Şimdi Ara

Masaüstü AMD APU’ları görünmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin Zen tabanlı işlemcileri ve Vega tabanlı grafik birimlerini birleştirdiği Ryzen APU birimleri şimdiden dizüstü pazarında heyecan uyandırmış durumda. Bununla birlikte sadece dizüstü değil masaüstü tarafında da Ryzen APU’ları karşımıza çıkacak.

Masaüstü Ryzen APU neler sunuyor?

Yeni APU’ların ne zaman piyasaya sürüleceği ve neler barındıracağı konusunda henüz resmi bir açıklama yok ancak SiSoftware veri tabanına düşmeye başladı. İlk giriş yapan APU, 28 işlem birimli bir Vega grafiğine yer veriyor.

AMD 15FF şeklinde tanımlanan yeni Vega grafik biriminde toplam 1792 shader işlemcisi yer alıyor. 555MHz seviyesinde çalışan grafik birimi 2GB grafik belleğine sahip ancak HBM 2 mi yoksa GDDR5X mi belli değil.

Ayrıca Bkz.Intel Inside pazarlama programının bütçesi kesintiye uğruyor

Başka bir bilgiye göre Vega grafik biriminde 700MHz saat hızında ve 2048-bit veri yolunda çalışan bir HBM 2 grafik belleği olduğu tahmin ediliyor. Belleğin bant genişliği ise 182GB/s seviyelerine kadar çıkıyor.

Dizüstü tarafındaki Ryzen APU modellerinde grafik birimi AMD 15DD olarak tanımlanıyordu ve 256MB DDR4 bellek ile desteklenmişti. Bu bakımdan ortaya çıkan bilgiler doğru sayılabilir. Şu an için bellek konusunda bir netlik yok ancak ağırlık HBM 2 bellek olacağı yönünde.

Kaynaklar yeni masaüstü APU’ların Ryzen Phoenix şeklinde kodlandığını belirtiyor. Bu bakımdan firmanın masaüstü tarafına da iddialı Ryzen APU’ları sunmak istediğinden şüphe yok. 

• En önemli iki bilgi tarih ve fiyat, haber bunlarla ilgili renk vermemiş.
  • şirkete 20 ofis pc alacağız tümleşik olmalı ekran kartı ama amd de malesef yok. işimiz intele kaldı ama 8 nesilin anakartları çok pahalı. 7 nesil pentiumda almak akılsızlık olur. o yüzden onaylamadım ve bekletiyorum. inş şu amd hızlı gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

şirkete 20 ofis pc alacağız tümleşik olmalı ekran kartı ama amd de malesef yok. işimiz intele kaldı ama 8 nesilin anakartları çok pahalı. 7 nesil pentiumda almak akılsızlık olur. o yüzden onaylamadım ve bekletiyorum. inş şu amd hızlı gelir

Helal olsun, başkası olsa en uyduruk i3, hatta ve hatta gider AMD A6 falan aldırırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

şirkete 20 ofis pc alacağız tümleşik olmalı ekran kartı ama amd de malesef yok. işimiz intele kaldı ama 8 nesilin anakartları çok pahalı. 7 nesil pentiumda almak akılsızlık olur. o yüzden onaylamadım ve bekletiyorum. inş şu amd hızlı gelir

Helal olsun, başkası olsa en uyduruk i3, hatta ve hatta gider AMD A6 falan aldırırdı.

İ3 falan çok iyimsersin hocam. AMD e1 var şu an önümde. Başka bir şey demiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CoreXXX kullanıcısına yanıt
    AM4 sokete çıkmış apulara bakın derim,oyun filan oynanmayacağı için vega gereksiz olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

bizim işimizdede dediğiniz oluyor ve 3 yılda bir o i3 lerde kasmaya başladığından tekrar yeni bi i3 lü sistem toplanıyor bilgi işlemdekilerin eminimki bilgisi 0 bile değil -100 lerde geziyordur
  • quote:

Slm hocam amd de birçok apu var tümleşik grafikli a12,a10,a8 serisi bunlarla sistem kurabilirsiniz,şirket için fazlasıyla yeterli gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

quote:

İ3 falan çok iyimsersin hocam. AMD e1 var şu an önümde. Başka bir şey demiyorum

Oha AMD E1 mi... Hesap makinesi ile aynı hızda çalışan işlemci...

ucuz 300 serisi anakartlar gelecek 2 aya i3 8100 alın o halde
  • quote:

AMD aslında Ryzen serisine ekrana görüntü verecek ve HD video oynatacak kadar ufacık bir gpu koysa iyi olurdu. Sizin gibi iş amaçlı PC alanların daha çok tercihi olabilirdi.
  • HBM bellek iyi hoşta 2GB günümüz için az.

• BRNSpawn kullanıcısına yanıt
    Vega mimarisinde 2 gb hbm bellek 4gb bellek oluyor zaten,tanıtımlarında açıklamışlardı artı birde belki sistemden de bir 2 gb alıyor olabilir bristollerde 2gb'a kadar sistem belleği kullanılıyor.
  • "APU’ların Ryzen Phoenix şeklinde kodlandığını belirtiyor."

Oha isme bak. Müthiş!

Ryzen = Risen = Yükselmek, Doğmak.
    Phoenix = Anka kuşu.

Ryzen Phoenix = Anka'nın Yükselişi.

AMD'nin küllerinden tekrar doğup yükselişi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

AMD aslında Ryzen serisine ekrana görüntü verecek ve HD video oynatacak kadar ufacık bir gpu koysa iyi olurdu. Sizin gibi iş amaçlı PC alanların daha çok tercihi olabilirdi.

aynen ya dandik bir kart bile yeterdi. intelde i3 i5 alsak maliyet çok yüksek. ryzene grafik kartı alsak oda yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanelk

quote:

Slm hocam amd de birçok apu var tümleşik grafikli a12,a10,a8 serisi bunlarla sistem kurabilirsiniz,şirket için fazlasıyla yeterli gelecektir.

eve biliyorum ve günlerdir onları inceliyorum. am4 platformlu a6 9500 a8 9600 lere yoğunlaştım şu an özellikle 9600 300 liraya bize fazlası ile yeterli.am4 tercih etmemin sebebi ise 3-5 sene sonra anakart bozulunca intelin eski işlemcileri gibi çöp olmasın diye

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

ucuz 300 serisi anakartlar gelecek 2 aya i3 8100 alın o halde

şu anda i3 8100 550 tl. anakartı şu an 600 lira.
    amd a8 9600 300 lira. anakartı 300 lira.
    tüm pc için verilen bütce 2000 lira
    20 ocağa kadar kurulması gerek
    sen söyle nasıl yapayım:)
    g4560 sistem kurun h110 serisi anakartlı
  • Kardeş benim bir tane''20.AMD PhenomIIX6 1090TBE'' vardı.
    Gittim ''AMD Ryzen 5 1600X'' aldım.
    Ve ''MSI GeForce GTX1060 AERO ITX 3G OC'' vardı.
    Gittim ''PNY Nvidia Quadro P4000''aldım. Aradaki fark ne olabilir bana söyleyebilirmisin? Daha denemedim takınca nasıl olacak?

• Ekran kartını Zorlarsak Olacağı bu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.