ederken arabanın motor ömründen zarar ediliyor......

quote:

Orjinalden alıntı: yildiz12

bende 93 sx vardı. lovato lpg takılıydı. 100 km 'de ortalama 10 litre gaz yakıyordu. uzun yolda 8.5-9 litreye düşerdi. sorunsuzdu. yaz kış hep gazla çalıştırmıştım. hiç benzinle çalıştırmadım 5 yıl. Tık demedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

benim arkadaşta devamlı tüpte çalıştırdı 7 sene ...ben dedimki bari çalıştırırken 10 sny benzinde çalıştır...diye....dinlemedi...
    ve arabası 50,000 km de motor istedi....yaptırdı motoru şimdi çalıştırırkende yokuşlardada stop ederkende devamlı benzine alıyor...ve ayda 100 ytl lik gaz yakıyorsa 100 ytl likte benzin yakıyor.....

lpg 50 binde motor indirmez senin arkadaşın arabasında başka problem vardır.lpg den motor yediğini söyledilerse yalan söylemişler.sıralı takılması gereken 16v bi arabaya normal gaz taktılarsa 1000 kmde bile manifoltu yiyebilir ama uygun sistem bilen ustaya taktırıldıysa hiç bi şey olmaz.zaten benzinde motora sıvı olarak girmiyor 1/16 oranında hava ile karıştırılmış olarak giriyor.nerdeyse hiç benzin almadan lpg ile 200 bin yapanlar var daha motorda tık yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

benim arkadaşta devamlı tüpte çalıştırdı 7 sene ...ben dedimki bari çalıştırırken 10 sny benzinde çalıştır...diye....dinlemedi...

lpg 50 binde motor indirmez senin arkadaşın arabasında başka problem vardır.lpg den motor yediğini söyledilerse yalan söylemişler.sıralı takılması gereken 16v bi arabaya normal gaz taktılarsa 1000 kmde bile manifoltu yiyebilir ama uygun sistem bilen ustaya taktırıldıysa hiç bi şey olmaz.zaten benzinde motora sıvı olarak girmiyor 1/16 oranında hava ile karıştırılmış olarak giriyor.nerdeyse hiç benzin almadan lpg ile 200 bin yapanlar var daha motorda tık yok.

• 1999 li palio 1.4 weekend ticari taksi lpg ile 400000 km yaptı.Lpg motoru bitirmiyor anlaşılan.Yeterki adam gibi kullanılsın.
  • merhabalar,
    6 yıldır tempra 2.0 ie 16 v kullanıcısı olarak ukalalık olmazsa her konuda yardımcı olabilirim.yakıta gelince eğer normal kullanırsanız 110-140 arası benzinde şehirlerarası 100 km.de 7 litreye kadar düşüyor.lpg de ise aynı orantıda 130-140 arası şehir içinde ise normal kullanımda 155-170 arası.herkese selamlar.
  • pardon lpg de şehirlerarası 110-140 devamı aynen..
  • arkadaslar bende tempra sx var kılımalı ama bugn 50tl tup koydum 70 kılometre yol yaptım tekrar kırmızı yandı bu konuda yardımcı arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı arabanın herseyı yenı sızdırmazlık felan da yok neden cok yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_carizma1

arkadaslar bende tempra sx var kılımalı ama bugn 50tl tup koydum 70 kılometre yol yaptım tekrar kırmızı yandı bu konuda yardımcı arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı arabanın herseyı yenı sızdırmazlık felan da yok neden cok yakıyor

LPG göstergesi bozuktur kardeş o kadar yakmaz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.